Invriezen sperma transgender onterecht geweigerd 4 NI NIEUWE PREMIER GROOT-BRITTANNIË a Ombudsman: rechten Feyenoorders geschaad De agenda van een naoorlogse Britse premier is nooit zo vol en loodzwaar geweest als die van Camerons opvolgster. Zes stevige klussen staan haar te wachten. Een nog hardere economische tegenwind kan May niet gebruiken De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb, de politie en het Openbaar Ministerie krijgen ervan langs van de Na tionale Ombudsman. De rech ten van demonstrerende Feye- noordsupporters zijn geschon den, stelt hij na onderzoek. Dat blijkt uit de samenvatting van het rapport van de Om budsman. In februari werden 326 Feyenoordfans gearres teerd toen zij in een protest mars naar het Maasgebouw wilden lopen om te ageren te gen het bestuur van de voet balclub. De Ombudsman zet zijn vraagtekens bij die massa le aanhouding. Ook hadden de ingesloten supporters niet met hun identiteitsbewijs op de foto gezet mogen worden en ook niet gefouilleerd. De Ombudsman noemt dat 'een inbreuk op de grondrechten van de demonstranten, waar onvoldoende juridische basis voor was'.De onderzoeker ver wijt Aboutaleb dat hij de de monstranten niet heeft laten weten dat ze niet naar het Maasgebouw mochten lopen. ZONNEVLIEGTUIG Misstanden op vliegbasis Behandeld als slaven Dure kapper Hollande Inval bij FB-groep Scheiden doet lijden. In het ge val van Theresa May gaat dat dub bel op. De premier, de 13de in rij onder koningin Elizabeth II, heeft de scheiding met Europa nooit ge wild. Maar, 'Brexit betekent Brexit', aldus Theresa May. Het Britse volk heeft beslist en zij zal 'er een succes van maken'. Dat wordt een lastige klus. Het vertrek van een lidstaat uit de EU is nooit vertoond en haar voorganger Da vid Cameron had er nooit echt re kening mee gehouden. Er ligt geen enkel plan klaar, terwijl de 27 andere lidstaten snel afscheid willen nemen. Voor de Brexitstra- tegie moet May leunen op zwaar gewichten in partij en kabinet die hard campagne hebben gevoerd vóór een vertrek uit de EU. De Brexit trekt diepe sporen in de gevestigde partijen. De puin hoop in Mays Conservatieve Partij lijkt na de machtswisseling min der groot dan die bij Labour, de grootste oppositiepartij. Maar de tegenstellingen tussen 'Leavers' en 'Remainers' zijn daarmee niet weg. Europese samenwerking zorgt al decennia voor een richtingen strijd in de partij. Om het schisma te beheersen, is het voor May zaak snel bruggen te slaan. Tussen ka derleden en kiezers. Tussen kabi net en de eigen parlementsleden. Eenheid is noodzakelijk. Kijk naar de kaart van de Brexituitslag en huiver. De uitslag duidt al op grote verdeeldheid, met 52 procent voor en 48 procent tegen. Maar het gaat om een ver deeldheid in vele lagen. Hissen jong (pro-Europees) en oud (an ti-Europees), tussen Noord-Enge- land (anti-Europees) en Zuid-En- geland (pro-Europees), tussen ste delijke regio's en het platteland. Met immigratie als hoofdthema in de campagne zijn er keiharde woorden gesproken, die de politie ke discussie hebben verruwd. Met een na de uitslag trok een golf van racisme door het land. Het aantal incidenten is afgenomen, maar het racistisch gedachtegoed is niet verdwenen. Volgens May is 'het gat tussen rijk en arm' te groot geworden. Zij maakt zich zorgen 'over de ver schillen tussen de rijke oudere ge neratie en de jongere generaties die het minder breed hebben'. De rijken kunnen nog weglopen voor De kwestie draait om een man die bezig was vrouw te worden. De transvrouw zou onvruchtbaar worden door het slikken van hor- momen en wilde om die reden zaad laten invriezen. Ze maakte een afspraak met een arts van het Nijmeegse ziekenhuis, maar die werd afgezegd met de boodschap dat invriezen niet mogelijk was. Het ziekenhuis vriest normaliter wel zaad in als onvruchtbaarheid op de loer ligt door bijvoorbeeld bestraling tegen kanker. Maar bij de transgender ging het om het biologisch ouderschap als moeder. Het ziekenhuis haalde er een hoogleraar medische ethiek bij. 'Onduidelijk is of er een scha de wordt toegebracht aan het kind wanneer het moet antwoorden op de vraag 'wie is je vader' en dat moeder eigenlijk ook vader is', zo schreef hij. Verder twijfelde het Radboud of invriezen ook wel echt een doel had, behalve het openhouden van de optie om er eventueel een eitje mee te be vruchten. Het ziekenhuis voerde verder aan dat er onvoldoende mankracht was. Het College voor de Rechten van de Mens gelooft dat laatste niet. Het college oor deelt dat het ziekenhuis het ver zoek tot invriezen van het zaad puur heeft afgewezen omdat het van een transgender kwam. Dat is discriminatie op basis van ge slacht, bij wet verboden. Het zie kenhuis zegt dat het sinds 1 janua ri vergelijkbare verzoeken van transgenders wél honoreert. Of dat nog op tijd was voor de betref fende transvouw, is niet bekend. donderdag 14 juli 2016 ROTTERDAM Solar Impulse 2, een vliegtuigje dat geheel draait op zon- ne-energie, vliegt over de pyramides van Gizeh in Egypte. Het toestel van de Zwitserse ballonvaarder Bertrand Pic- card is bezig aan een vlucht rond de wereld, fotojeanrevillard EINDHOVEN Het ministerie van Defensie on derzoekt mogelijke 'financiële in- tegriteitsschendingen' op Vlieg basis Eindhoven. „Als de meldin gen kloppen gaat het om ernsti ge misstanden, daarom is het van het grootste belang dat we dit zorgvuldig onderzoeken", ai- dus de commandant van de ba sis, kolonel Elanor Boekholt-O' Sullivan. Naar verluidt zijn er meerdere personen bij betrok ken. Een woordvoerder wilde niet ingaan op de precieze aard van de misstanden in verband met het onderzoek. De 82-jarige keizer Akihito van Japan wil aftreden. Hij is al 27 jaar keizer. Kroonprins Naruhito is 56 jaar oud. Het is niet gebruikelijk dat de kei zer voor zijn dood aftreedt. BOEKAREST De Roemeense poli tie heeft een bende opgerold die tiental len mensen had ont voerd en de slacht offers behandelde als slaven en hen dwong te bedelen. De politie denkt dat de bende sinds 2008 zeker 40 vol wassenen en kinde ren heeft ontvoerd. Ze moesten zich uit kleden, werden aan kettingen vastge zet en moesten 'voor de lol' van de vloer eten. PARIJS De kapper van presi dent Frangois Hollan de maakt nogal wat los op de Franse so cial media. Volgens tijdschrift Le Canard Enchaïné moet de kapper 24 uur per dag klaarstaan en verdient hij 10.000 euro per maand. BERLIJN De Duitse politie heeft huiszoeking gedaan bij leden van een geheime extreemrechtse Facebookgroep. Er werden vele compu ters en belastend materiaal in beslag genomen. De poli tie arresteerde nog niemand. In de Facebookgroep werd door 36 leden het nationaalsocia- lisme verheerlijkt en haat gezaaid te gen vreemdelingen en Joden. Theresa May moet eenheid brengen Hans van Zon Rotterdam/Londen IDe Brexit uitvoeren 2 Eigen partij samenbrengen 3 Racisme indammen 4 De kloof tussen arm en rijk dichten Het UMC Radboud heeft ten on rechte geweigerd het sperma van een transgendervrouw in te vriezen. Het College voor de Rechten van de Mens heeft het ziekenhuis op de vingers getikt. Eric Reijnen Rutten Nijmegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4