O CD D'Hoore topfavoriete in "V -l 12 ZEELANE Oumaarir opnieuw in Kustmarathon Klap wil Goes komen versterken Vier talenten naar selectiedag Ermelo k Trailspecialist Tim Pleijte verovert op de Tim Pleijte wint in Yerseke de zesde editie van Sportvisserloop en mag zich weer Zeeuws kampioen noemen. y w - -vVfx v Av- r-V i '0 '-i y..c '..vw wl De organisatie van de Kustmarathon heeft drie sterke atleten aan het deelnemersveld toe kunnen voegen. De nummer twee van 2015, de Marokkaan Mohamed Oumaarir (foto), doet op 1 okto ber ook aan de veertiende editie van de wed strijd tussen Burgh en Zoutelande mee. Hij eindigde vorig jaar kort achter Hamid El Mouaziz. Vier maanden geleden liet hij zich weer zien in Zeeland. Oumaarir won toen in Sluis de Zwinstedenloop. De Tsjechische Radka Churanova (persoon lijk record van 2.45.19 uur) en de Belgische Annelies Deketelaere (2.49.09) zullen ook aan het vertrek komen in Burgh. Zij hebben een wildcard gekregen. Als het aan Jelle Klap (19) uit Wemeldinge ligt, draagt hij het komende seizoen het shirt van zondag-eersteklasser Goes. De ver dediger wil overkomen van FC Dordrecht, waar hij bij de beloften speelde. „Omdat ik nog opzoek was naar een profclub, heb ik pas laat een keuze gemaakt." Bij FC Dordrecht mocht Klap ruiken aan een avontuur als prof, maar uiteindelijk moest de Wemeldingenaar vertrekken. Con crete interesse van een andere profclub kwam er niet. De stap om terug te keren naar het Zeeuwse amateurvoetbal was voor de oud-speler van JVOZ en Wemeldinge de meest logische. De 'transfer' is overigens nog niet helemaal zeker. Goes onderzoekt namelijk nog of de komst van Klap in het geding kan komen, aangezien de verdediger pas na de overschrijfdatum zijn keuze voor de Goesenaren heeft gemaakt. PAARDENSPORT De hippische sport in Zeeland bulkt van het talent. Dat blijkt nu de uitslag bekend is van de selectiewedstrijden van veertien da gen geleden voor ruiters tot en met 21 jaar in Vrouwenpolder en Nisse. De dressuur- amazones Zoe de Booy (Axel), Annemijn Boogaard (Oudelande) en Lisanne de Braai (Hoek) zijn door de scouts Barabara Koot en Tonny Huberts van het Rabobank Talenten plan geselecteerd voor de centrale selectie dag op 31 augustus in Ermelo. Sarah de Kra ker uit Axel is het Zeeuwse springtalent dat is uitgenodigd om zich op die dag op het KNHS centrum te presenteren. Op de selectiedag voor de Regionale Belof ten Training kwamen liefst negentig combi naties aan de start. Zuidweg Stam e bergen zijn tegenwoordig veelal zijn do mein, maar Tim Pleijte kan op vlak terrein ook nog steeds aardig uit de voeten. De atleet uit Vlissingen bewees het gister avond tijdens de zesde editie van de Sportvisserloop in Yerseke. Hij won de wedstrijd over tien kilo meter (33.36 minuten) en werd zo doende Zeeuws kampioen. „Dat is een leuke bonus", zei de winnaar na afloop. Vorige week donderdag liep hij nog in de Alpen, een trail in La Chapelle-d'Abondance. Het was een wedstrijd van 24 uur met een lengte van 90 kilometer. „Het was een heel technisch parkoers. Ik moest tienduizend hoogtemeters overbruggen. Het was supergaaf', vertelde Pleijte gisteravond. „Het was wel even de vraag hoe ik snel ik daar weer van hersteld zou zijn." Gisteravond kwam het ant woord tijdens de Sportvisserloop, waar andermaal de open Zeeuwse titelstrijd op de tien kilometer aan verbonden was. Pleijte nestelde zich vanaf het begin op de voorste rij. „Ik heb in het kopgroepje mee gelopen en ik was van plan om in - v A l§ih de laatste ronde, bij het heuveltje, een versnelling te plaatsen. Maar ik kon al eerder wegkomen." Startschot Pleijte liep in de slotronde weg bij Erwin Harmes, Martijn de Kok, Ralph Wiessner en de Belg Gun- ter Geens. Het vijftal had de wed strijd kleur gegeven en zich vanaf het startschot losgemaakt van de andere atleten. Twee ronden lie pen ze met zijn vijven op kop, maar in de slotronde versnelde Pleijte en moesten de anderen pas sen. „Ik blijf het leuk vinden om in eigen regio aan dit soort wed strijden mee te doen. En ik wilde zien of ik ook dit nog kan." Voorlopig blijft de trail echter Het begon allemaal in 2014, toen de Belg Geert Stevens met het ini tiatief kwam om een wielerkoers voor vrouwen door Nederland en België te organiseren. De openings etappe was in het Belgische Sint-Laureins en zowel de tijdrit als de slotetappe werd in Philippi ne verreden. „Organisator Geert Stevens kende Frank Wiskerke van vroeger uit Philippine", legt Edwald Martijn de connectie uit. „Toen Geert op een gegeven mo ment met het plan voor de BeNe- Ladies Tour kwam, hebben we als comité besloten om mee te helpen bij de organisatie." Sindsdien is Philippine een vas te waarde in het etappeschema van de BeNeLadies Tour. „We vin den het een mooi initiatief, omdat zo'n wedstrijd het vrouwenwiel- rennen extra aandacht geeft. Bo vendien is het een koers die echt meetelt. De wedstrijd staat im mers op de kalender van de inter nationale wielerunie UCI en grote ploegen verschijnen elk jaar aan het vertrek." Inmiddels is de wedstrijd van een tweedaagse naar een driedaag se gegroeid. „Bij de eerste editie hadden we al de hoop om de wed strijd uit te breiden naar een drie- of een vierdaagse. Dat lukte door dat ook het Belgische Zelzate bij de organisatie werd betrokken." Als het aan de organisatie ligt, wordt het programma de komen de jaren nog verder uitgebreid. „Het zou mooi zijn als nog een an dere Nederlandse plaats een etap pe wil organiseren", is Martijn van mening. „Dan zouden zowel in Bel gië als Nederland twee etappes zijn." Dat is echter nog toekomstmu ziek. Het is in elk geval wel zeker dat dit jaar al topploegen als Wiggle Honda, Liv Plantur, Hitec en Lotto Soudal Ladies in actie ko- donderdag 14 juli 2016 ATLETIEK VOETBAL 5 Korfbalster Nao mi Zuidweg haal de gisteren met Oranje onder 23 jaar uit naar Zuid-Afrika. Het vijfde groepsduel op het WK in Tsjechië eindig de in 50-8. De Middelburgse, die voor de der de keer een ge hele wedstrijd speelde, scoorde vijf keer. Van daag is de halve finale tegen Duitsland, zater dag volgt de fina le. Waarschijnlijk wordt Chinees Taipei daarin de tegenstander. n Micha Stam, keeper van het Zierikzeese Del ta Sport, is met het Nederlands team onder 16 jaar op de tiende plaats geëindigd bij het EK beach- handbal in Portu gal. In totaal wer den in Nazare drie wedstrijden gewonnen en drie wedstrijden verloren. „We deden alles echt als een team", zei Stam. „Het is een ge weldige ervaring om met zo'n team op een EK te staan." ■c o q. (O T ussendoortje Jan Dagevos Yerseke Sr ••bsJsp. I z,- Ü5A i -y y Na de start nestelen Martijn de Kok, Ralph Wiessner, Tim Pleijte, Jolien D'Hoore en Floortje Mackaij. Dat zijn volgens organi sator Edwald Martijn de twee wielrensters die komend week einde in de gaten gehouden moe ten worden tijdens de BeNeLa- dies Tour. De etappekoers is aan zijn derde editie toe en opent morgen met een 103 kilo meter lange rit in lijn met start en finish in Philippine. Job de Feijter Philippine delramosset coi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40