Invloeden uit het buitenland m 4 EVENEMENT VAN DE WEEK Festival Liefhebbers weten het al jaren: half juli gebeurt het. Monumentaal Middelburg ontpopt zich dan als het dorado van de dance. Bezoekers verkozen City of Dance vorig jaar tot het op één na beste dance-festival van Nederland. Dijken van wijven in de Zak van Zuid-Beveland Schot derde organist in zomerreeks Techno, hardstyle, la- tin, Nederlandstalig, muziek uit de 90's, alles komt samen in City of Dance. Op negen podia met 150 artiesten aan de rand van de stad en op pleinen in het cen trum. Betaald en gratis. Voor liefheb bers en leken. Vorig jaar vierde City of Dance zijn vijftiende verjaardag en werd het verkozen tot het op één na beste fes tival van Nederland, na Intens Festi val in Oisterwijk. Het festival was in de ogen van or ganisatoren Martin Priem en Elina Sloutskaia volwassen geworden. En wat doet een volwassen kind? Dat gaat het huis uit. In het geval van City of Dance: de binnenstad uit. Het heeft dit jaar een nieuw festivalter rein gevonden langs de N57, op loop afstand van het centrum. Er rijden pendelbusjes. Het gratis deel van het festival FUNFEST Sprookjes en restmateriaal blijft gewoon op Plein 1940 en de Markt. Daar kunnen jongeren een masterclass voor dj's volgen en mee doen aan een danswedstrijd. Het nieuwe format is voor zowel de organisatie als de bezoekers even wennen. De regeltjes waaraan hij moet voldoen zijn weer anders, heeft Priem gemerkt. En bezoekers hebben nog niet allemaal goed door dat de programmering van City of Dance (voorheen alleen op zaterdag) en het Go Dutch Festival (dat de laatste ja ren zondag plaatsvond) in elkaar is geschoven. Nu valt er het hele week einde te genieten van zowel dance als Nederlandstalige muziek. Techno Vier grotere podia hebben op zater dag wel een andere programmering dan op zondag. Zo is podium 4 afwis selend voor We are techno (zaterdag) en Children of the 90's (zondag); po dium 5 voor Drum Bass in your face (zaterdag) en Stuiterbeesten (zondag). De optredens duren zaterdag van City of Dance is volwassen en gaat het huis uit. In dit geval de binnenstad 14.00 uur tot middernacht, zondag zijn ze van 13.00 tot 23.00 uur. Met 150 artiesten in twee dagen zul len bezoekers scherp moeten kiezen. Zaterdagavond om 21.00 uur staan te gelijk geprogrammeerd: Mightyfools, E-force, Maycelli, Manuel Geza, Remy featuring ON/OFF en Baz Simplistix. Geza is trouwens Geza Weisz, behalve als dj beter bekend als acteur, onder meer in Verliefd op Ibiza (party-eiland bij uitstek voor dance- liefhebbers). Afsluitende top-acts op zondag zijn Mental Theo - al jaren een vaste 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Kunst Klassiek donderdag 14 juli 2016 Middelburg eldorado van de dance MauritsSep Organisatoren Martin Priem en Elina Slouts kaia gebruiken hun fes tival ook graag om an deren een podium te bieden. Vorig jaar werd een dansvoorstelling gemaakt in samenwer king met het Zeeland Nazomer Festival. Dit jaar wordt samenge werkt met FunFest. FunFest vindt plaats in Wolphaartsdijk op za terdag 23 juli, een week na City of Dance. De aankleding van dat fes tival staat in het teken van sprookjes en kunst objecten. Die worden gemaakt van afval en restmateriaal. 44 Een Schotse organist, een con cert met werken van Russische componisten en een Uruguay- aanse choreografe. Het aanbod aan culturele evenementen heeft deze week een internationaal tintje. Tenzij je naar de Zwaakse Weel gaat. Daar staat de lokale geschiedenis centraal. De door Zeeland reizende kunstbiënnale Dijken van Wij ven heeft voor de vijfde editie een prachtige locatie uitge zocht: natuurgebied De Zwaakse Weel in de Zak van Zuid-Beveland. Met het thema 'Er was eens....' wordt terugge keken op de geschiedenis van het gebied: kleine kronkelige dijken, onregelmatig gevormde percelen. De opdracht aan de vijftien deelnemende kunstenaars was de uitdaging aan te gaan met de natuur. Ook zijn enkele kunstwerken vervaardigd van natuurlijke materialen. In dit i* fe c mystieke, stille gebied krijgt de wandeling een verrassende wending. Installaties zullen tot nadenken stemmen. Gestreefd is naar een harmonieus samen gaan met de natuur. De opening van de biënnale wordt zaterdag verricht door wethouder Conny Miermans van Borsele, gevolgd door poë zie van Jorien Brugmans, dans van Balletgroep Petrella Lion en muziek van Leunis de Jonge. De biënnale te is ruim zeven weken te bezoeken. Opening zaterdag, aanvang 15.00 uur. De Schotse organist Chris Bragg verzorgt het derde orgelconcert van de zomerreeks in de basiliek van Hulst. Op het programma staan barokwerken van Sweelinck, De Grigny, Bach en Rameau. Daarnaast speelt hij een werk van de Schotse componist William Kin- loch en heden daagse orgelmu ziek van Guy Bovet en Karl- Bernhardin Kropt. Morgen, basi liek Hulst, aan vang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48