f :Tir 20 °C Run Chris, run! 'Jaag niet op Pokémons in ziekenhuis ZorgSaam' Borsele stelt besluit uit tot eind dit jaar De gemeente is niet overtuigd van de directe noodzaak. Uitstel is onvoldoende, vinden inwoners. Walcheren 11 4. Stef Clement 0,40 TERNEUZEN Het ziekenhuis ZorgSaam in Temeuzen heeft groepjes jongeren weg gestuurd die joegen op Poké mons. Bij de ingang is een waarschuwing opgehangen om niet in het ziekenhuis op zoek te gaan naar de virtuele wezentjes. Pokémon Go is dé rage van dit moment. Ook in Zeeland jagen fans met hun smart- phone op de fictieve wezen tjes die overal kunnen opdui ken. „Op de gangen liepen twee groepjes van drie, vier jongeren om Pokémons te zoeken", vertelt woordvoer der Ciccio Pecoraro van ZorgSaam. „Daar zitten pa tiënten te wachten en die vonden het raar. Ook weet je niet waar de Pokémons op duiken. Voor je het weet staan mensen in ruimten waar je ze niet wilt hebben of waar ze niet mogen ko men." Het definitieve besluit om een azc in 's-Gravenpolder neer te zetten is met een halfjaar uitgesteld. Dat betekent niet dat het plan van de baan is. Er is ook geen andere loca tie in beeld. „Het principebesluit van 's-Gravenpolder blijft staan", zei burgemeester Jaap Gelok gisteravond. Hij maakte het uitstel bekend bij het begin van de raads vergadering. Tot uitstel is besloten omdat het college er niet van overtuigd is dat de bouw van een azc per direct noodzakelijk is. Dat heeft te ma ken met de dalende instroom van asielzoekers en berichten dat er bedden leegstaan in de noodop vang. „Ons besluit is genomen op basis van de urgentie zoals die in februari speelde", aldus burge meester Gelok. Er zijn twijfels of die urgentie nog speelt. Het maakte voor de protesteren de inwoners (zo'n 150 mensen, van wie het merendeel buiten stond) niet veel uit. Zij hoorden de verklaring zwijgend aan. „Uit stel is niet genoeg", zei een van de inwoners. Ook de insprekers le ken niet onder de indruk van het uitstel. Gert-Jan van Riet, voorzit ter van de dorpsraad, fileerde de werkwijze van college en raad in de afgelopen weken. „Dit is dicta toriaal gedrag en op dictators zit ten wij niet te wachten", zei hij. „U heeft het voor elkaar gekregen dat onze gemeenschap verdeeld is geraakt." Voorzitter Cees van Rij van het actiecomité direct betrokkenen maakte het definitieve aantal handtekeningen bekend: 1500. Hij pleitte voor een duurzame op vang. Zowel Van Rij als Van Riet kreeg luidruchtige bijval van het publiek. Hugo Kuijper van Pegida Nederland had op een rijtje gezet hoeveel incidenten er plaatsvon den in de verschillende azc's in Nederland. „En wat daar gebeurt, gebeurt ook in Borsele", zei hij. Kuijper noemde asielzoekers con sequent 'gelukzoekers'. De raadsfracties waren tevreden over het uitstel van het definitieve besluit. Fractievoorzitter Gijsbregt Gunter (SGP/CU) riep de tegen standers op de discussie respect vol met elkaar te voeren. „In de ba sis gaat het om de medemens in nood", zei hij. De extra tijd tot half december gaat Borsele gebruiken om in over leg te gaan met alle betrokken par tijen, zoals de inwoners van 's-Heer Abtskerke en 's-Gravenpol der. Een extern bureau gaat de ge meente daarbij helpen. ZEELAND 4 Nieuwsmedia TWAALFDE ETAPPE ALGEMEEN KLASSEMENT Voor meer Tournieuws /T~yV I zie pagina 22 t/m 25 en J» 11 Vl I pzc.nl/tourdefrance De 10 allerduurste hotels ter wereld 1. Thomas de Cendt 4.31,51 2. Serge Pauwels 0,02 3. Daniel Navarro 0,14 1. Chris Froome 57.11,33 2. Adam Yates 0,47 3. Nairo Quintana 0,54 4. Bauke Mollema 0,56 Nog geen azc 's-Gravenpolder Melita Lanting Heinkenszand vrijdag 15 juli 2016 De PZC is onderdeel van Zo nu en dan zon pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 165 7 11688 5 5 5 5 30 Ïln de chaos op de Mont Ventoux zat er gisteren maar één ding op na een bizarre valpartij waarbij zijn fiets in tweeën was gebroken: rennen. Chris Froome rende en rende. Hij ver loor de gele trui, maar kreeg die later van de jury toch nog terug. FOTO REUTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1