32°C <D m Ik wou dat meer buren een preiakker hadden 2 DE REDACTIE Dagrecreatie Met een verzameling attracties alleen red je het als pretpark niet meer. Om gezinnen van nu te blijven boeien, moet een attractiepark aan de slag met storytelling, bungalowparken en ieder jaar een spectaculaire lancering. HOE IS'T DAAR? VANDAAG... TAKKENWIJVEN Lucky Luke Tom Poes Evert Kwok en tijdje terug was pretparktrendwachter Goof Lukken in de Ef- teling. Aan het einde van de dag stond hij te I kijken bij Aquanura, de I nieuwe fonteinenshow van het park met tweehonderd fontei nen en negenhonderd lampen. Naast Lukken stond een jongetje van 8 jaar. Wat hij ervan vindt, vraagt Lukken. Het jongetje haalt zijn schouders op en zegt: 'Wel aardig. De show in Du bai was spectaculairder.' Lukken kan er wel om lachen: „Je kunt je voorstel len dat in een klimaat waarin 8-jari- gen al naar Dubai zijn geweest, het steeds moeilijker is voor pretparken om verrassend te zijn. De lat komt ie der jaar weer hoger te liggen." Een gezellige draaimolen of een eenvoudige achtbaan? Daar komt een Hollands gezin het bed niet meer voor uit. In de druk bevochte vrijetijds- agenda van gezinnen moet een pret park een unieke beleving zijn; iets wat je nergens anders meemaakt en waar je voor een dag - of weekend - in een andere wereld stapt. Dat betekent dat pretparken niet stil kunnen zitten en vast blijven houden aan oude succes sen: er moet in hoog tempo worden geïnvesteerd om de honger naar nieuwe belevingen en verrassende at tracties te kunnen realiseren. Lukken, die als docent is verbonden aan de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer, ziet dat Neder- Je kunt je niet onderscheiden met een baan met dubbele looping landse parken het goed doen, mits ze meegaan in de transitie naar de hui dige tijd. Storytelling lijkt daarin een sleutelwoord te zijn. „Ieder park kan een achtbaan kopen, maar daar kijkt niemand meer van op. Het moet pas sen in een verhaal, of in een thema gebied. Dat moet ook wel, want fy siek zitten we aan de grens van wat kan. Je kunt je niet meer onderschei den met een achtbaan met een dub bele looping, zoals dertig jaar geleden nog uniek was. Je ziet nu dat zelfs de spannendste achtbanen moeten pas sen in een verhaal. Zo heeft Porta Fortura in Spanje de hoogste acht baan van Europa in het 'himalaya-ge- bied' van hun park neergezet, dat een eigen sfeer en zelfs een eigen souve- nirlijn heeft. Zo ervaar je de beleving optimaal." Weekendje Een andere trend in pretparkenland is de verschuiving van een dagje uit naar een weekendje weg. Daarom ko men steeds meer parken met hun ei gen bungalow- of huisjesvoorzie ningen. „Dat is een randvoor waarde geworden in de Euro pese wedloop", zegt Lukken. „Er is een trend gaande waarbij we meerdere korte vakanties boeken in plaats van één lange. Met alle fusiege zinnen zijn er bovendien zo veel clubjes in iemands sociale leven om qualitytime mee te hebben, dat een weekend pretpark een dankbare mo gelijkheid is die tijd in te vullen." Een derde mogelijkheid om te Robbedoes donderdag 14 juli 2016 GO Bangkok Remco Soer wil alles van de Thaise hoofdstad Bangkok zien. Remco Soer (44) uit Den Haag: „Het is hier prima uit te hou den. De zon staat niet voluit en er hangt al tijd wat bewolking. Verder is het vochtig. Dit is echt een enorm grote stad. Alles is anders, van het eten tot de mensen. We proberen de kinderen mee te geven dat niet alles is zoals thuis. Daarom dompelen we ons zo veel moge lijk onder in de cul tuur. We zijn naar Chinatown geweest. Daar hebben we een fietstocht gemaakt door sloppenwijken en langs koffieplanta ges en we zijn in weeshuizen ge weest." Verslaggever Leo van der Velde gaat deze zomer kopje onder in de stripboeken. Zon of regen? Maakt niet uit. Leg dat e-book een dagje weg. Zoek en vind een stripboek van Lucky Luke. De aanvankelijk kettingrokende cowboy die nog sneller schiet dan zijn schaduw. En het daardoor altijd wint van de Daltonbroers. Aanrader is De Daltons kopen zich vrij. Mét Rataplan, de liefste hond van het Wilde Westen. Vroeger was alles beter. Zeker ten tijde van striphelden Tom Poes en Olivier B. Bommel, heer van stand. Die avonturen doen te rugverlangen naar de tijden van weleer. Waarin journalist Argus nog het echte handwerk, voor de Rommelbode, Rommeldammer en Rommeldamse Courant, liet zien. Topper: Tom Poes en de Zwarte Vleer. is het feest in Frankrijk van wege de Natio nale Feestdag quatorze juillet, de viering van de Franse Revolutie. is forteiland Pampus voor het eerst 's avonds open voor pu bliek. in 1867 demon streerde weten schapper Alfred Nobel voor het eerst zijn nieuwe uitvinding, dyna miet. i o N Gerda Bosman (I.) en Corlijn de Groot, auteurs van De tuin als lusthof en slagveld, schrijven elkaar dagelijks over hun belevenissen in de eigen tuin. Ha Gerda, Arm kraaienjong! Heb je hem begraven? Wat zou een kraai op zijn graf willen? Herman van Veen zei in een interview dat hij grote bos sen prei op zijn laatste rust plaats wenst: „Het ruikt goed, het is mooi, voor mij geen gladiolen." Bij mij in de wijk heeft een gezin vorig jaar de voortuin omgetoverd tot preiakker. Schitterend, ik zou willen dat meer buren Pretparken Jette Pellemans 44 Goof Lukken Ik kies sowieso voor een of twee oude stripalbums, die makkelijk te lezen zijn op het strand. Die van Robbedoes en Kwabbernoot. Vro lijk getekende avonturen. Tip: De dictator en de paddenstoel. Ook Marsupilami, het geel-zwarte beestje met die lange staart, doet daarin mee. Kies anders voor een Robbedoestitel met de graaf van Rommelgem erin, de uitvinder. Altijd goed. ZAL IK HEI NOU ttti OF mer DOEN.? ZUCHT... IK KAN NIET KIEZEN... rcCGENOE KEER DOEN WE GEEN TWUFELAAE- EVEtTKUrOKwL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46