De Koning vindt teamoverdracht overweldigend BeNeLadies Tour 13 tien kilometer Zeeuwse titel lk merkte in het Kurhaus dat ik onderdeel uitmaak van iets unieks feifs'fe' zijn ding. „Ik zou het liefste in de bergen wonen", zei Pleijte. „Om in zo'n omgeving te lopen, is su pergaaf. Het is heel anders dan op een tijd weggaan, je bent bij zo'n trail veel meer met jezelf be zig. Voor mij is dat genieten." Over twee weken staat het WK skyrunning in de Spaanse Pyre neeën op het programma. Dat is het volgende hoofddoel van Pleij te. De Vlissinger loopt op vrijdag de korte afstand en op zaterdag de marathon. „Dar kijk ik naar uit." Vrouwen Bij de vrouwen was Monique Ver- schuure een klasse apart. Ze kwam net als Pleijte niet aan het UITSLAGEN parkoersrecord, maar won wel af getekend. En dat terwijl ze zich minder fit voelde dan een week geleden in Zoutelande. „Ik bracht vanmorgen mijn zoontje op de fiets naar school en ik had zware benen. Ik dacht even dat het niks zou worden, maar ik kon er uit eindelijk toch goed doorheen lo pen. Hoe dat komt? Ik zou het niet weten. Soms heb je wel eens van die dagen hè." Verschuure liet uiteindelijk een tijd van 40.32 minuten note ren. De atlete uit Yerseke is in voorbereiding op de Kustmara- thon. „Die wedstrijden in het stratenloopcircuit zijn ideaal", vertelde ze. „Ik moet natuurlijk duurvermogen kweken, maar door die korte wedstrijden houd je ook je snelheid vast. Natuurlijk wil ik me op de marathon weer verbeteren, maar het is lastig om je ergens op vast te pinnen. Je weet bijvoorbeeld niet wat voor weer het straks is bij de Kustma- rathon." Corné de Koning is straks één van de 114 paralympiërs in de Brazili aanse miljoenenstad. Hij is een de butant. De teamoverdracht van gis teren was voor hem overweldi gend. „Zo'n dag werkt wel mee om het juiste gevoel te krijgen", vertelde hij. „Ik merkte in het Kur haus dat ik onderdeel uitmaak van iets unieks." In Scheveningen waren ook de valide sporters aanwezig. De Ko ning vond niet dat de paralym piërs in de schaduw stonden van hen. „Dat was totaal niet het ge val", zei hij. „Er waren wel aparte programma-onderdelen, maar ik zag niet dat er verschil werd ge maakt tussen de olympiërs en de paralympiërs. Weet je, de paralym pische sport wordt ook steeds be kender. Het aangepaste sporten is niet meer zo bijzonder en hoort er helemaal bij." De Koning kreeg een week gele- den al zijn kledingpakket voor Rio. In het Kurhaus poseerde hij daar uitgebreid in. Naast die media- momenten was er onder meer een soort College Tour met zwemmer Pieter van den Hoogenband. „Hij was te gast bij presentator Twan Huys. Het was heel interessant om te horen hoe hij groeide in zijn sport en zich voorbereidde op zijn deelnames aan de Spelen. Zulke ge sprekken zijn heel inspirerend." De Koning reist op 2 september af naar Rio. Daar begint zijn roei- toernooi - hij doet samen met de Noord-Hollandse Esther van der Loos mee in de klasse TAMba - ze ven dagen later. „We zullen er ruim op tijd zijn", vertelde hij. „Puur om aan alles te wennen. Aan het land, aan de omstandighe den en aan de sfeer. Bij zo'n team overdracht mag je overweldigd zijn, maar niet meer als je daar moet presteren. Dan moet je al leen maar bezig zijn met de wed strijd." De Koning en Van der Loos gel den als medaillekandidaten. Op de afgelopen WK's werden ze steeds vijfde. Bij wereldbekerwedstrijden grepen ze al eremetaal. men. „De rensters kunnen in on ze wedstrijd UCI-punten verdie nen, wat voor veel ploegen ontzet tend belangrijk is. Bovendien is Bij de eerste editie hadden we al de hoop om uit te breiden de etappekoers een ideale voorbe reiding op La Course, de wed strijd in Parijs op de slotdag van de Tour de France." Ook past de wedstrijd perfect in aanloop naar de Olympische Spelen. „Jolien D'Hoore zou aan vankelijk niet starten, maar reist alsnog af naar Philippine om extra wedstrijdhardheid op te doen. Ze ziet dat zelf als een opti male voorbereiding op de Olympi sche Spelen in Rio de Janeiro, waar ze hoge ogen wii gooien." D'Hoore is volgens Martijn eveneens de topfavoriete voor de eindwinst in de BeNeLadies Tour. „Vorig jaar won ze maar liefst drie van de vier etappes en het eindklassement. Verder zal ze hoogstwaarschijnlijk in een goe de vorm aan de wedstrijd begin nen, aangezien de Olympische Spelen toch naderen." Maar met de talentvolle Neder landse Floortje Mackaij staat een gevaarlijke outsider aan het ver trek. De twintigjarige renster van Team Liv Plantur werd vorig jaar tweede in het eindklassement en heeft ook dit jaar haar zinnen op de wedstrijd gezet. Martijn hoopt in elk geval op een open strijd. „De suprematie van Jolien D'Hoo re vorig jaar was mooi, maar het zou leuker zijn als de wedstrijd dit jaar langer spannend blijft." Verder staan verschillende Zeeuwse rensters op de deelne merslijst, zoals Mathilde Matthijs- se, Lindy van Anrooij en Celesta Op den Brouw. donderdag 14 juli 2016 levert bonus op Gunter Geens en Erwin Harmes zich op kop. foto marcelle davidse Mannen: 1. Tim Pleijte (Dynamica) 33.36, 2. Er- win Harmes (Gonzalez RT) 33.40,3. Martijn de Kok (AV'56) 33.51,4. Gunter Geens (AC Herentals) 33.55, 5. Ralph Wiessner (Dynamica) 34.08. Vrouwen: 1. Monique Verschuure (AV'56) 40.32, 2. Leonie Ton (Delta Sport) 41.57.3. Gertrud van Noor den ('s-Heer Abtskerke) 42.09.4. Annet vd Linden (AV'56) 42.21,5. Baukje Doedee (Driewegen) 43.12. Jeugdloop: 1. Robert de Graaf (AV'56) 4.50,2. Stef Kapteijn (AV'56) 4.52, 3. Jesse vd Dikkenberg (AV'56) 5.21 Aan de Paralympics in Rio de Janeiro doet in september één Zeeuw mee: Goesenaar Corné de Koning. De 26-jarige para roeier genoot gisteren van het uitzwaaimoment in het Kurhaus in Scheveningen. „Het was een fantastische dag", zei hij. „Een heel mooie ervaring." Roeland van Vliet Scheveningen —Corné de Koning, pararoeier Corné de Koning met Esther van der Loos Edwald Martijn Programma. Vrijdag 15 juli: Philippine-Philippine, 103 km. Zaterdag 16 juli: Sint-Laureins- Sint-Laureins, 75 km; tijdrit Sint- Laureins-Sint-Laureins, 9,6 km. Zondag 17 juli: Zelzate-Zelzate, 112,2 km. Jolien D'Hoore was in 2015 ongenaakbaar tijdens de tweede editie van de BeNeLadies Tour. foto peter nioolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41