WAT IK VROEGER WILDE WORDEN ZEELAND 11 Als kind wist Caroline Sanderse (41) uit Middelburg zeker dat haar toekomst op de boerderij zou liggen. Nu is ze juf op een basisschool. En die baan past haar minstens even goed. donderdag 14 juli 2016 Cornelleke Blok Wat had u graag willen wor den? I Ik wilde van jongs af aan boerin worden. 2 Waarom wilde u dat? Ik heb altijd van de natuur ge houden. Dieren trekken me enorm. Ik was altijd met paarden be zig. Ik riep altijd dat ik met een boer zou trouwen. Ik zag mezelf op klom pen over een grindpad lopen, om eie ren te halen bij het kippenhok. 3 Waarom is het niet gelukt? Boerin is een beroep dat van generatie op generatie gaat. Ik kreeg het niet van huis uit mee. Dat maakte het moeilijk. 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? Toen ik een jaar of zestien was ben ik als bijbaantje in een boerderijwin kel gaan werken, omdat ik wilde er varen hoe het is als boerin. Fantas tisch vond ik het. Maar ik zag toen ook dat het fysiek zwaar werk is en dat je heel veel uren moet maken om genoeg brood op de plank te krijgen. 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? Nee. Als kind zag ik alleen de voordelen van het leven als boerin. Maar het heeft ook nadelen: ik werk parttime en heb veel tijd voor ande re dingen. Ik sport graag en trek er graag op uit met vrienden en mijn gezin. Dat had niet gekund als ik boe rin geworden was. 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? Ja, bijvoorbeeld als ik naar een vriendin ga die op een boerderij woont. Dat vind ik heel erg mooi. Maar als ik naar huis rijd, dan reali seer ik me dat ik ook heel gelukkig ben met het leven dat ik nu heb. Wat doet u nu voor werk? Ik ben juf van groep 8 op de Kloetingseschool in Kloetinge. 8 Bent u blij met uw werk? Heel blij. Kinderen houden je jong. Ze komen elke dag vro lijk op school. Het werk is nooit saai. 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Het mooiste is als je kinderen iets van jezelf mee kunt geven. Ik werk veel met natuurlijke materia len. Dat blijft erin zitten. Ik maak bij voorbeeld insectenkastjes met ze of ik laat ze een zonnebloem kweken. Hebt u uw droom hele maal opgegeven? I VNiet helemaal. Als mijn kin deren groter zijn, wil ik wel vrijwilli gerswerk doen op een boerderij. Caroline Sanderse uit Middelburg, nu juf op een basisschool, wilde vroeger boerin worden. „Ik word er nog steeds zó blij van als ik op een boerderij ben." foto lex de meester Met klompen aan op een grindpad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39