Krijgt de affaire Ruijs staartje? Inwonertal groeit weer op Schouwen Geen verdachte van lek raad Vlissingen 2 ZEELAND Vakantietaak FEITENRELAAS VRZ Commentaar De affaire rond het mismanagement van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) zou wel eens vervelende politieke gevolgen kunnen krijgen. Want het wordt steeds waarschijnlijker dat de Zeeuwse gemeenteraden nog een appeltje te schillen heb ben met hun voorzitters. Eerder deze week kwam het algemeen bestuur van de VRZ (daar zitten alle Zeeuwse burgemeesters in) met een verklarend 'feitenrelaas'. Dit verslag is gemaakt nadat links en rechts raadsleden hun zorgen uitten over de bedrijfsvoe ring bij de VRZ en over de manier waarop het dagelijks bestuur (een kleinere club burgemeesters onder aanvoering van Jan Lo- nink van Terneuzen) de problemen aanpakt. Eigenlijk weten de raadsleden nu nog niets. Het 'feitenrelaas' is vooral een poging tot verantwoording van de gevolgde procedure. In het verslag verschuilt het algemeen bestuur zich achter defini ties als 'misstanden in de zin van de modelregeling VNG'. Dit duikgedrag werd eerder aan de kaak gesteld door onderzoek ster en oud-burgemeester Letty Demmers. Zij wees er de raadsle den eind juni al op, in niet mis te verstane bewoordingen. De gemeenteraden willen natuurlijk weten of hun burgemees ters voldoende doortastend hebben gehandeld. Het 'feitenrelaas' geeft daarvoor geen houvast. Formeel hebben de burgemeesters bij hun werk voor de Veiligheidsregio een andere pet op. Maar in de politiek-bestuurlijke praktijk moeten ze wel rekening houden met het volgende: als veel raadsleden tot de conclusie komen dat de burgemeesters - direct of indirect - duidelijke misstanden bij de Veiligheidsregio te lang hebben laten lieren en dat ze boven dien nog steeds omtrekkende bewegingen maken, dan hebben de burgemeesters ook een heel groot probleem in eigen huis. Zeeuwse raadsleden nog steeds slecht geïnformeerd over problemen bij Veiligheidsregio De groei is geheel te danken aan het vestigingsoverschot. Tussen ja nuari en nu verlieten 445 mensen het eiland, maar kwamen er 551 wonen. Over dezelfde periode dit jaar waren er 127 geboorten tegen over 172 overlijdens. De relatief ge zien forse bevolkingsgroei mag dan een trendbreuk zijn, de trek naar de stad is dat niet. Vorig jaar groeide Zierikzee al met 50 men sen ten koste van de dorpen op Schouwen-Duiveland. In het afge lopen half jaar boekte de stad een winst van 28 inwoners, terwijl het aantal in stad Brouwershaven en Almanak zes dorpen achteruit kachelde. Serooskerke verloor 12 inwoners, Kerkwerve 11. Burgh-Haamstede vertoont herstel. Vorig jaar was er een daling van 28, nu is Burgh- Haamstede 8 inwoners rijker. Op- Sinds januari verlieten 445 mensen de regio en kwamen er 551 bij merkelijke stijger is Noordwelle dat er op een bevolking van 307 11 inwoners bij kreeg. Oosterland bleef gelijk op 2.323 inwoners. Schouwen-Duiveland telt 33.802 mensen: 17.058 vrouwen en 16.744 mannen. Er zijn iets meer man nen bij gekomen dan vrouwen. Officieel begint de schoolvakan tie pas eind volgende week, maar de twee Kloetingse tie ners zitten al werkeloos thuis. Om te voorkomen dat ze tot september alleen maar luste loos op de bank hangen, heb ben de ouders hun gemaand el ke dag een nuttige taak uit te voeren, variërend van het oprui men van hun kamer tot stofzui gen. „En, wat is je taak van van daag?", vroeg de vader gisteren - de tweede dag van de officieu ze vakantie - aan de jongste. Het antwoord kwam snel. „Een taak verzinnen voor morgen." Spreekuur voor vakantie Andrea Meijer nieuwe griffier Presentatie natuurfotograaf Gemeente trekt stekker uit MFC Ik wil de rapporten zien. Ik geloof Jan Lonink echt niet meer op zijn blauwe ogen We blijven zo als volksvertegenwoordigers achter de feiten aanlopen Het feitenrelaas stort als een kaartenhuis in elkaar. Het blijft een troebele zaak Er is nog steeds heel weinig duidelijkheid. Er wordt heel veel onder de pet gehouden Mijn conclusie is: men heeft de zaak met de mantel der liefde willen bedekken Het Openbaar Ministerie stopt het Rijksrechercheonderzoek naar raadsleden die vertrouwelijke in formatie uit de gemeenteraad Vlis singen gelekt zouden hebben. Het ging om een oriënterend on derzoek dat geen verdenking over raadsleden heeft opgeleverd. Waarnemend burgemeester Let ty Demmers deed in augustus 2015 aangifte van het lekken van geheime informatie rond de moge lijke verkoop van de Timmerfa briek in Vlissingen. Die aangifte, die ook vertrouwelijk bleef, kwam naar buiten toen de SP in een raadsvergadering in oktober na vraag deed over de voortgang van het onderzoek. Dat kwam de par tij op boze reacties van de collega fracties te staan. Demmers noem de vervolgens Pim Kraan (POV) als hoofdverdachte. Die stelde dat er wel 'acht of negen raadsleden' voor onderzoek naar schending van vertrouwelijkheid in aanmer king konden komen, een bewe ring waar de overige partijen weer aanstoot aan namen. Kraan zegt opgelucht te zijn over de slotsom van het OM. Hij komt eind deze week met een ver klaring. donderdag 14 juli 2016 li Schouwen-Duiveland heeft er het afgelopen halfjaar 61 inwo ners bij gekregen. Over heel 2015 daalde het inwonertal nog met 81 mensen. Ton van den Nouweland Zierikzee Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG De ANWB-winkel in Middel burg houdt op zaterdag 16 juli een spreekuur voor men sen die binnenkort op va kantie gaan. Vrijwilligers van de toeristenbond klap pen tussen 10.00 en 16.00 uur hun campingstoeltjes en -tafel uit om bezoekers onder de parasol te ontvan gen en vakantievragen te beantwoorden. KAPELLE Andrea Meijer uit Noordgou- we wordt dinsdag voorge dragen als raadsgriffier van de gemeente Kapelle. Als de raad akkoord gaat, kan ze per 1 november aan de slag. Ze volgt Jacqueline Chamulain op, die 1 januari met pensioen gaat. Meijer (40) is nu raadsadviseur van de Drechtraad, een functie die ze tot vorig jaar in Oud-Beijerland vervulde. Meijer heeft ook een prak tijk voor familieopstellingen. OUDDORP Theetuin en galerie de Over kant houdt donderdag 21 juli een natuurpresentatie door natuurfotograaf Jan Baks in Ouddorp. Hij laat beelden zien van de natuur in de Grevelingen. Met een drone zijn er foto's en filmbeelden van de eilan den gemaakt. De presenta tie begint om 20.00 uur in de Overkant, Dijkstelweg 33. Kaarten kosten 6,50 eu ro inclusief een kopje koffie of thee. De kaartverkoop loopt via VVV Ouddorp, te bereiken op telefoonnum mer 0187-681789. ZIERIKZEE Het Multifunctionele cen trum (MFC) aan de Huybert- straat in Zierikzee gaat dicht. Het huurcontract met Zeeuwland loopt augustus 2017 af Volgens de ge meente zijn er voldoende an dere plekken waar de clubs en particulieren met hun so- ciaalculturele activiteiten te recht kunnen. 3 —Jeroen van Dijen, SP Middelburg Robbert Lievense, Leefbaar Schouwen-Duiveland Marien Weststrate, Leefbaar Reimerswaal Marcel van den Bosse, SGP/CU Veere Henk Hoogerland, Partij voor Goes Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57