vv 69.50 3 dgn Veluwe+diner .«-.w 3 Maandenlange onzekerheid over dochter in kalifaat ten einde Eugène Hansen kan wel huilen van geluk. Zijn dochter is eindelijk weer veilig, weg uit IS-gebied. Ik werd 's avonds ineens gebeld dat mijn dochter op tv was geweest 69.5 49.; BOSBRANDEN EVACUATIES IN SPANJE EN FRANKRIJK lf maanden zit vader Hansen in afschuwelij ke onzekerheid over het lot van zijn 21-jari- ge dochter. Elke dag is hij ermee bezig, maar dinsdaga vond is de ontknoping daar. Laura is met haar kinderen op een veili ge plek. Weg uit handen van IS. „Het was voor mij ook een enor me verrassing. Ik werd 's avonds ineens gebeld dat mijn dochter op tv was geweest. Ongelooflijk ge woon." Hansen gaat zo snel hij kan zelf op zoek naar de beelden van Kur- distan24 op internet. Sinds vorig jaar september heeft hij zijn doch ter niet meer gezien. Maar daar zit ze dan met een zwarte hoofddoek om haar hoofd. Rustig staat ze de verslaggever te woord. I lived in Sweet Lake City, is het eerste wat hij Laura hoort zeggen. Hansen moet er hartelijk om lachen. „Dat had ik haar geleerd toen ze niet wist hoe je Zoetermeer in het En gels moest zeggen." Laura maakt het goed sinds Koerdische strijders zich over haar hebben ontfermd, vertelt ze. Maar Eugène Hansen, vader van Laura dat was maandenlang niet zo. Ze woonde samen met haar 4-jarige dochter Iman en i-jarige zoontje Abdullah in Raqqa en de laatste tijd in Mosul. Haar Palestijnse echtgenoot zou haar hebben ge dwongen daarheen te komen. Maandenlang leefde ze in een huis met bewakers voor de deur. Dinsdag lukte het haar te ontsnap pen, tot opluchting van vader Han sen. „Ik was niet alleen blij, maar vond het ook heel stoer dat het haar daadwerkelijk is gelukt." Laura deed het niet alleen, ver telt ze ook in het interview. Het is mede dankzij de inspanningen van haar vader dat ze wist hoe ze weg moest komen. Hij zou het contact met de Koerdische strij ders hebben gelegd, maar hoe Hansen zijn dochter precies heeft geholpen, wil hij nog niet vertel len. „Ze moet eerst nog naar Ne derland komen. Ik wil haar niet in gevaar brengen." Maar nu ze veilig is onderge bracht bij Koerdische strijders is het eind in zicht van 'de hel' die vorig jaar september is begonnen. Vader Hansen komt er dan achter dat zijn dochter met haar twee kinderen en haar echtgenoot is verdwenen zonder iets van zich te laten horen. „Dan stort je wereld echt even in. Kun je minutenlang niets uitbrengen. Sta je machte loos en heb je geen idee hoe je daar mee om moet gaan." Al snel komt het vermoeden dat Laura weieens op weg zou kun nen zijn naar het kalifaat van IS. Hansen ziet hoe zijn dochter zich steeds meer bezig houdt met de is lam. „De eerste keer was dat schrikken. Maar als dit echt is wat zij wilde dan was het voor mij ook prima." Zomaar verdwijnen is echter niets voor Laura. Maanden lang hoort hij niets. Tot hij rond kerst ineens wel contact krijgt. „Daaruit bleek dat dit niet het le ven is wat Laura wilde." Hansen neemt zich voor om er alles aan te doen om zijn dochter terug naar Nederland te krijgen. Hij mag dan wel contact hebben, maar waar zijn dochter precies zit weet hij niet. Aan die onzekerheid komt nu een eind. Laura en haar twee kinderen hebben het overleefd en worden in de Iraakse stad Erbil op gewacht door medewerkers van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Hansen kan niet wachten tot ze weer in Nederland is, maar beseft ook als geen ander dat er nog een lange weg te gaan is voor dat dit allemaal achter de rug is. Het OM gaat Laura in Nederland vrijwel zeker aanhouden, verho ren en misschien wel vervolgen. „Het begint nu eigenlijk pas." 4* Van der Valk Luxe kloosterhotel HP 4 dagen Brabant www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg donderdag 14 juli 2016 ders in Spanje. In Zuid- Frankrijk werden 3.200 mensen, onder gasten op vier campings, geëvacu eerd. Bij een ongeluk kwam een brandweerman om het leven, drie ande ren raakten zwaarge wond toen ze hun colle ga's te hulp schoten. FOTO'S MARCOS MORENO/AFP In het uiterste zuiden van Spanje (foto's) en Frankrijk woeden hevige bosbranden. In Spanje werden gisteren 545 voor namelijk Britse en Duitse toeristen geëvacueerd. Ze werden opgevangen in een sporthal. De ANWB Alarmcentrale kreeg geen meldingen van Nederlan- FRANKRIJK SPANJE Vader redt Laura uit hel aymonc Zoetermeer Laura op de Koerdische zen der Kurdistan24. IVoor maar: Heerlijk fietsen op de nabij gelegen Veluwe of bezoek historisch Amersfoort! 2 nachten 4* Van der Valk Leusden - Amersfoort (8,2) -7 Q 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 2-gangendiner en upgrade Gratis parkeren, wifi, en wandel- en fietsroutes 1 nacht 4* Hotel Merici, Sittard (8,8) 3* Huis Ten Bosch, Etfen-Leur (8,3) Incl. live cooking ontbijtbuffet 3 nachten incl. ontbijt 1 keer 3-gangendiner Late checkout en wifi 50 Gratis wifi Betaal pas bij aankomst 50 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3