'Mijn Vlissingse hart gaat open' 5 Te voet Broer en zus op podium Zestig dansers in de open lucht jiiifin gast op City of Dance - en Party Animals. Feest gegarandeerd dus. Maar misschien is het wel interessan ter om zaterdag én zondag vanaf het begin aanwezig te zijn. Op het hoofdpodium staan dan de winnaars van de dj-wedstrijd: Cedy (zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur) en Terrenzo (zondag van 13.00 tot 14.15 uur). Openingsacts van festivals zijn muzikaal vaak zeker zo spannend als afsluiters. Wie niet te laat wil komen, kan op het festivalterrein overnachten. Voor het eerst is er een camping. Je kunt een - al opgezette - tent huren. Een tipi. Of een milieuvriendelijke tent van karton. Die wordt na gebruik ge recycled, tot wc-papier of school boek. Ook op het Free Festival in de binnenstad zal aandacht zijn voor duurzaamheid. City of Dance wil de wereld een beetje mooier maken; muziek en milieu. Klassiek Dans 1. Fort de Ruyter In haar grijze Nissan rijdt Helge via de Paul Krugerstraat in haar woonplaats Vlissingen de stad uit. „Normaal pak ik de fiets hoor", veront schuldigt ze zich. Voor ie mand die aan de boulevard van de havenstad opgroeide, is het mis schien niet zo logisch dat ze Fort de Ruyter als 'parel' van haar stad uitkoos. Ze ker, de boulevard is prach tig, maar ook zó voor de hand liggend. Dus tuffen we richting het achter de dijk verstopte, nooit vol tooide kustfort. Dat nu niet meer is dan een ruïne. Ze houdt van het rauwe. „Zoals een échte Vlissinger is: rauw en no non sense." Bij het fort stappen we uit. „Ik zie mezelf nog staan, op die stenen, met mijn toenmalige vriendje. Die maakte foto's terwijl ik poseerde op die steen. De foto's heb ik nog." We klauteren de dijk op. Daar worden we getrak teerd op de skyline van Vlissingen, met de boulevard. „Mooi! Hier gaat mijn Vlissingse hart van open." Onderweg terug rijdt Helge via het Schelde- kwartier, langs de Dan sende Dobberende Dozen ('zo leuk zijn die') terug naar het centrum en parkeert ze op het Bellamypark. „Hier kwam ik als klein meisje veel", ver telt ze al wandelend richting de loodsensteiger. 2. Loodsensteiger Om bij die steiger te komen, moeten we onder de 'water poort' van het Keizersbolwerk door. En passant: „Hier stonk het altijd naar pis en teer." Het einde van de gang biedt toe gang tot de loodsensteiger. „Je kunt je voorstellen hoe een toerist zich moet voelen," zegt ze terwijl ze verder de steiger oploopt. Kijk die pilotboot. Prachtig!" 3. Sint Jacobsstraat Heiges laatste parel: de Sint Jacobs straat. Het winkel straatje is de laat ste jaren uit het slop ge trokken door de onderne mers. „Ik kwam hier nooit", zegt ze al wandelend door de passage, waar nog panden te huur staan. Nu het weer leeft, is het een ver binding geworden tussen de Oude en de Kleine Markt. Ik ben trots op de ondernemers." Dankzij hen doet Prinsen re gelmatig een biertje in het hart van haar rauwe Vlissin gen. donderdag 14 juli 2016 M Helge Prinsen vindt Vlis- singers 'rauw'. FOTO RUBEN OREEL City of Dance, morgen, zaterdag en zondag in Middelburg. Go Dutch, zaterdag en zondag. Meer info: cityofdancefestival.nl, godutchfestival.nl FOTO COLLIN HERMANS Een zeepbel lenshow bij City of Dance. Twee Nederlandse talenten, Nicolas en Ella van Poucke treden zondag op in de reeks zomer- concerten van MuziekPodium Zeeland. Broer en zus spelen dan Russische com posities voor cello en piano van Proko fiev en Rachmani- nov. Op het programma staan behalve de Prelude en Danse oriëntale van Rach- maninov de Sonate voor cello en piano van Prokofiev en de Sonate in g opus 19 van Rachmaninov. Zondag, Grote Kerk Veere. Aanvang 15.30 uur. Multitud is een dans voorstelling die je de adem beneemt. Zestig performers trekken el kaar aan en stoten weer af. Ze raken in mekaar verstrengeld, of lopen van de ander weg. Het is een dans vol emotie: soms groots en ongrijp baar, dan weer intiem en herkenbaar. Maar altijd direct en heel erg in your face. De Uruguayaanse Tamara Cubas trekt met Multitud de wereld rond en selecteert lokale per formers voor de massa- dans. Deze keer koos ze zestig mensen die in en rond Antwerpen wonen. De voorstelling is in de open lucht en maakt on derdeel uit van de Zomer van Antwerpen. Multitud, Den Bell Ant werpen, op woensdag en zondag, tot 24 juli, aan vang 20.30 uur. In deze rubriek lopen we met prominente Zeeuwen langs mooie en bijzondere plekjes in hun woonplaats. Vandaag maken we een ronde door Vlissingen met presentator en verslaggever Helge Prinsen. Winnie de Witte-Van Dam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49