IJdele hoop op een distributiecentrum Alle kinderen wilden die twee politieauto's wel even wassen 'Open voor iedereen' 6 WALCHEREN Grote vrachtwagens die tot aan de stadsrand rijden. En kleine wa gens die de spullen daarna naar de winkels in de binnenstad breng- De ondernemers zijn hier eigenlijk te klein en de filiaalketens doen niet mee en. Goedkoper voor de leveran ciers, daardoor ook voor de winke liers en prettiger voor de Middel burgers omdat de grote wagens wegblijven uit de binnenstad -vindt de gemeente. Stadsdistributie duikt sinds 2012 elk jaar op in discussies over verkeer en vervoer. Zo ook deze week. „Het wachten is op twee on dernemers: één voor het distribu tiecentrum en één transporteur. Het probleem is die laatste kilome ter. Winkeliers willen daaraan niet meebetalen", stelt verkeers wethouder Chris Simons. „We zijn vier jaar geleden bij zo'n distributiecentrum in Maas tricht gaan kijken. De boodschap daar was dat het voor ons in Mid delburg eigenlijk niet haalbaar is", zegt Daniel van Blerkum van kle dingzaak De Blauwe Winkel. Kort gezegd kwam het Limburgse ad vies neer op: is het gratis dan moet je het doen, maar als je moet betalen voor die laatste kilometer dan kun je beter stoppen. Van Blerkum: „De ondernemers hier zijn eigenlijk te klein, hebben te weinig leveringen nodig. Filiaal ketens hebben hun eigen trans port en doen dus ook niet mee. En Middelburg is een te kleine stad om voldoende financieel draagvlak te creëren. Ruimte hu ren voor opslag aan de rand van de stad is voor veel winkeliers ook niet nodig. En de horeca wil op meerdere momenten op een dag verse spullen geleverd krijgen. Het stadsdistributiecentrum in Zierikzee bestaat ook al lang niet meer. Kortom: het is een moeilijk en moeizaam traject." MIDDELBURG De websites van de gemeente Middelburg worden beter toegankelijk ge maakt voor mensen met een be perking. Dat belooft het college van B en W in antwoord op schriftelijke vragen van het CDA. Technisch voldoen de si tes al bijna helemaal aan de ei sen, maar vooral wat de teksten betreft is er nog verbetering mogelijk. De gemeente laat bin nenkort toetsen wat er nog ver beterd moet worden. De gemeente gaat ook de be drijven in Middelburg vragen extra aandacht te besteden aan de toegankelijkheid van hun panden voor gehandicapten. Het college zal dat doen in ver gaderingen met de Vereniging Ondernemers Middelburg en de Middelburgse Bedrijven- club. De belangenorganisaties krijgen onder meer informatie materiaal van de gemeente. Betere toegang tot websites en winkels voor gehandicapten IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD KOUDEKERKE „Regen? We hebben één buitje ge had. We zitten zeker aan de goede kant van het eiland", lacht Minka Holtes. De waarnemend directeur van de Vrouwenpolderse basis school De Goede Polder kijkt woensdag aan het einde van de ochtend tevreden terug op de Wasstraat XXL-actie van de school. Zo'n tachtig leerlingen gaan die ochtend aan de slag met spons, water en zeep. Fietsen en auto's krijgen een complete wasbeurt. Twee euro voor een fiets, drie voor een auto en vijf voor grotere exemplaren. De politieauto die onverwacht komt aanrijden veroorzaakt op winding onder het wassende grut. Iedereen wil die wel even onder handen nemen. Als er dan ook nog een tweede aankomt, kan de ochtend niet meer stuk. Want een politieauto krijg je niet dagelijks onder je sopsponsje. Als kers op de taart kunnen de kinderen zich ook uitleven op een vrachtwagen. Minka: „Dit was de eerste keer. We gaan het zeker herhalen. De kinderen hebben zo'n driehon derd euro bij elkaar gewassen. Daarvan kopen we buitenspelma teriaal voor op het schoolplein." MANOEUVRES donderdag 14 juli 2016 Middelburg blijft hopen op een stadsdistributiecentrum. Maar ondernemers zien er vier jaar na de lancering van het idee nog steeds geen brood in. Maurits Sep Middelburg Daniel van Blerkum, winkelier MIDDELBURG Vakantiespreekuur De ANWB-winkel in Middelburg houdt op zaterdag 16 juli een spreekuur voor mensen die binnen kort op vakantie gaan. Vrijwilligers van de toeristenbond klap pen tussen 10.00 en 16.00 uur hun cam pingstoeltjes en -ta fel uit om bezoekers onder de parasol te ontvangen en vakan- tievragen te beant woorden. VLISSINGEN Reisverslag Japan in De Herberg Ada Schipper doet zaterdag in woord en beeld verslag van haar reis naar Japan. De bijeen komst vindt plaats in De Herberg in Vlissingen. ledereen is welkom om 14.30 uur. De toegang is gratis. VLISSINGEN Expositie Liliane Fonds In het Vlissingse stadhuis is vanaf vrij dag 15 juli een expo sitie te zien van het Liliane Fonds. Monique Velzeboer fotografeerde in 2004 een meisje met een handicap uit Bangladesh. Een tweede bezoek in 2015 resulteerde in een beeldverhaal van Zohora, het des tijds twaalfjarige meisje. De expositie 'Van onzeker meisje tot zelfstandige vrouw' maakt de re sultaten van het werk van het Liliane Fonds inzichtelijk. De expositie is tot 6 september gratis te bezichtigen. Het stadhuis is op werk dagen geopend van af 9.00 uur tot 17.00 uur. Op vrij dagmiddag is het ge bouw gesloten. DOMBURG Ooststraat 10a, 13.00-17.00 uur - Zomertentoonstel- ling met als thema 'Het Zeeuwse land schap' De Couburg, 9.30-11.30 uur- Volksdansen MIDDELBURG Vismarkt, 9.00- 16.00 uur - Antiek en ambachten markt; Kousteense- dijk 7,10.00-17.00 uur - Expositie 'Dy namiek in Steen'; Zeeuws Museum, 11.15-12.45 uur - Rondleiding door Abdijcomplex; Oost- kerk, Oostkerkplein 1,12.30 uur-Zomer- concert organist Jo nathan Kooman; Ba lie Wandelkerk, 13.30 uur - Rondlei ding langs verschil lende kerken en sy nagogen o.l.v. een gids; Hildernisse eten&drinken, Plein 1940,17.00-19.00 uur-Openbaar Li beraal Café VVD- fractie Middelburg; Koudekerkseweg 139,19.00 uur-Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Middelburg, 20.00 uur-Verto ning Franse docu mentaire Compos- tella OOSTKAPELLE Dorpsstraat, 10.00 -19.00 uur - Sei- zoensmarkt; Duin- vlietweg 6,14.00 -15.30 uur-Activi teit 'Vogel van de dag' bij Terra Maris; Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur- A.V.O. Sportdorp wandeltocht over 5 of 10 km SINT LAURENS Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur-Schilderwork shop 'Van spetter tot aquarel'; De Os- seberg, 14.30-15.15 uur-Optreden Adrie Oosterling i.v.m. 20-jarig jubi leum De Osseberg VLISSINGEN Het Majoraat, Van Hogendorpweg 58a, 09.30-15.00 uur-Openstelling Majoraat, verkoop tweedehands kle ding en sjoelactivi teit; Ter Reede, 14.30 uur-Optre den 'Sergeant Wilson Army Show'; Gymzaal De Hout- tuijn, Slangenburg 1, 16.00 uur - Kleuter- gym; LTC De Schel de, Burgemeester van Woelderenlaan, 16.00-17.00 uur- Wekelijkse bal- en slagvaardigheidles- sen voor alle basis schoolkinderen WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat, 10.00-17.00 uur - Expositie Sabi ne Beckmann De kinderen van basisschool de Goede Polder in Vrouwenpolder aan de slag in hun Wasstraat XXL aan de Nieuwstraat. foto lex de meester Annemarie Zevenbergen Vrouwenpolder VLISSINGEN Bij noordwestenwind zitje luw op het Bad- strand in Vlissingen, bedacht de First Marine Combat Group van het Korps Mariniers. De oefening op de Brouwersdam werd gistermiddag op stel en sprong verplaatst naar het stadsstrand. Burgemeester Bas van den Tillaar vond het goed, mits er er geen lawaai zou worden gemaakt in de nacht. Vorige week oefenden mariniers en Marine ook al met landingen en het inrichten van voorposten in Vlissingen. Om 6.00 uur vanochtend waren ze weer weg. lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34