Walsen bij André Rieu Wat ik vroeger wilde worden Sharkatag: geef die haai een tag Investeringsfonds Gilde wil bungalowparken kwijt Vakantiehuizenreus Roompot krijgt mogelijk een Amerikaanse of Franse eigenaar. De parken van Roompot staan al een tijdje te koop. donderdag 14 juli 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Caroline Sanderse wilde vroeger graag boerin worden. Ze werd schooljuf. P11 Zes gevlekte gladde haaien en een pijlstaartrog. Dat was giste ren de 'buit' van Sharkatag, een onderzoeksproject waarbij haaien worden gemerkt en teruggezet. P4 Frank Balkenende Kamperland Investeringsfonds Gilde staat op het punt Roompot Vakanties te verkopen. Dat bevestigt algemeen directeur Jurgen van Cutsem van Roompot. De eigenaar van het grootste re- creatiebedrijf van Nederland on derhandelt met de Amerikaanse investeringsmaatschappij Advent International en de Franse inves teerder PAI. Volgende week breng en de potentiële kopers een finaal bod uit. Gilde moet dan besluiten of de biedingen hoog genoeg zijn. De vakantiegigant is waarschijn lijk minimaal een half miljard eu ro waard. In 20t3 maakte Roompot nog een verlies van 29 miljoen euro, maar sindsdien stijgen omzet en winst weer. Roompot verwacht dit jaar een winst van rond de 50 miljoen euro te boeken, laat Van Cutsem weten. Gilde zette Roompot een half jaar geleden in de etalage. Het schakelde het Britse fusie- en over namehuis William Blair in om een koper te vinden. In 2011 stapte het investeringsfonds in Room pot. Het beleid bij Gilde is om na vijf jaar de investering te verzilve ren. Dat moment is nu daar. Bo vendien staat Roompot er finan cieel beter voor dan vijf jaar terug. Van Cutsem is blij met een nieu we eigenaar, of het nu Advent In ternational of PAI wordt. „Onder de vleugels van een nieuwe eige naar kunnen we ons groeiplan rea liseren. Beide kandidaten hebben namelijk ons businessplan ten vol le onderschreven. We krijgen meer financiële armslag voor over names en de kwalitatieve verbete ring van vakantieparken op A-loca- ties. Het is een positieve ontwikke ling voor Roompot. We kunnen straks sneller groeien, tenminste als de deal rond komt. Dat weten we pas als koper en verkoper hun handtekeningen hebben gezet." Het recreatiebedrijf heeft onder de energieke leiding van Van Cut sem een ambitieus groeiplan. Het wil het grootste recreatiebedrijf Recreatiebedrijf Roompot zou dit jaar afstevenen op een winst van 50 miljoen euro van Europa worden. Expansie zal vooral in het buitenland plaatsvin den, want de Nederlandse markt is verzadigd, terwijl Roompot daar de meeste omzet boekt. Uit breiding in Nederland zal vooral van overnames moeten komen. Om het binnenlandse marktaan deel te behouden danwel te vergro ten, geeft Roompot verouderde va kantieparken een broodnodige re touche. Klanten zijn immers veel eisender geworden. Ze willen gra tis wifi, een flatscreen en een mo derne inrichting. De verkoop van Roompot heeft geen gevolgen voor de 988 vaste krachten. „De werkgelegenheid blijft intact. Sterker nog, ik denk dat er eerder banen bij zullen ko men", zegt Van Cutsem. Ook het management blijft aan het roer staan. Net zoals Kamperland het hoofdkantoor blijft. Het Roompot-imperium dat zich uitstrekt tot Italië, telt 200 va kantieparken, 23 campings en 5 ho tels. Lang niet alle parken zijn in eigendom. Roompot verzorgt vaak alleen het parkbeheer en de boe- kingslogistiek. Walsen op het Vrijthof in Maastricht. In de show van de koning van de Weense wals, André Rieu. Het Middelburgse danspaar Jan en Silvia Westplate geniet er volop van. »P8 fotorubenoreel m Vakantiereus Roompot blij met komst nieuwe eigenaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29