u WaaR Ben jij oeze zomeR? SoLmaR Tours €475, 15 CaLeLLa Ik ben wel blij dat er een goed restaurant op steenworp afstand is 10 DAGEN HP gen tuin. Ook is er gelegenheid om in het bos je eigen pizza in de houtoven te schuiven. En er heerst voornamelijk rust, het uni que sellingpoint van De Wildert. „Maar ik ben wel blij dat ik mijn mobiel kan gebruiken, dat ik tv kan kijken en dat er een goed res taurant op steenworp afstand is", aldus gast Rob de Graaf. „Want je wilt niet compleet van de wereld afgesloten zijn. Een overdosis rust kan ook saai zijn." Het Franse gezin Mathieu - ouders Vincent en Naomi en dochter Eva - bevestigt dat. Nao mi: „Wij hebben allebei een druk ke baan, dus we vinden het heer lijk om even helemaal geen druk te aan ons hoofd te hebben. En we vinden het leuk dat Eva hier op ontdekkingstocht gaat en geen ge cultiveerde spelletjes krijgt voorge schoteld. Maar het hoeft allemaal niet constant heel strikt of princi pieel. We zijn wel met vakantie en daar willen we van genieten." De Friese watersportcamping Heeg richt zich vooral op de 'ho ger opgeleide, ontwortelde Rand stedeling' en wil voor deze gast 'een duurzaam belevingsgevoel creëren'. Dat gebeurt onder meer door belangstellenden de moge lijkheid te bieden te ploeteren in een eigen moestuin. Eigenaar Karin Veldhuizen: „We richten ons op onthaasten en bijkomen in een groene omgeving. De moes tuin van zo'n 40 vierkante meter leggen we aan, de gasten mogen het onderhoud doen. Om mensen nog meer dichter bij de natuur te brengen, hebben we contacten ge legd met plaatselijke vissers uit Heeg. Om vijf uur 's ochtends kun nen ze met hen in oliepak en sloep langs de fuiken varen. Ook organiseren we een appel- en pe renboomtour in de oogsttijd. Zelf plukken en er daarna gerechten van bereiden sluit aan bij het na tuurgevoel." afaritenten met airco, canvas cha lets voorzien van vrieskist en flat- screen, zelfs va kantiehuisjes met hottub en ontbijt op bed bij de boer. Net nu zo'n beetje alle kampeeraccommo- daties glampingproof zijn, gaat de hippe buitenmens weer voor pri mitief. Het moet groener, duurza mer en bewuster. Staatsbosbeheer zag de afgelo pen twee jaar een stijging van 10 procent bij de overnachtingen op zijn 24 natuurcampings. De terrei nen zijn enkel uitgerust met een toilet en vuurplaats, maar er is wel 3G-bereik om de nodige mega bytes binnen te halen en even tueel Netflix te kijken. Want de zucht naar het oergevoel kent zijn grenzen, weten campinghouders. Zo mikt recreatiepark Netl de Wildste Tuin, eigendom van Marktplaats-miljonair Bob Cre- bas, onder het credo ontspanning door inspanning op ouders die hun kinderen 'de basale dingen van het leven' willen leren. Op het natuurpark daarom geen ver warmd chloorzwembad, disco theek of animatieteam. Zulke voor zieningen staan de beleving in de weg, aldus een medewerkster. Wel aanwezig: oplaadpunten voor e-bikes, een pitch-and-puttgolf- baan en droogtrommels. Die drie faciliteiten zijn niet bepaald wild en natuurlijk, erkent zij. „Het gaat ons ook niet om hoe spartaanser, hoe beter. Het draait om de blue zone-gedachte (gebieden waar be woners door hun levensstijl een hogere leeftijd dan gemiddeld ha len, red.). Dus veel bewegen, ac tief zijn met elkaar, niet alles op een presenteerblaadje aangereikt krijgen. Duik in dat meertje in plaats van in dat chloorbad, maak een kampvuur met je blote han den in plaats van te gamen, wees creatief, vermaak jezelf. Dat hoeft niet altijd op een luxe manier." Joyce en Rob de Vries van land goed De Wildert in het Noord- Brabantse Bosschenhoofd gaan voor diezelfde gedachte. Op hun terrein kunnen gasten hun harin gen in de grond slaan onder toe ziend oog van vier ezels en vijf tien schapen. Verder bieden de twee hun bezoekers thee, jam, to maten en andere groenten uit ei- Beste prijs, goede reis! SPANJE 0495-588740 www.solmar.nl zaterdag 16 juli 2016 Rob de Graaf, gast Op landgoed De Wildert krijgen gasten producten uit eigen tuin aangeboden. En terwijl Rob de Graaf (foto midden) kennis maakt met de ezels, geniet het gezin Mathieu voor de tent van een maaltijd. Annemart van Rhee Bosschenhoofd Hotel Santa Monica*** Perfecte ligging op 100m van zee 29 juli of 1-5-8-12 augustus 2016 Incl. Royal Class bus :qs» Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2pk, evt vroegboekkorting reeds verwerkt, kind(eren) gratis geldt bij bijplaatsing extra bedden op een 2pk, betalen alleen busreis. Adm kst 10,-/€ 15,-. Voor voorwaarden www.solmar.nl Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15