Visdief kan veilig broeden op eiland in Schelphoek Actieplan vluchteling 6 Exploitatie centrum geen taak gemeente De gebruikers van het MFC moeten op zoek naar andere plek. Volgens B en W zijn er genoeg alternatieven. Nu wij het eiland gaan beheren, zijn we opeens boswachters op zee geworden huurovereenkomst als logisch mo ment om onder dat contract uit te komen, aangezien de exploitatie van een commercieel gemeen schapscentrum niet als gemeente lijke taak wordt gezien. De ge meente betaalt 75.000 euro huur per jaar aan Zeeuwland en ver leent daarnaast 25.000 euro exploi tatiesubsidie. Volgens B en W zijn Gebruikers en beheerders van het Multifuncioneel Centrum (MFC) in Zierikzee voelen zich overval len door de aangekondigde slui ting van het gebouw. De huurover eenkomst van de gemeente met ge bouweigenaar Zeeuwland loopt in augustus 2017 af. Burgemeester en wethouders hebben inmiddels be sloten dat contract niet te verlen gen. Volgens het college is dat besluit een uitvloeisel van de zelfgekozen liquidatie van het vorige stichtings bestuur. Dat trok z'n handen vorig jaar af van het verenigingsgebouw, bij gebrek aan voldoende bestuurs leden. Het MFC verkeerde finan cieel in zwaar weer. De gemeente raad werd daarmee verantwoorde lijk voor de verdere exploitatie. Het college gebruikt de aflopende Wij zijn boos, verdrietig en verontwaardigd over dit besluit in Zierikzee voldoende alternatie ve locaties voorhanden voor de on dergebrachte sociaal-culturele acti viteiten. Genoemd in dat verband worden onder meer het gemeente huis, schoolgebouwen, gymzalen en sportcentrum Laco. Beheerder Heieen van den Bos Dat zei Ad van Hees, Hoofd Staats bosbeheer Zeeland, gisteren tij dens de officiële opening van het broedeiland. Het 'paradijs voor vis dieven' is door Rijkswaterstaat ge bouwd met als doel de populatie van deze beschermde kustbroed- vogel op peil te houden. Het eiland moet de vogels verlei den hun eitjes er te leggen. Om dat de visdief graag op een kaal terrein nestelt, zijn betonplaten ge plaatst op een caisson dat midden in de Oosterschelde ligt. Vervol gens zijn er schelpen en grind op gestort. „De ideale omstandighe den voor de visdief om te broeden en hun jongen veilig op te voe den", aldus Anton van Berchum van Rijkswaterstaat. „Hier worden ze niet lastiggevallen door roofdie ren, zoals vossen en ratten. Het is een rustige plek en er is eten ge noeg voor ze in de Oosterschel de." Boswachters van Staatsbosbe heer gaan de boel in de gaten hou den. „We zullen de resultaten pei len en tellingen doen in het broed- seizoen volgend voorjaar. Op ter mijn moeten we er ook voor zor gen dat het eiland niet begroeid raakt met planten, want daar houdt de visdief niet van", vertelt boswachter Wendy Janse. „We noemen onszelf normaal boswach ters aan zee, nu zijn we ook bos wachters óp zee, haha." is boos op de gemeente. Het be sluit is volgens haar niet gecommu niceerd, met haar noch met de ge bruikers. Juist nu het financieel te kort van het MFC is weggewerkt en de exploitatie 'door heel hard werken' weer helemaal op orde is, voelt dit als een dolksteek in de rug, geeft Van den Bos aan. Ze denkt dat er voor een grote groep als de bridgeclub met wedstrijden, de christengemeente, maar ook na bestaanden die het MFC gebrui ken als uitvalsbasis voor begrafe nissen op de begraafplaats 600 me ter verderop, weinig vergelijkbare locaties in de buurt beschikbaar zijn. De 30-jarige theatergroep Zierik heeft al bijna z'n hele bestaan een eigen ruimte (Scene 4) in het MFC, grenzend aan de aula. Het oe fenlokaal is helemaal aangepast aan de specifieke eisen voor een to neelproductie. Voorzitter Mels Ho- genboom hoorde gisteren op zijn vakantieadres dat de stekker eruit gaat. „We hebben een jaar om te zoeken. Het zal niet meevallen iets vergelijkbaars te vinden dat aan al le voorwaarden voldoet. Nu kun nen we de aula voor onze voorstel lingen vrij eenvoudig ombouwen tot theaterzaal. De Weverij zou op zich ideaal zijn, maar daar draait Fi- Zi in de weekeinden films. Dat zou inhouden dat wij met onze producties moeten uitwijken naar een doordeweekse dag. Dat maakt het voor ons lastiger." ZIERIKZEE De gemeente Schouwen-Duiveland en wo ningcorporatie Zeeuwland zet ten een paar tandjes bij om asielzoekers met een verblijfs status te huisvesten. Verantwoordelijk wethouder Cees van den Bos gaat ervan uit dat de inhaalslag volstaat om alle 86 vluchtelingen waar Schouwen-Duiveland zich dit jaar voor ziet gesteld, onderdak te geven. Dat gebeurt in eerste instan tie door meerdere mannen in één huis onder te brengen. Die wonen daar samen in afwach ting van hun gezinshereniging. Dat geeft Zeeuwland meer tijd om te zoeken naar andere be schikbare woningen. Tot en met juni hebben 29 statushou ders hier een huis toegewezen gekregen. Het actieplan voorziet ook in een snellere integratie van de asielzoekers in de samenleving. Vluchtelingenwerk werft 'maat jes' in de dorpen voor persoon lijke begeleiding en taallessen. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD SCHAPEN IN DE ZEEPEDUINEN donderdag 14 juli 2016 MFC Zierikzee in 2017 dicht Marcel Modde Zierikzee Heieen van den Bos, MFC Het is eigenlijk gewoon een bak met wat grind en schelpen. Maar het nieuwe broedeiland in de Schelphoek is wel precies wat visdieven nodig hebben om zich veilig te kunnen voortplanten. Elodie Kint Serooskerke —Wendy Janse, Staatsbosbeheer ZIERIKZEE Trijntje Oosterhuis in Nieuwe Kerk Trijntje Oosterhuis komt 16 december voor een kerstcon cert naar Zierikzee. In het concert 'A Christmas Evening with Trijntje' zingt Trijntje traditionele kerstnummers en ei gen nummers. De 'soulvolle kersta vond', zoals Trijntje haar optreden zelf noemt, is in de Nieu we Kerk en begint om 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijg baar via theaters- aanzee.nl. ZIERIKZEE Buitentrainingen pilates Jor Fytaal uit Zierik zee houdt tot en met 17 augustus ie dere woensdagoch tend een buitentrai ning Perfect Pilates. De trainingen zijn geschikt voor ieder een die het lichaam sterker en soepeler wil maken. De lessen zijn op het grasveld bij de Louise de Colig- nylaan en beginnen om 9.00 uur. Deelname kost 8 euro. Vooraf opgeven is gewenst en kan via 0111-851479 of jorinde@jorfytaal.nl. BURGH-HAAMSTEDE Een kudde van zo'n 150 schapen loopt sinds deze week in de Zeepeduinen van Burgh-Haamstede. Door er samen met de Shetlandpony's en Schotse Hooglan ders te grazen, helpen ze voorkomen dat de Amerikaanse vo gelkers terugkomt. Stichting Natuurmonumenten is twee jaar geleden begonnen met het weghalen van die plant, maar nu komt het zaad toch weer terug op. Dat is een bedrei ging voor het open duingebied. De schapen lopen er in princi pe één groeiseizoen, maar als het volgend jaar opnieuw no dig is, komen ze mogelijk nog eens terug, foto dirk jan gjeltema BROUWERSHA VEN Haven Den Osse, 13.30 uur: Rond vaart over de Greve- lingen; Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Brusea, 11.00-16.00 uur: Demonstratie mosselen koken; Centrum en haven, 13.00-24.00 uur: Visserijdagen; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 12.00-16.00 uur: Openstelling mu seum en wandeling door Bos, Duin en Burgh; Centrum Haamstede, 12.00-20.00 uur: Markt Ringpromotie- dagen; Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00- 18.00 uur: Muziek les; 19.30 uur: Zang vereniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; Natuurinformatie- punt, vanaf 11.00 uur: Fietstocht Door hart van Schouwen; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 18.45 uur: Re petitie Creskidz Mu ziekvereniging Cres cendo, 19.45 uur: Re petitie Fanfare Mu ziekvereniging Cres cendo; Wijnhoeve De Kleine Schorre, 11.00 uur: Rondlei ding en wijnproeve rij; ELLEMEET Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons: Kom de danspasjes weer ophalen; KERKWERVE De Heerenkeet, 10.00-17.00 uur: Ex positie Marian Schellekens; Dorps huis 't Zuudènde, 13.30-15.30 uur: Schilderclub, 13.30 -14.30 uur: Meer Be wegen voor Oude ren 55 plus gym; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas en jo- keravond; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 19.00-23.00 uur: Ga me Play avond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30 -15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen; 18.45 -19.30 uur: Drumband Nieuw Leven; 19.45-22.00 uur: Mu ziekvereniging Nieuw Leven; SEROOSKERKE De Schelphoek, 10.30-15.30 uur: Ka- jaktocht; ZIERIKZEE Fizi, 20.00 uur: Tru man; Gasthuiskerk, 13.30-16.30 uur: Open kerk; Grand café de Werf, 13.00 uur: Scootmobiel- tocht; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Markt; Molen De Hoop, 9.30-16.30 uur: Openstelling; Museumhaven, 13.00-16.30 uur: Haal je diploma leer ling-scheepstimmer man; Nieuwe Haven, 14.00 uur: Zeehon- denrondvaart met Frisia, 14.00-17.00 uur: Meezeilen Scaldis/Morgenster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58