Cel en werkstraf schietende agent 17 Kandidaten moesten bijna publiek auditie doen Gouverneur Mike Pence wordt Donald Trumps 'running mate'. Trump maakte een spektakel en een rommeltje van het keuzeproces. Peter Langhout Reizen <95 NS koopt 79 intercity's van Alstom Helikopters terug uit Mali De geruchten waren al aangezwol len tot waarheidsachtige propor ties: Trump zou gisteren in zijn Trump Tower gaan aankondigen dat de gouverneur van Indiana, Mi ke Pence, zijn running mate wordt. Pence was in New York, klaar voor de persconferentie. Maar kort nadat in New York het nieuws uit Nice doordrong, voegt Trump een nieuwe episode toe aan zijn toch al verwarrende keuzeproces: hij stelde de bekendmaking uit van wege het drama in Frankrijk. Talentenjacht Na een week waarin Trump zijn running mate koos alsof het een af levering van zijn talentenjacht The Apprentice was - hij liet kans hebbers haast publiekelijk auditie doen tijdens rally's, hield kiezers op de hoogte met tweets, in inter views en via gelekte informatie in de media - houdt hij de spanning nog wat langer vast. Om vervol gens via zijn favoriete medium Twitter tóch op het geplande mo ment bekend te maken dat Pence het wordt. De persconferentie is wel vandaag. Amerikaanse media hadden Pen ce alvast tot in zijn haarvaten ge analyseerd: hij is anders dan Trump een traditionele politicus en daarmee een voorzichtige keu ze, zij het veel conservatiever dan zijn baas. In Indiana tekende Pen ce een van de strengste abortus wetten van het land, en een wet over religieuze vrijheid die vol gens woedende critici onderne mers toestond homoseksuele klan ten te weigeren. Pence ligt goed bij religieuze conservatieven, een groep waar Trump niet erg popu lair is als vader van 5 kinderen van 3 verschillende vrouwen. Pence daarentegen vermijdt verleiding door zonder zijn vrouw geen plaat sen te bezoeken waar alcohol wordt geschonken, zo vertelde hij eens. Hij beschrijft zichzelf als 'christen, conservatief en Republi kein - in die volgorde'. Met zijn keuze komt Trump te gemoet aan de zorgen van partijge noten over zijn onbehouwen, on voorspelbare stijl. Hij kiest voor een relatief saaie, degelijke politi cus die zijn campagne een meer traditionele uitstraling kan geven. Hij kent de weg in Washington, en kan zo Trumps onervarenheid met politiek compenseren. Pikant genoeg steunde Pence in de voor verkiezingen Trumps tegenstan der Ted Cruz en had hij forse kri tiek op het voorstel om moslims voorlopig te weren bij de grens. 'Dit is oorlog' De verkiezingscampagne zal na een nieuwe aanslag op een bond genoot van de VS veel over veilig heid en terreurbestrijding gaan. Clinton heeft daar als ex-minister van Buitenlandse Zaken veel erva ring mee, Trump profileert zich als de sterke man die zorgt dat Amerika veilig blijft. „Hier moe ten we keihard op reageren", zei hij over de aanslag in Nice in het interview met Fox News. Hij zou IS de oorlog verklaren, bevestigde hij. „Dit is oorlog. Als je het goed bekijkt, is dit oorlog." DEN HAAG Een agent die in 2013 ten onrechte op een auto schoot waarin twee nietsvermoe dende mensen zaten, moet een jaar de cel in en een werkstraf van 240 uur uitvoeren. Dat is in hoger beroep door het gerechts- De 49-jarige, inmiddels ex-agent, is veroordeeld voor po ging tot doodslag en meineed. De man schoot op 26 maart 2013 in Schiedam tweemaal op een wegrijdende auto. Hij wilde, samen met een collega, de inzit tenden aanhouden op verden king van autodiefstal. Van korte afstand heeft de ex-agent op de auto geschoten. „Slechts door toeval zijn de twee nietsvermoe dende inzittenden van de auto daarbij niet gedood of gewond geraakt", aldus het hof. Van dief stal bleek namelijk geen sprake. De ex-agent heeft vervolgens ook een onjuiste verklaring afge legd. Hij stelde dat de auto in de richting van zijn collega zou heb ben gereden en dat hij schoot om zijn collega te beschermen. Dat bleek niet waar. In eerste aanleg was de man tot anderhalf jaar cel veroordeeld. Dat de straf nu lager uitvalt, is omdat het hof er rekening mee hield dat de ex-agent verminderd toereke ningsvatbaar was. 2 of 3-daagse autoreis Movie Park Germany TT - W 2 of 3-daagse autoreis Phantasialand Boek nu voordelig autoreizen incl. vele extra's 2, 3 of 4-daagse autoreis Europa-Park- Sun Pare ps EUROPA Laat u inspireren! zaterdag 16 juli 2016 UTRECHT De NS schaft 79 nieuwe in tercity's aan die met een snelheid van 200 kilometer per uur op het traject van de hogesnelheidslijn gaan rijden. Vanaf 2021 rijden de treinen tussen Amsterdam, Rotterdam en Breda over de hsl. Later worden de voertuigen ook ingezet tus sen Den Haag en Eindho ven. De NS koopt de trei nen voor meer dan 800 mil joen euro van het Franse Alstom. De deal werd mo gelijk nadat NS een door Siemens aangespannen rechtszaak over de aanbe steding van de hogesnel heidstrein won. DEN HAAG Nederland wil zijn helikop ters eind dit jaar terugha len uit Mali, waar ze mee doen aan de VN-missie Mi- nusma. Defensie heeft drie Chinook-transporthelikop ters en vier Apache-ge vechtshelikopters in Mali. Ze hebben veel last van slij tage. De missie duurt tot eind dit jaar. In het kabinet wordt gesproken om deze in kleinere vorm voort te zetten. De blauwhelmen verzamelen en analyseren inlichtingen en worden be schouwd als de 'oren en ogen' van de vredesmacht. Er zijn nog zo'n 370 Neder landse militairen in Mali. Trump kiest tegenwicht: degelijk en traditioneel Karlijn van Houwelingen Washington Mike Pence gaat met Trump de presidentsverkiezingen in. compleet v.a. compleet v.a. o.b.v. 4 personen o.b.v. 3 personen Even een heerlijk weekendje er tussenuit! Beleef 2 dagen in de film bij Movie Park Germany. Inclusief tweede dag gratis toegang tot het park. Verblijf in Renaissance Hotel. Ontdek en ervaar de talloze attracties, spectaculaire shows en parades in Phantasialand! Er is veel te beleven voor jong en oud. Inclusief 1 dag entree. Verblijf in EHM Hotel Cologne. Vertrek dagelijks Reiscode: BE50036 Vertrek dagelijks 1 Reiscode: BEA9078 compleet v.a. o.b.v. 4 personen Europa-Park is een van de grootste pretparken van Europa en al jaren enorm populair. Al vele malen be kroond tot beste pretpark. Geniet van de leukste attracties en de mooiste shows. Incl. 1 of 2 dag(en) entree. ...ij i-i Reiscode: Vertrek dagelijks BE7379 Vraag de gratis brochure aan! Kijk op peterlanghout.nl of 0172-468800 advertentiecode: WEGENER28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17