Krijgt de affaire Ruijs staartje? Vragen over kosten pand Voedselbank M "UK - Geen verdachte van lek raad Vlissingen 2 ZEELAND Vakantietaak FEITENRELAAS VRZ Commentaar De affaire rond het mismanagement van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) zou wel eens vervelende politieke gevolgen kunnen krijgen. Want het wordt steeds waarschijnlijker dat de Zeeuwse gemeenteraden nog een appeltje te schillen heb ben met hun voorzitters. Eerder deze week kwam het algemeen bestuur van de VRZ (daar zitten alle Zeeuwse burgemeesters in) met een verklarend 'feitenrelaas'. Dit verslag is gemaakt nadat links en rechts raadsleden hun zorgen uitten over de bedrijfsvoe ring bij de VRZ en over de manier waarop het dagelijks bestuur (een kleinere club burgemeesters onder aanvoering van Jan Lo- nink van Terneuzen) de problemen aanpakt. Eigenlijk weten de raadsleden nu nog niets. Het 'feitenrelaas' is vooral een poging tot verantwoording van de gevolgde procedure. In het verslag verschuilt het algemeen bestuur zich achter defini ties als 'misstanden in de zin van de modelregeling VNG'. Dit duikgedrag werd eerder aan de kaak gesteld door onderzoek ster en oud-burgemeester Letty Demmers. Zij wees er de raadsle den eind juni al op, in niet mis te verstane bewoordingen. De gemeenteraden willen natuurlijk weten of hun burgemees ters voldoende doortastend hebben gehandeld. Het 'feitenrelaas' geeft daarvoor geen houvast. Formeel hebben de burgemeesters bij hun werk voor de Veiligheidsregio een andere pet op. Maar in de politiek-bestuurlijke praktijk moeten ze wel rekening houden met het volgende: als veel raadsleden tot de conclusie komen dat de burgemeesters - direct of indirect - duidelijke misstanden bij de Veiligheidsregio te lang hebben laten lieren en dat ze boven dien nog steeds omtrekkende bewegingen maken, dan hebben de burgemeesters ook een heel groot probleem in eigen huis. Zeeuwse raadsleden nog steeds slecht geïnformeerd over problemen bij Veiligheidsregio Dat maakte wethouder Hans de Kunder van Reimerswaal dinsdag duidelijk. Hij benadrukte de Voed selbank zelf niet ter discussie te willen stellen, maar volgens hem leven in Reimerswaal en andere Bevelandse gemeenten wel vra gen over de huur van de voormali ge Connexxion-garage aan de Mid delburgsestraat in Goes. „Waarom heeft de Voedselbank zo'n groot gebouw nodig en zijn er in plaat sen buiten Goes misschien nog an dere geschikte panden te huur?" Volgens Paul Colijn, voorzitter van de Voedselbank heeft de ver- Almanak huurder vanwege het sociale doel al veel water bij de wijn gedaan. „Daarom is ons een heel gunstige huurprijs aangeboden." De oude garage kost inclusief bijkomende kosten 37.000 euro per jaar. Goes is volgens Colijn de meest voor de hand liggende optie, om dat de meeste klanten en vrijwilli gers van de Voedselbank uit die stad komen. Colijn doet momen teel een ronde langs de gemeente raden om steun te krijgen voor de verhuisplannen. „Ik ben blij dat al le fracties in Reimerswaal zich dinsdag positief uitspraken." De verhuizing is pure noodzaak. Woningcorporatie RWS heeft plannen met het pand dat de Voedselbank tot nu toe gratis ge bruikte. Omdat corporaties en ge meenten van de wet niet meer gra tis ruimte ter beschikking mogen stellen, is de Voedselbank aange wezen op de reguliere markt. Officieel begint de schoolvakan tie pas eind volgende week, maar de twee Kloetingse tie ners zitten al werkeloos thuis. Om te voorkomen dat ze tot september alleen maar luste loos op de bank hangen, heb ben de ouders hun gemaand el ke dag een nuttige taak uit te voeren, variërend van het oprui men van hun kamer tot stofzui gen. „En, wat is je taak van van daag?", vroeg de vader gisteren - de tweede dag van de officieu ze vakantie - aan de jongste. Het antwoord kwam snel. „Een taak verzinnen voor morgen." Saamdeel wordt afvalvrije school Andrea Meijer nieuwe griffier Magnum naar Welgelegen GOES Galerie-Atelier viert 20-jarig jubileum Ik wil de rapporten zien. Ik geloof Jan Lonink echt niet meer op zijn blauwe ogen We blijven zo als volksvertegenwoordigers achter de feiten aanlopen 'rzx. •K. Het feitenrelaas stort als een kaartenhuis in elkaar. Het blijft een troebele zaak Er is nog steeds heel weinig duidelijkheid. Er wordt heel veel onder de pet gehouden Mijn conclusie is: men heeft de zaak met de mantel der liefde willen bedekken Het Openbaar Ministerie stopt het Rijksrechercheonderzoek naar raadsleden die vertrouwelijke in formatie uit de gemeenteraad Vlis singen gelekt zouden hebben. Het ging om een oriënterend on derzoek dat geen verdenking over raadsleden heeft opgeleverd. Waarnemend burgemeester Let ty Demmers deed in augustus 2015 aangifte van het lekken van geheime informatie rond de moge lijke verkoop van de Timmerfa briek in Vlissingen. Die aangifte, die ook vertrouwelijk bleef, kwam naar buiten toen de SP in een raadsvergadering in oktober na vraag deed over de voortgang van het onderzoek. Dat kwam de par tij op boze reacties van de collega fracties te staan. Demmers noem de vervolgens Pim Kraan (POV) als hoofdverdachte. Die stelde dat er wel 'acht of negen raadsleden' voor onderzoek naar schending van vertrouwelijkheid in aanmer king konden komen, een bewe ring waar de overige partijen weer aanstoot aan namen. Kraan zegt opgelucht te zijn over de slotsom van het OM. Hij komt eind deze week met een ver klaring. donderdag 14 juli 2016 li Voordat Voedselbank De Beve- landen extra geld krijgt voor zijn nieuwe onderkomen, moet eerst meer duidelijk zijn over het prijs kaartje dat aan dit pand hangt. Joeri Wisse Kruiningen Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE 't Saamdeel in Kapelle wordt zo veel mogelijk een afvalvrije school. Dat heb ben de verschillende par tijen van de multifunctionele accommodatie (mfa) aan de Vroonlandseweg met el kaar afgesproken. De af spraak sluit aan bij het mot to van de mfa: Groen, Ge kend, Gezond. Koos de Vuil nisman gaat de kinderen op 't Saamdeel leren hoe zij kunnen bijdragen aan een afvalvrije school. 1 KAPELLE Andrea Meijer uit Noordgou- we wordt dinsdag voorge dragen als raadsgriffier van de gemeente Kapelle. Als de raad akkoord gaat, kan ze per 1 november aan de slag. Ze volgt Jacqueline Chamulain op, die 1 januari met pensioen gaat. Meijer (40) is nu raadsadviseur van de Drechtraad, een functie die ze tot vorig jaar in Oud-Beijerland vervulde. Meijer heeft ook een prak tijk voor familieopstellingen. THOLEN De gemeente Tholen heeft weer een grote kavel op be drijventerrein Welgelegen II aan de man gebracht. Het bedrijf Magnum Holland koopt anderhalve hectare grond voor de bouw van een nieuw hoofdkantoor en een distributiecentrum. Het bedrijf zit al aan de Slabbecoornweg in Tholen. Daar wordt de productie van watergedragen verwar mingssystemen verder uit gebreid. Galerie-Atelier De Kaai in Goes bestaat twintig jaar. De werkplaats voor beel dend kunstenaars met een beperking is uitgegroeid tot een begrip in Zeeland en ver daarbuiten. De Kaai viert het jubileum met een boek, expositie en kunstwerk. —Jeroen van Dijen, SP Middelburg Robbert Lievense, Leefbaar Schouwen-Duiveland Marien Weststrate, Leefbaar Reimerswaal Marcel van den Bosse, SGP/CU Veere Henk Hoogerland, Partij voor Goes Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65