Krijgt de affaire Ruijs staartje? Kinderen zijn tuk op elektrische gitaar Geen verdachte van lek raad Vlissingen 2 ZEELAND Vakantietaak FEITENRELAAS VRZ Commentaar De affaire rond het mismanagement van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) zou wel eens vervelende politieke gevolgen kunnen krijgen. Want het wordt steeds waarschijnlijker dat de Zeeuwse gemeenteraden nog een appeltje te schillen heb ben met hun voorzitters. Eerder deze week kwam het algemeen bestuur van de VRZ (daar zitten alle Zeeuwse burgemeesters in) met een verklarend 'feitenrelaas'. Dit verslag is gemaakt nadat links en rechts raadsleden hun zorgen uitten over de bedrijfsvoe ring bij de VRZ en over de manier waarop het dagelijks bestuur (een kleinere club burgemeesters onder aanvoering van Jan Lo- nink van Terneuzen) de problemen aanpakt. Eigenlijk weten de raadsleden nu nog niets. Het 'feitenrelaas' is vooral een poging tot verantwoording van de gevolgde procedure. In het verslag verschuilt het algemeen bestuur zich achter defini ties als 'misstanden in de zin van de modelregeling VNG'. Dit duikgedrag werd eerder aan de kaak gesteld door onderzoek ster en oud-burgemeester Letty Demmers. Zij wees er de raadsle den eind juni al op, in niet mis te verstane bewoordingen. De gemeenteraden willen natuurlijk weten of hun burgemees ters voldoende doortastend hebben gehandeld. Het 'feitenrelaas' geeft daarvoor geen houvast. Formeel hebben de burgemeesters bij hun werk voor de Veiligheidsregio een andere pet op. Maar in de politiek-bestuurlijke praktijk moeten ze wel rekening houden met het volgende: als veel raadsleden tot de conclusie komen dat de burgemeesters - direct of indirect - duidelijke misstanden bij de Veiligheidsregio te lang hebben laten lieren en dat ze boven dien nog steeds omtrekkende bewegingen maken, dan hebben de burgemeesters ook een heel groot probleem in eigen huis. Zeeuwse raadsleden nog steeds slecht geïnformeerd over problemen bij Veiligheidsregio Die krijgt voor meerdere jaren subsidie van het Oranjefonds en het Fonds Cultuurparticipatie voor het project Eddy's Kids, ver noemd naar de Eddy Christiani Award, nu de Sena European Gui tar Award, voor topgitaristen. Kunsteducatie Walcheren (KEW) houdt het project al voor het derde jaar. De lichting jonge gitaristen van afgelopen school jaar, 25 kinderen, laten woensdag 20 juli bij poppodium De Piek in Vlissingen horen wat ze geleerd hebben (19.00 uur). Het zoveel ho- Almanak gere aantal aanmeldingen komt doordat eindelijk de subsidietoe kenning zeker is, vertelt Diana Boering van KEW. „Nu konden we actief werven omdat we zeker zijn dat we de gitaren en verster- 25 jonge gitaristen laten op 20 juli van zich horen bij poppodium De Piek kers die de kinderen in bruikleen krijgen, ook kunnen betalen." De kinderen betalen 26 euro voor een jaar bruikleen en 26 euro voor 26 lessen. Die zijn in De Spot in Mid delburg en in De Piek. Aanmelden kan nog via de web site: dbg@kewalcheren.nl Officieel begint de schoolvakan tie pas eind volgende week, maar de twee Kloetingse tie ners zitten al werkeloos thuis. Om te voorkomen dat ze tot september alleen maar luste loos op de bank hangen, heb ben de ouders hun gemaand el ke dag een nuttige taak uit te voeren, variërend van het oprui men van hun kamer tot stofzui gen. „En, wat is je taak van van daag?", vroeg de vader gisteren - de tweede dag van de officieu ze vakantie - aan de jongste. Het antwoord kwam snel. „Een taak verzinnen voor morgen." Boerenlandrit over Walcheren Folkloristische Dag met sjezen KOUDEKERKE Voorzitter dorpsraad weg MIDDELBURG Handwerk met hout in Zeeuws Museum Ik wil de rapporten zien. Ik geloof Jan Lonink echt niet meer op zijn blauwe ogen We blijven zo als volksvertegenwoordigers achter de feiten aanlopen V-r-A fcr1- Het feitenrelaas stort als een kaartenhuis in elkaar. Het blijft een troebele zaak Er is nog steeds heel weinig duidelijkheid. Er wordt heel veel onder de pet gehouden Mijn conclusie is: men heeft de zaak met de mantel der liefde willen bedekken Het Openbaar Ministerie stopt het Rijksrechercheonderzoek naar raadsleden die vertrouwelijke in formatie uit de gemeenteraad Vlis singen gelekt zouden hebben. Het ging om een oriënterend on derzoek dat geen verdenking over raadsleden heeft opgeleverd. Waarnemend burgemeester Let ty Demmers deed in augustus 2015 aangifte van het lekken van geheime informatie rond de moge lijke verkoop van de Timmerfa briek in Vlissingen. Die aangifte, die ook vertrouwelijk bleef, kwam naar buiten toen de SP in een raadsvergadering in oktober na vraag deed over de voortgang van het onderzoek. Dat kwam de par tij op boze reacties van de collega fracties te staan. Demmers noem de vervolgens Pim Kraan (POV) als hoofdverdachte. Die stelde dat er wel 'acht of negen raadsleden' voor onderzoek naar schending van vertrouwelijkheid in aanmer king konden komen, een bewe ring waar de overige partijen weer aanstoot aan namen. Kraan zegt opgelucht te zijn over de slotsom van het OM. Hij komt eind deze week met een ver klaring. donderdag 14 juli 2016 li Zo'n 75 kinderen uit Vlissingen, Middelburg en Veere pakken na de schoolvakantie de elektri sche gitaar op. Zij leren spelen bij docenten van Kunsteducatie Walcheren. Claudia Sondervan Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl OOSTKAPELLE De traditionele Boerenland- rit van Stichting het Wer kend Trekpaard staat don derdag 28 juli weer op het programma. Een bonte stoet oude wagens, getrok ken door trekpaarden, voert vanaf boerderij Over- duin in Oostkapelle langs Serooskerke en Gapinge naar Veere. De terugreis gaat over de Polredijk naar Vrouwenpolder en vervol gens naar Oostkapelle. De tocht begint om 9.30 uur. MIDDELBURG Middelburg beleeft van daag de eerste folkloris tische dag van 2016. Hoog tepunt is het sjezenrijden rond de Abdij. Dat betekent dat straten afgesloten zijn en parkeerplaatsen niet ge bruikt kunnen worden. De paarden met sjezen rijden de route Abdijplein/Balans/ Korte Burg/Groenmarkt/ Onder den Toren/Koorkerk hof en eindigen weer op het Abdijplein. Ook de straten eromheen zijn gestremd. De voorzitter van de dorps raad Koudekerke, Jan van Roosendaal, heeft zijn func tie neergelegd. Hij vindt dat de samenwerking met de gemeente te weinig vruch ten afwerpt. De dorpsraad benadrukt dat dit 'een per soonlijke afweging' van de scheidend voorzitter is. Tot de dorpsraad een nieuwe voorzitter heeft gevonden, neemt Dorine Noorlander waar. Zij was al voorzitter vóór Van Roosendaal. Het Zeeuws Museum treedt op als conservator van vak kennis door vmbo-leerlingen in contact te brengen met herstellers van historische schepen en een meubelma ker, die geen elektrische ap paraten gebruikt. Het mu seum documenteert Hand werk dat in de vergetelheid dreigt te raken. —Jeroen van Dijen, SP Middelburg Robbert Lievense, Leefbaar Schouwen-Duiveland Af.- Marien Weststrate, Leefbaar Reimerswaal Marcel van den Bosse, SGP/CU Veere Henk Hoogerland, Partij voor Goes Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30