Frozen Summer Fun in Disneyland® Paris stipreizen.nl/disneyland-paris £JL (stip 27 'Engelsen blijven maar gaan. Ze doen er alles voor' Jaap Stam (43) is de nieuwe trainer van Reading FC. Op de Veluwe bereidt hij zijn ploeg voor op een zwaar seizoen in de Championship. of bel 088 - 70 70 600 (maandag t/m vrijdag 9:00-16:00 uur) en prijswijzigingen voorbehouden.^^^^ vraag. „Ik vind dat grote onzin. Ik wilde altijd al manager worden in Engeland. Vanwege de mentali teit. De passie die ze beleven. Maar ook: de omgang tussen men sen en de uitstraling. Je hebt de training net zelf gezien. Engelsen blijven maar gaan. Spelers willen niet verliezen. Ze doen er alles voor. Ik wil niet generaliseren maar in Nederland is dat toch niet altijd het geval." Stam stond als trainer nog nooit helemaal op eigen benen. Bij zijn laatste ploeg, Jong Ajax, werkte hij namelijk samen met Andries Ulde- rink. „En dan heb je ook nog het eerste elftal voor je en ben je niet helemaal vrij in de keuzes die je maakt. Nu ben ik voor het eerst écht eindverantwoordelijk." Als trainer denkt hij ook te kunnen groeien in Engeland. „Dat kan ge woon als manager. Dat weet ik ze ker." Met Reading kwam er voor Stam een fraaie mogelijkheid voor bij. „Dit is een mooie club. Eentje die een paar jaar geleden in de Pre- mier League speelde. Zoals elke club wilde Reading zo snel moge lijk weer terug naar het hoogste ni veau maar dat is tot nu toe niet ge lukt." Stam kent de clubgeschiede nis. „Reading is zich er inmiddels van bewust dat promotie niet zo makkelijk te realiseren is." En dus wil de club, die met Brian Tevre den ook al een Nederlandse tech nisch directeur heeft, het dit sei zoen op de Hollandse manier gaan doen. Aanvallend Met in elk geval een voetbalstijl waarmee ze het verschil kunnen maken in het Championship. „Bij Manchester United speelden we 4-4-2. Dan doe je wat de manager je vraagt. Maar ik wil hier bij Rea ding 4-3-3 spelen, want dat past bij mij. Aanvallend voetbal. Ik weet hoe je het verschil kunt ma ken tegen Engelse clubs." Dat zal niet meevallen. Reading treft straks in de competitie teams als Newcastle United en Aston Vil la. „Dat zullen mooie wedstrijden worden. Die ploegen krijgen na hun degradatie nog een bak geld mee vanwege de tv-gelden, dus er gaan daar ongetwijfeld nog grote aankopen komen." Ook tussen de breed geschouderde kracht patsers van Reading FC valt de imposan te gestalte van Jaap Stam nog op. In de Veluwse bos sen op de strak gemaaide grasmat van amateurclub OVC'85 wijst, do ceert en spoort hij aan. Stam na de training: „Ik zit er weer mid denin. En dat is hartstikke leuk." Reading FC is met Stam in Ne derland. De club uit het Cham pionship speelt een vriendschap pelijk duel met de Saoedische club Al-Taawoun en traint hard. Keihard soms. Bij een training van Reading FC vliegen de tackles je om de oren. Dat zien de Neder landse assistenten Andries Ulde- rink en Said Bakkati ook. Oud-Heerenveenspeler Joey van den Berg deelt uit en ontvangt. De licht geblesseerde Denzell Gra- venberch laat de training schieten. Weldra zal de nieuwste aanwinst Roy Beerens zich bij de selectie voegen. Langs de rand van het veld een typisch Engels fenomeen: de mate riaalman van de club boent de kicksen van de spelers brand schoon. Juist daarom, om die ech te voetbalcultuur, wilde Jaap Stam zijn trainersloopbaan voortzetten in Engeland. Mijn plek Zijn drie topjaren bij Manchester United spelen daarbij ook een rol. „Ik mag graag in Engeland zijn. Ik voel me daar op mijn plek. En waarom zou je eerst per se een Ne derlandse club moeten trainen?" Stam beantwoordt zijn eigen nu slechts v.a. donderdag 14 juli 2016 om de oren •4 Jaap Stam zet de lijnen uit op de training van Reading. „Ik zit er weer middenin. En dat is hart stikke leuk." FOTO KOEN VERHEIJDEN Nik Kok Oosterbeek Magisch voordeel... y/ 2- t/m 4-daagse autoreis Keuze uit diverse hotels vlakbij Disneyland® Paris y/ Ind. alle dagen entree beide Disney® Parken Inclusief ontbijt en gratis parkeren Gratis shuttle-service van en naar de magische Parken y/ 3=2 actie: ontvang de 3e dag entree gratis Profiteer nu van de 3=2 actie en ontvang 1 dag gratis entree! Boek snel een 3-daagse autovakantie bij Stip Reizen en ontvang de derde dag entree gratis! Laat je deze zomer ondersneeuwen door Frozen Summer Fun in Disneyland® Paris. T/m 18 September daalt de magie van Frozen neer in het Disneyland® Park. Wees erbij wanneer Anna en Elsa het Park doorkruisen in een flonkerende koets en zing daarna samen met hen en Olaf de mooiste Frozen liedjes in een interactieve, live Frozen Sing-Along die ieders hart doet smelten. Disneyland® Paris, is een wereld waar dromen werkelijkheid worden...en leuk voor jong en oud! Explorers Hotel y/ 3*+ Hotel in piratenthema Zwemparadijs Indoorspeeltuin 1/ 2- t/m 6-persoonskamers juli v.a. 243 okt. v.a. 195 jan. v.a. 157 aug. v.a. 205 nov. v.a. 180 feb. v.a. 157 sept.v.a. 195 dec. v.a. 180 mrt. v.a. 180 B&B Hotel 1/ Gloednieuw 2* Hotel V* Restaurant Disney® boutique y/ 2- t/m 5-persoonskamers ss juli v.a. 194 aug. v.a. 194 sept. v.a. 182 okt. v.a. 182 nov. v.a. 182 dec. v.a. 182 Vienna House Dreamcastle Hotel tZ 4» Hotel in kasteel- ridderthema Binnenzwembad buitenspeeltuin y/ 2- t/m 4-persoonskamers juli v.a. 222 aug. v.a. 222 sept. v.a. 189 okt. v.a. 189 nov. v.a. 185 dec. v.a. 189 9 w 9 excl. Calamiteitenfonds en TBIZBII9 til

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27