Veel regen in westen Zeeland Zeeuwse stoet trekt door Tholen Taxichauffeur niet voor de rechter 2 NI WILLEM VAN DAM Column Van spinazie word je groot en sterk, zei mijn moeder altijd. Ten bewijze toonde ze mij dan een plaatje van Popeye, dat mannetje met die enorme spierballen, een matrozenmuts op het hoofd en een pijpje in de mond. Elke keer als zijn beminde Olijfje in de problemen geraakte - en dat gebeurde vaak - zette Po peye een blik spinazie aan zijn mond en redde hij haar uit de klauwen van een onverlaat. Mede dankzij Popeye werd spi nazie een razend populair gerecht, zó populair dat de spinaziecon- sumptie in de Verenigde Staten in de jaren dertig met zo'n dertig pro cent (zegt Wikipedia) steeg. Hoeveel borden spinazie ik in mijn kinderjaren heb leeg gele peld, durf ik niet te zeggen. Wat ik wel weet, is dat het er veel wa ren. Ik lustte er pap van. Vooral als mijn moeder er een hardgekookt ei bij deed en 'soldaatjes', in boter gebakken reepjes brood die recht standig in de schaal spinazie wer den gestoken. Ben ik daardoor een wandelen de spierbundel geworden? Wel nee, we hebben ons een loer laten draaien door die rare Popeye. Van spinazie word je helemaal niet zo groot en sterk als dat malle man netje ons destijds liet geloven; br occoli bevat véél meer ijzer. Waarom ik u hiermee lastig val? Omdat ik in de krant las dat ons land in een spinaziecrisis ver keert. Er is bijna geen spinazie meer te krijgen, klaagden mana gers van een paar grote supermark ten. Oorzaak: het slechte weer van de afgelopen weken; spinaziewor- tels houden niet van veel regen en hagel, ze gaan ervan schimmelen en dat heeft geleid tot een spina- zieschaarste. Desondanks slaagde ik er giste ren in om bij onze buurtsuper een pak verse spinazie te scoren. Jube lend verliet ik de winkel. Lekker, vanavond een bord spinazie. Met een hardgekookt ei en met soldaat jes natuurlijk! De hoop om net zo sterk te worden als Popeye heb ik al lang laten varen. We hebben ons een loer laten draaien Stelling TOOS HENK SEKSHULPMIbbELEN VOOR OUDEREN ONTWIKKELD Drenkeling is Bergenaar (69) Inzamelen medicijnen Wietkwekerij opgerold Neeltje Jans Zeeuwse haaien in beeld gebracht Op veel plekken in Zeeland, met name op Walcheren, is tussen dinsdagavond tien uur en woens dagochtend tien uur uitzonder lijk veel regen gevallen. Seroos- kerke (W) spande de kroon met 48 millimeter. Dat is tweederde van de hoeveelheid die normaal gesproken in de hele maand juli valt. Ook in Kamperland (40 milli meter), Middelburg (36 millime ter) en Breskens (35 millimeter) viel veel regen, blijkt uit gege vens van Weeronline. In Vlissin gen, Ovezande, Kortgene, Haam stede en 's Heerenhoek viel tus sen de twintig en dertig millime ter regen. Het oostelijke deel van de pro vincie hield het grotendeels droog: daar viel slechts een paar millimeter neerslag. Dat is opval lend, want normaal gesproken is het in juli juist aan zee droger. „Dat komt doordat stapelwolken boven het land groter worden en normaal gesproken vooral in het oosten tot buien uitgroeien", legt Jaco van Wezel van Weeron line uit. „Het lijkt toevallig dat de buienlijn gisteren precies bo ven het westen van Zeeland lag en afgezwakt was toen hij boven het oosten aankwam." Bij verzekeraar ZLM zijn een tiental claims ingediend wegens waterschade door hevige regen- In Serooskerke (W) viel 48 millimeter regen; in Kamperland viel 40 millimeter val, afgelopen nacht. De claims komen vooral uit Vlissingen, Middelburg en Oost-Souburg, laat ZLM-directeur Marinus Schroevers weten. „Je moet den ken aan platte daken die het wa ter niet aankonden, waardoor lek kages ontstonden", licht hij toe. THOLEN Een bonte stoet trekt zaterdag door de straten van Tho len. Deze Zeelandparade moet één van de hoogtepunten wor den van het feestjaar waarin wordt gevierd dat Tholen 650 jaar geleden stadsrechten kreeg. Aan de optocht doen verschil lende klederdrachtgroepen mee, waaronder de onlangs opgerich te Stichting Streekdracht Tholen. Verder geven onder meer het Trekkermuseum uit 's-Graven- polder, een schapendrijver, de Thoolse zeilschool TG17, zorgin stelling Sjaloom en de Deltaband uit Vlissingen acte de présence. Er doen ook veteranen mee. Zij worden rondgereden in leger voertuigen van het het Bevrij dingsmuseum in Nieuwdorp. Verder zijn in de optocht straat theater-acts te zien. De Stichting Tholen 650 jaar belooft boven dien één grootse, unieke deelne mer. Maar wie of wat dat is, wil ze niet verklappen. De parade begint zaterdag om 14.00 uur bij De Vliethof. Er doen ook internationale muziek gezelschappen mee, waaronder de befaamde Showband La Vail- lante uit Frankrijk. Dit heeft te maken met de taptoe die 's avonds op het programma staat. Deze begint om 19.30 uur. De taxichauffeur die eind februa ri in Koudekerke een dronken klant aanreed, wordt niet voor de rechter gesleept. Ook be houdt hij zijn baan. De chauffeur reed zondagoch tend 28 februari een groepje stap pers naar het dorp en stopte bij de pinautomaat, waarna de inzit tenden wegrenden. Kort erop reed de taxi op het Dorpsplein één van de inzittenden aan en ramde daarbij de gevel van een woning. Wat exact is gebeurd, wordt niet bekendgemaakt. De chauffeur en het slachtoffer zijn daarna met elkaar in gesprek ge gaan onder begeleiding van een mediator. OM-woordvoerder El ke Kool meldt nu dat de media tion goed is afgesloten en dat de chauffeur niet wordt vervolgd. Ook blijft de chauffeur in dienst bij TCR. „Het was een noodlottige samenloop van om standigheden", zegt Peter Mar- kusse, directeur taxi van TCR Group. TCR gaat chauffeurs van af eind dit jaar extra trainen hoe om te gaan met agressieve klan ten. donderdag 14 juli 2016 Vandaag: Ik hou van Omroep Zeeland. Stem mee op pzc.nl Gisteren: Vakantiewerk is een feest. 299 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS WAT IS talT, PA SCHERPENISSE De man die dinsdagavond is verdronken in de Ooster- schelde bij Scherpenisse, is een 69-jarige inwoner van Bergen op Zoom. Volgens de politie verbleef de man op een camping in Goris- hoek. Dinsdagmiddag ver trok hij richting de Ooster- schelde om pieren te gaan steken. Zijn vrouw werd on gerust omdat het erg lang duurde voordat hij terug kwam en sloeg daarop alarm. De toegesnelde hulp diensten vonden eerst de fiets van de man. Even later troffen ze ook het levenloze lichaam aan in het water. DEN HAAG Apothekers moeten niet op draaien voor het inzamelen van niet-gebruikte medicij nen en medicijnafval. Dat vindt de Christenunie in de Tweede Kamer. Mede naar aanleiding van berich ten in de PZC heeft de Christenunie minister Schip pers van Volksgezondheid om opheldering gevraagd. De CU vraagt wat de minis ter ervan vindt dat geld voor de zorg wegvloeit naar afvalverwerkingsbedrijven. TERNEUZEN De politie heeft dinsdag een hennepkwekerij aan de Lorenzlaan in Terneuzen op gerold. Agenten troffen in de woning 576 wietplanten aan. De verdachte tapte illegaal stroom af voor de in totaal 36 assimilatielampen. In het huis was niemand aanwe zig. De politie hoopt de ver dachte later aan te houden. Zes gevlekte gladde haaien en een pijlstaartrog. Dat was de 'buit' die gisteren voor de Zeeuwse kust werd binnengehengeld tijdens Sharkatag, een onderzoeks project waarbij haaien wor den gemerkt en teruggezet. Met tien charterboten trok ken ze er vanuit Neeltje Jans op uit. 9 Cornelleke Blok en Ondine van der Vleuten Vlissingen Jeffrey Kutterink Koudekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2