Zomerfeesten op Schouwen-Duiveland Bouwen aan het Zierikzee van 2030 tt SCHOUWEN-DUIVELAND 7 De Hermes Houseband en de covers van Ruizzz. Herinnert u zich deze nog...nog? VISSERIJDAGEN DRIE DAGEN VERTIER IN BRUINISSE Het foodfestival kon wel eens een sfeermakertje worden De startnotitie laat zien welke uitdagingen we hebben voor het Zierikzee van 2030 Onder het motto 'in het verleden behaal de successen bieden garantie op een ge zellige avond' zet de organisatie van de 55ste Visserijda- gen de Hermes Houseband en de Nederlandstalige coverband Ruizz op het podium. Beide bands deden de feesttent al eer der bollen. Vrijdag (Hermes) en zaterdag (Ruizz) proberen ze dat nog eens. Maar de organisatie ver nieuwt ook. Het vorig jaar be scheiden opgezette foodfestival op het Havenplateau, wordt uitge breid. „Ik denk dat we daarmee een goede formule te pakken heb ben", legt voorzitter Theo Ket ting uit. „Dat kon wel eens een sfeermakertje worden." Er staan dit keer zes kramen met hapjes, anders dan de mossel waar het in Bru nu eenmaal om draait. Ketting, die dit jaar afscheid neemt als voorzitter van de Stich ting Festiviteiten Bruinisse, heeft er zin in. „De weersvooruitzich ten zijn mooi. Die heb je niet in een doosje. Het is toch altijd maar afwachten." Een opvolger voor Ketting heeft zich nog niet gemeld. „Dat blijft ook nog even achter de schermen. Ja, ik ken er wel hon derd die voorzitter willen zijn. Maar het brengt ook veel werk met zich mee. Het zijn de lusten én de lasten." De Visserijdagen beginnen van middag om 14.00 uur met het bin nenvaren van miss Visserij 2016. Aan de Mosselrace zaterdag doen 45 roeisloepen mee. Het vizier op behoud van een mid delbare school in Zierikzee, min der en anders nieuwbouwen in de wijken Noorderpolder en Poort Ambacht en aandacht voor de aan trekkelijkheid van de binnenstad. Dat zijn in een notendop de bouw stenen voor de nieuwe structuur visie Zierikzee 2030. Burgemeester en wethouders hebben gisteren in een startnoti tie de contouren bepaald voor het beleid de komende vijftien jaar met betrekking tot Zierikzee. Ro de lijn is de doorzettende vergrij zing en ontgroening (wegtrekken de jongeren) van Schouwen-Dui veland en de veranderende econo mische omstandigheden. In het licht van de ontgroening wordt samen met het schoolbe stuur alles op alles gezet om de Pontes Pieter Zeeman voor de re gio te behouden. De scholenge meenschap ziet het aantal leerlin gen al een paar jaar dalen. Daar door kan de school toe met een kleiner en dus goedkoper gebouw. Komend najaar bespreekt de raad de uitkomsten van een huisves- tingsonderzoek, dat varieert van niksdoen tot renovatie of sloop en nieuwbouw op de huidige locatie. Behoud van het middelbaar onder wijs is cruciaal voor de toekomst van Schouwen-Duiveland, aldus beleidsambtenaar Ricardo de Win ter en wethouder Wout van den Berg in een toelichting op de structuurvisie. „Raak je dat kwijt, dan kan dat voor veel potentiële nieuwkomers net de doorslag ge ven zich niet hier maar elders te vestigen." En dat zou dan weer z'n weer slag hebben op het woningbouw programma van de gemeente. Daarmee wil het op de huidige markt nu toch ook al niet echt vlotten. Niet alleen het tempo van de nieuwbouwplannen moet wor- den aangepast, ook de aanvanke lijk ontwerpen moeten anders. Dat gebeurt in goed overleg met de projectontwikkelaars, bena drukt de wethouder. Vanuit de coalitie klonk onlangs nog de roep grondeigenaren desnoods te dwin gen tot verkoop van hun onge bruikte terreinen. Zo ontstaat de ruimte voor bouwplannen waar wel behoefte aan is. In de startno titie wordt herstructurering van de bestaande woningvoorraad (van twee oude huizen één nieu we maken) als optie meegeno men. De visie wordt in februari, na een inspraakperiode, vastge steld door de raad. donderdag 14 juli 2016 Succesvolle acts keren terug bij jubileum van mosselfeest Ton van den Nouweland —Theo Ketting, voorzitter SFB Info: visserijdagen-bruinisse.nl Theo Ketting begeleidt miss Visserij 2015, Erika Schot. Gezellige drukte in het centrum van Bruinisse tijdens de Visserijdagen 2012. foto ronald den dekker De Visserijdagen van Bruinisse duren van donderdag 14 t/m zaterdag 16 juli. Schaerendiekdag is braderie, vrij markt en muziek, zaterdag 30 juli in Scharendijke. In Noordwelle zijn zaterdag 30 en zondag 31 juli de Powerhorse-wed- strijden. Dressuur en show van trekpaarden. Op wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor wordt vrij dag 5 en zaterdag 6 augustus het Zeeuwse Wijnfeest gehouden. Peren, kleder dracht en andere folklore zijn de in grediënten van de 26ste Burghse Dag zaterdag 13 augus tus in Burgh. Wie van oude am bachten, markt en muziek houdt, gaat zaterdag 20 augus tus naar de Vlasdag in Dreischor. In Zierikzee zijn- van donderdag 25 tot en met zater dag 27 augustus de Havendagen: Havenloop, Wielerronde, veel muziek, bier en mossels. Wandelen langs lichtobjecten. Dat is de Fjoertoer van Renesse op zater dag 17 september. Marcel Modde Zierikzee —Wout van den Berg, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59