Dikke pakkerd, lief of vunzig? fjJ U 5 de gevolgen van een Brexit, maar tientallen miljoenen werkne mers met een klein salaris en de werklozen kunnen dat niet. De dominante positie van de rijke re- gio-Londen verdoezelt hoe slecht de nationale economie ervoor staat. Groot-Londen brengt meer belastinggeld op dan de volgende 37 grote steden bij elkaar. Schotland, Noord-Ierland en ook Gibraltar stellen het lidmaat schap van het Verenigd Konink rijk ter discussie. Volgens de Schotse regeringsleider Nicola Sturgeon willen de Schotten met grote meerderheid in de EU blij ven. Dat betekent dat Schotland zich bij referendum moet afschei den. In Noord-Ierland is er niet al leen een run op Ierse paspoorten; Sinn Fein dringt aan op een volks raadpleging over hereniging met Ierland. Een stembusgang zou een bom leggen onder de precai re relatie tussen rooms-katholie- ken en protestanten. Gibraltar voelt zich meer afhankelijk van Brussel dan van Londen. Spanje zit op het vinkentouw. „Het mo ment waarop de Spaanse vlag in Gibraltar wordt gehesen, is nader bij gekomen", aldus Madrid. 'It's the economy, stupid'. Deze ge vleugelde woorden van Bill Clin tons campagneleider gelden ze ker voor Theresa May. Het ver trouwen in de economie dient dringend te worden opgevijzeld. De kredietwaardigheid is afge waardeerd. Investeerders vluch ten het land uit. Het Britse pond loopt flinke averij op. De waarde daling maakt import uit Europa duurder. Als het land in een reces sie duikt, zet dat grote druk op May. Nog hardere economische tegenwind kan ze niet gebruiken. 'Brexit Boris' minister BuZa LONDEN Premier Theresa May heeft gisteravond vriend en vijand verrast door de 52-jarige Boris Johnson te benoemen tot mi nister van Buitenlandse Za ken. De voormalig burgemees ter van Londen was de be langrijkste voorvechter van de Brexit-campagne. Het leek erop dat hij na het refe rendum via de achterdeur van het politieke toneel ver dween toen hij aankondigde geen premier te willen wor den. 'Brexit Boris' zal nu als nog een grote rol spelen bij het vertrek van de Britten uit de Europese Unie. 'Happy birthday baby girl. We all lo ve you so much. Kisses from mummy X', schreef mrs. Beckham (42) de ze week op haar Instagramac- count. Op het bijbehorende kiekje omhelst ze Harper en geeft haar een dikke pakkerd. Juist de houding geeft aan dat het moment bewust is gekozen, vindt Fabulous Mama-hoofdredac trice Phaedra Werkhoven, moeder van vier. Dat de kusfoto een stroom aan reacties veroorzaakt, verbaast haar niet. De discussie is 'zo oud als de wereld'. „Het is niet nieuw dat we ons afvragen of we ons eigen kind op de mond mo gen kussen. Het is te danken aan sociale media dat iedereen er nu iets van vindt. Zeker als het een publiek persoon is." Bij Werkhoven roept de foto ge mengde gevoelens op. „Het is een zoenpose, geen vluchtig kusje. Als moeders op die manier met hun kind zoenen, dan krijg ik een wee gevoel in mijn buik. Zou het een snelle kus zijn, dan is er wat mij betreft niets vunzigs aan." Opvoed- en gezinscoach Marin- ka van den Bosch is stomverbaasd dat de foto voor discussie zorgt. Van den Bosch, die haar zoons van 2 en 4 dikwijls een zoen op de mond geeft, noemt het doodnor maal. „Als je zo geen vader of moe der kan zijn, gaat dat te ver." Het antwoord op de vraag waar óm volop wordt gepraat over 'de kusfoto' ligt volgens een pedagoge uit Voorburg, die niet met haar naam in de krant wil, mogelijk in de culturele hoek. „Het is in be paalde culturen heel normaal om liefde te tonen, terwijl dat in de westerse cultuur minder wordt ge accepteerd. Het is soms al raar om 'ik vind je lief te zeggen. Het mag allemaal niet te gek." De Opvoedpoli waagt zich niet aan een officiële reactie. Een me dewerkster van een Haagse vesti ging schiet wel in de lach. „Nou ja. Wat raar! Doe je toch niet?" Ik kus mijn zoons als ze gaan slapen ook op de mond Genoeg ouders springen in de bres voor Beckham. Vaders en moeders delen foto's waarop zij kussend te zien zijn met hun kin deren. Radio 2-dj Gerard Ekdom is De Bond Tegen Vertrutting be gonnen. „Ik kus mijn zoons ook als ze gaan slapen en ook op de mond. Moet ik dat voortaan onder de vensterbank doen?" 5 dagen Van der Valk LandhotelSpornitz 8 dagen Eastbourne en het eiland Wight 10 dagen Rondreis Noorwegen 8 dagen Zuid-Engeland Bournemouth 10 dagen Donaudal en Wenen, Maria Taferl Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! donderdag 14 juli 2016 Personeel van Downing Street 5 Het Verenigd Koninkrijk bijeen houden O applaudisseert voor de nieuwe 6 Het vertrouwen in de economie opkrikken /oonster. foto stefan rousseau/ap Je kind op de mond kussen, hoe bijzonder is dat? Ex-Spicegirl Victoria Beckham deed het bij haar 5-jarige dochter Harper en kreeg veel lof, maar ook kritiek. „Wat raar! Dat doe je toch niet?" Suzanne Borgdorff Londen —Gerard Ekdom, radio-dj Victoria Beckham veroorzaakt commotie met een foto op Insta- gram waarop ze haar dochtertje kust voor haar verjaardag. v.a. slechts Brochure en boekingen: (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten c Vertrekdata: 5, 26 sept/10 okt Vertrekdata: 29 aug 19 sept Vertrekdata: 15, 22, 29 aug/5 sept Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5