Krijgt de affaire Ruijs staartje? Ergernisvoorstel Strandtent heropent 'Steek overschot Hulst in de zorg' 2 ZEELAND Vakantietaak FEITENRELAAS VRZ Commentaar De affaire rond het mismanagement van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) zou wel eens vervelende politieke gevolgen kunnen krijgen. Want het wordt steeds waarschijnlijker dat de Zeeuwse gemeenteraden nog een appeltje te schillen heb ben met hun voorzitters. Eerder deze week kwam het algemeen bestuur van de VRZ (daar zitten alle Zeeuwse burgemeesters in) met een verklarend 'feitenrelaas'. Dit verslag is gemaakt nadat links en rechts raadsleden hun zorgen uitten over de bedrijfsvoe ring bij de VRZ en over de manier waarop het dagelijks bestuur (een kleinere club burgemeesters onder aanvoering van Jan Lo- nink van Terneuzen) de problemen aanpakt. Eigenlijk weten de raadsleden nu nog niets. Het 'feitenrelaas' is vooral een poging tot verantwoording van de gevolgde procedure. In het verslag verschuilt het algemeen bestuur zich achter defini ties als 'misstanden in de zin van de modelregeling VNG'. Dit duikgedrag werd eerder aan de kaak gesteld door onderzoek ster en oud-burgemeester Letty Demmers. Zij wees er de raadsle den eind juni al op, in niet mis te verstane bewoordingen. De gemeenteraden willen natuurlijk weten of hun burgemees ters voldoende doortastend hebben gehandeld. Het 'feitenrelaas' geeft daarvoor geen houvast. Formeel hebben de burgemeesters bij hun werk voor de Veiligheidsregio een andere pet op. Maar in de politiek-bestuurlijke praktijk moeten ze wel rekening houden met het volgende: als veel raadsleden tot de conclusie komen dat de burgemeesters - direct of indirect - duidelijke misstanden bij de Veiligheidsregio te lang hebben laten lieren en dat ze boven dien nog steeds omtrekkende bewegingen maken, dan hebben de burgemeesters ook een heel groot probleem in eigen huis. Zeeuwse raadsleden nog steeds slecht geïnformeerd over problemen bij Veiligheidsregio OOSTBURG Hij doet het echt, het Sluise raadslid Robert Evers (PvdA). Vorige week, tijdens een commissievergadering, stelde Evers uit ergernis over het hande len van de coalitiepartijen voor om 'geen visies meer vast te stel len en al vastgestelde visies ongel dig te verklaren'. „Want deze raad houdt zich toch niet aan z'n eigen visies." Het leek slechts een cyni sche opmerking, maar Evers komt nu vanavond tijdens een raadsver gadering écht met een voorstel om de vorig jaar aangenomen vi sie 'Krachtig Verbonden' ongeldig te verklaren. Want nu, stelt Evers, 'maakt de raad zichzelf ongeloof waardig en onbetrouwbaar'. Daar om 'moet de raad tegen zichzelf in bescherming worden geno men'. KEMZEKE (B) Voormalig strand tent Goodlife Beach in Kemzeke heropent morgen al onder de nieu we naam Lago Beach Village. Vin cent van Trier, manager van club The Villa in Antwerpen, neemt het over. De vorige ondernemers schreven vrijdag op Facebook dat ze moesten stoppen omdat de ver- Almanak huurder niet met een huurcon tract kwam. Volgens Van Trier is dat uit de lucht gegrepen. „De huisbaas wil door wanbetalingen en andere frauduleuze praktijken niet langer met de vorige uitbaters geassocieerd worden", zegt hij. „De basis bij ons blijft leuke mu ziek en lekkere pizza's." Officieel begint de schoolvakan tie pas eind volgende week, maar de twee Kloetingse tie ners zitten al werkeloos thuis. Om te voorkomen dat ze tot september alleen maar luste loos op de bank hangen, heb ben de ouders hun gemaand el ke dag een nuttige taak uit te voeren, variërend van het oprui men van hun kamer tot stofzui gen. „En, wat is je taak van van daag?", vroeg de vader gisteren - de tweede dag van de officieu ze vakantie - aan de jongste. Het antwoord kwam snel. „Een taak verzinnen voor morgen." Pasterbos heringericht Lappie Lapstok in De Sporthal Zomerzang Evangelisten Wandelvierdaagse van feestcomité Ik wil de rapporten zien. Ik geloof Jan Lonink echt niet meer op zijn blauwe ogen We blijven zo als volksvertegenwoordigers achter de feiten aanlopen Het feitenrelaas stort als een kaartenhuis in elkaar. Het blijft een troebele zaak Er is nog steeds heel weinig duidelijkheid. Er wordt heel veel onder de pet gehouden Mijn conclusie is: men heeft de zaak met de mantel der liefde willen bedekken Het geld dat de gemeente over houdt over het jaar 2015 moet Hulst in de zorg steken. Dat vin den de raadsleden Toon Maas (Al gemeen Belang Groot Hulst) en CDA'er Carry Nijskens. In de raadsvergadering van vanavond komen ze daarom gezamenlijk met een amendement. Hulst hield vorig jaar 658.000 euro over. Dat had het te danken aan lagere ambtelijke kosten en hogere parkeeropbrengsten, maar ook aan het feit dat Hulst 1,7 mil joen euro reserveerde voor veran deringen binnen het sociaal do mein. Volgens wethouder Adri Totté (financiën) heeft Hulst dat gedaan 'omdat we niet wisten wat er op ons bord zou komen' op het gebied van (jeugd)zorg en partici patie. Nu de gemeente daardoor 658.000 euro overhoudt, moet dat geld daadwerkelijk voor de zorg gebruikt worden, vinden Maas en Nijskens. Daarnaast willen ABGH en CDA herzien hoe goede hulp aan hulpbehoevenden geboden kan worden. Bovendien moet de groep mensen die een beroep wil doen op huishoudelijke hulp uit gebreid worden, aldus de partijen. donderdag 14 juli 2016 li Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Aannemingsbedrijf EVS In- frabouw begint maandag met de herinrichting van Pastersbos-zuid in de bin nenstad van Terneuzen. Het hekwerk rond het voor malig schoolgebouw wordt weggehaald, bomen en struiken verwijderd en er wordt nieuwe bestrating aangebracht. Het parkeerterrein wordt uitgebreid. De werkzaamhe den duren tot medio sep tember. CADZAND-BAD Theater Lappie Lapstok van Marisa Laperdrix (foto) geeft deze zomer vier keer de voorstelling 'De Wensap- pel' in De Sporthal aan de Noorddijk in Cadzand-Bad. Dat gebeurt op de dinsda gen 19 en 26 juli, en 2 en 23 augustus. Aanvang is steeds om 19.00 uur. De voorstelling is geschikt voor kinderen van 4 tot 9 jaar. Toegang kost 3,50 eu ro. Voorverkoop in De Sporthal. NIEUWVLIET De Vrije Evangelische Ge meente Nieuwvliet houdt zondag 17 en 31 juli en 14 au gustus de jaarlijkse zomer- zangavonden. Tijdens deze bijeenkom sten zingen bezoekers een variatie van bekende gees telijke liederen. De zangavonden vinden plaats in het gebouw van de Vrije Evangelische Ge meente Nieuwvliet en begin nen om 20.00 uur. De toe gang is vrij. GRAAUW Het feestcomité Graauw houdt van maandag tot en met vrijdag een avondwan delvierdaagse. De deelne mers hebben vijf dagen de gelegenheid om vier keer een trip van vijf of tien kilo meter te maken. De routes zijn uitgezet in de polder. Startpunt is om 19.00 uur bij Eet -en Drinckerij Nobel. —Jeroen van Dijen, SP Middelburg Robbert Lievense, Leefbaar Schouwen-Duiveland Marien Weststrate, Leefbaar Reimerswaal Marcel van den Bosse, SGP/CU Veere Henk Hoogerland, Partij voor Goes Bob Maes Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69