Keerlus op de Korringaweg Opvang asielzoekers 's-Gravenpolder Vele handen maken... Lawaaizuil weg uit Goes 6 BEVELANDEN EN THOLEN Laatste gemeenteraad voor het zomerreces wordt aangegrepen om standpunt kenbaar te maken. Agenten om de orde te bewaken, een extra geluidsinstallatie om de monstranten die buiten staan te la ten meeluisteren en beperkte spreektijd voor de insprekers. De spanning voor de raadsvergade ring van Borsele van vanavond is nu al voelbaar. Al dagen circuleren oproepen op Facebook om van avond te demonstreren tegen een azc bij 's-Gravenpolder. Drie personen zullen het woord richten tot de raad. Zij mogen in vijf minuten hun standpunt ken baar maken en daarna is het klaar, want het punt staat niet op de agenda. En dat is best lastig voor veel tegenstanders van wie een grote grief is dat ze niet gehoord zijn, niet betrokken zijn. Overigens wordt het azc van daag wel besproken, maar dat ge beurt in een besloten bijeen komst. Daar worden de raadsle den bijgepraat over de laatste stand van zaken en komt ook de brief van de Lokale Partij Borsele (LPB) aan de orde. Deze partij heeft de steun aan een azc in de huidige vorm opgezegd omdat het te grootschalig is. LPB lijkt hierin voorlopig alleen te staan. Het minimum aantal van 300 asielzoekers is voor verschil lende partijen 'ingewikkeld', maar veel raadsleden houden er voorlo pig nog wel aan vast. En -zo valt in de wandelgangen te beluiste ren- het zou andere Zeeuwse ge meenten sieren als ze dat ook doen. Het aantal van 300 asielzoe kers is niet verzonnen door het Borselse college. Ook is het geen keiharde eis van het COA, laat een woordvoerder weten. „Het staat in het bestuursakkoord tussen de staatssecretaris en de Nederlandse gemeenten." KORTGENE Leerlingen van basis school De Zuidvliet in Kortgene hebben gisteren een handje gehol pen bij het slaan van de eerste paal voor multifunctioneel cen trum De Stadsweide. Ze voorza gen de heipaal van gekleurde verf- handen. In het nieuwe gebouw ko men de school, kinderopvang, dorpshuis, sportzaal, huisartsen praktijk, kantoor van Allévo en ap partementen voor ouderen. Nog één of twee appartementen moeten worden verkocht en dan kan de bouw van de tweede to ren van De Zaete in Yerseke be ginnen. Projectontwikkelaar Jan Sips hoopt dat dit moment kort na de bouwvak aanbreekt. Het goede nieuws voor het pro ject kent ook een nadeel, het par keerterrein gaat namelijk groten deels verloren. Voor dat pro bleem zijn twee oplossingen be dacht. Volgens wethouder Jaap Sinke van de gemeente Reimers- waal komt er op de Korringaweg een soort minirotonde. „Vracht auto's keren nu nog op het par keerterrein, dat kan straks op de keerlus. Zo voorkomen we dat ze door het dorp gaan rijden." Het verlies aan parkeerplaat sen wordt deels opgevangen door een nieuw, tijdelijk parkeer terrein in de kop van de Molen polder, onderaan de Korringa weg. De gemeente moet volgens Sinke nog met de eigenaar van de grond, ondernemer en raads lid JanCees van der Endt, afspra ken maken over de invulling. Reimerswaal zit overigens mid denin een proces om een plan te maken voor de hele verkeers situatie vanaf De Zaete tot aan de Julianahaven. Aanpak van de drukke Havendijk langs de oes terputten is daar onderdeel van. Wanneer alle belanghebbenden het eens zijn over de te nemen maatregelen, wil Reimerswaal dit plan in fases gaan uitvoeren. GOES De Gamenetic, een elektro nische spelletjeszuil die voor ver tier moest zorgen op de Vlas- markt in Goes maar vooral geluids overlast veroorzaakte, gaat retour afzender. Dat meldt wethouder Derk Alssema. „De Gamenetic is succesvol te- rugverkocht aan de leverancier voor de oorspronkelijke prijs." Het apparaat zou na de Vlasmarkt een andere plek krijgen, in park De Mi rakel of het Hollandsche Hoevege- bied, maar ook daar is uiteindelijk vanaf gezien. „We kregen in de Ga menetic niet wat we als gemeente en ondernemers voor ogen had den en dat heeft de leverancier ook ingezien", aldus Alssema. Ondernemers en bewoners aan de Vlasmarkt klaagden afgelopen voorjaar over het kabaal dat de zuil maakte. Gebruikers moeten het apparaat zelf van stroom voor zien door op een pedaal te trap pen. Goes was de eerste Zeeuwse gemeente met een Gamenetic. Ook landelijk lijkt de interactieve zuil nog niet echt in trek. IN DE REGIO 'S J\ft> MIJN DORP MIJN STAD CULIFAIR donderdag 14 juli 2016 T egenstanders azc roeren zich Melita Lanling Heinkenszand Een keerlus voor vrachtauto's op de Korringaweg en een par keerterrein in de kop van Mo lenpolder zijn waarschijnlijk de eerste maatregelen om het ver keer langs de kust in Yerseke in goede banen te leiden. Joeri Wisse Yerseke GOES Marktconcerten Stichting Muziek in de Grote Kerk Goes houdt op zaterdag 16 en dinsdag 19 juli marktconcerten op het Marcussenorgel in de Grote of Maria Magdalenakerk. Op 16 juli wordt het orgel bespeeld door Tobias Lehmenkühler en op 19 juli is het de beurt aan Marcel van Westen. De con certen beginnen om 13.30 uur en de en tree is gratis. KATS Benefietconcert Vocaal Ensemble 'Luscinia' geeft za terdag een benefiet concert in de dorps kerk in Kats. Het concert onder streept de afron ding van de renova tie van de dorps kerk. Onder leiding van dirigent Wim Boers worden wer ken van Bach, Brahms en Duruflé ten gehore ge bracht. Het concert begint om 16.00 uur. Toe gang kost 10 euro. WOLFAARTS- DIJK Polderpop De zomereditie van Polderpop is op vrij dag 15 juli in Wolp- haartsdijk. Verschillende arties ten treden op bij dit gratis festival aan De Perponcherpol- derweg 3. Het evenement wordt gehouden tus sen 16.00 en 1.00 uur. Informatie en li- ne-up op www.pol- derpop.eu. GOES De Grote Markt in Goes was gisteren en is vandaag to neel van de zesde editie van CuliFair. Bezoekers kunnen daarbij genieten van de creativiteit van de negen deelnemen de restaurants: Amuz, Brasserie d'Anvers, Het Binnenhof, Ka- rel V, Meliefste, De Witte Lelie, Katoen, De Vierlinden en Taart en Tafel. Alle bereiden gerechten a 2, 4 of 6 euro met minimaal één f airtrade-ingrediënt. foto marcelle davidse COLIJNSPLAAT Voorstraat 66, 11.30-15.30 uur- Cultuurhistorische rondleiding door Co- lijnsplaat en de di recte omgeving; Dorpskerk, 13.30-16.30 uur - Openstelling kerk, expositie met foto werk van Ko Bakker en Schilderijen van Josje Verton ELLEWOUTS- DIJK Kerkje van Elles- diek, 13.30-17.00 uur-Tentoonstel ling Bianca van Rijs- sel onder de titel 'Koppig Textiel' GEERSDIJK Provincialeweg 1, 11.00-17.00 uur-Ex positie 'Kunst met een verhaal' GOES Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; Zuid wester, Rommers- walestraat 1, 19.00-20.30 uur- Openbare discussie avond over bombar dementen in Syrië door Politieke Jon gerenorganisatie Rood; Sportzaal Thorbeckelaan, 20.00 uur-Volks dansen; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur-De Musi cal-Vrienden breng en de musical Mou lin Rouge HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt; Hoef bladstraat 1, 11.00-12.00 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie KAPELLE De Vroone, 13.30 uur - Wekelijkse Bin go KORTGENE Molendijk 1, 10.00-17.00 uur- Openstelling Molen de Korenbloem; Kaaioprit 1, 's mid dags-Openstelling Museum 't Ouwe Uus over werken en wonen in de vorige eeuw KRUININGEN Den Inkel, 13.00-20.00 uur- Zwem4daagse met o.a. spelletjes voor de jeugd; Hof Cru- ninghe, Langeviele 41,13.30-15.30 uur- Bingomiddag; Resto VanHarte, Berg hoekstraat 3,18.00 uur - Buurtbarbecue RILLAND Rattekaai, Midden hof 3a, 11.00-17.00 uur-Evenement 'Kunst uit de Polder' met expositie van 15 kunstenaars YERSEKE Meerpaalweg 20, vanaf 07.30 uur - Vaartocht over de Oosterschelde incl. Zeehondensafari De heipaal wordt versierd met verf handen, foto rws/sven van den dries

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66