E 1 IOW CULTUUR 19 KIJKT TV Jennifer Aniston is het geroddel zat. Al jarenlang gaat het in de bladen over haar lijf en liefdesleven. Ze schreef een vernietigende brief. Die krijgt veel bijval. Als ik I binnenkom, zie je eerst borsten en dan pas Patty Eindelijk een wereldster die gewoon geniet van haar leven ANGELA Het lijkt me het meest lastige vakantie baantje van Hilversum. Afgezien dan van die mysteryguest van Groeten van Max die ranzige hotelkamers checkt of verslag gever Timon die elke aflevering achter agressie ve hoteleigenaren en malafide autoverhuurbe drijven aanjaagt natuurlijk. Die zijn pas echt niet te benijden. Maar daarna komt toch snel Peter van der Vorst, die deze weken op de stoel past van Hum- berto Tan. Je moet het maar durven: een pro gramma overnemen dat zó aan zijn presentator hangt als RTL Late Night. Iemand die ook nog eens een heel ander type is dan jij. Een pro gramma bovendien dat ver buiten je comfortzo- ne ligt. Want live, want strak getimede inter views aan een tafel, terwijl jij een jongen bent van lekker-met-de-camera-op-pad. Maar ik merk dat ik het na bijna twee weken en een handjevol eerdere invalbeurten eigen lijk volkomen normaal vind dat hij daar zit en 'Welkom bij RTL Late Night' uit zijn mond te horen. Een lezeres mailde me enthousiast of ik het met haar eens ben dat Peter beter is dan Humberto. Dat dan weer niet. Ik vind hem an ders én goed. En, vooruit, een ontdekking. Peter is niet in de valkuil getrapt te gaan imi teren. Hij zit daar als zichzelf, zonder stropdas en van nature wat afstandelijker en gereserveer der dan de kwikzilveren, warmbloedige Hum berto. Dat weet je als kijker al van programma's als Verslaafd en Zolang ik leef. Hij knuffelt niet half zo vaak zijn deelnemers als bijvoorbeeld collega Martijn Krabbé doet in Uitstel van execu tie. Maar dat is helemaal niet erg, dat is Peter. Hij kan een gesprek leiden, empathie aan de dag leggen en sfeer kweken. Kwaliteiten die on ontbeerlijk zijn in een feelgoodtalkshow als Late Night, waar vaker iemand te gast is om over een terminale aandoening te praten dan een minister die zich moet verdedigen voor zijn beleid. Wat me vooral opvalt, is dat hij zo volkomen ontspannen is. Toen hij jaren geleden nog re gelmatig bij Boulevard aanschoof, vond ik hem vaak verkrampt en gemaakt. Daar heb ik hem nog geen enkele keer op betrapt in Late Night. Hier zit iemand die plezier heeft in zijn vakan tiewerk. En het knappe: hij hoeft niet eens op tafel te staan dansen om dat duidelijk te maken. Quote van de dag ttm v «Bk e is nadrukke lijk niet zwan ger. En ze rea geert normaal nóóit op ge ruchten. Maar nu vindt Hol- lywoodactrice Jennifer Aniston (47) het wél tijd om een 'brede re' discussie aan te zwengelen. In The Huffington Post publiceer de ze gisteren een brief waarin ze de vloer aanveegt met de con stante geruchtenstroom over haar relatiestatus en haar baar moeder. „Het idee heerst dat vrouwen niet succesvol of niet gelukkig zijn als zij niet ge trouwd zijn en geen kinderen hebben. Maar we zijn compleet met of zonder partner, met of zonder kind. Dat is onze eigen beslissing en alleen die van ons", schrijft ze in de brief. De actrice, wier ster 22 jaar ge leden door de serie Friends naar grote hoogten steeg, prijkte de afgelopen jaren maandelijks, zo niet wekelijks, op de covers van Amerikaanse sterrenbladen die claimden dat ze nu dan écht in verwachting is. Met als 'bewijs' een nepecho of een pijltje naar een 'bollend babybuikje'. Als het niet om een zwangerschap ging, dan stond haar verkering wel weer ter discussie. De Golden Globe-winnares, die vorig jaar trouwde met haar geliefde Justin Theroux, is lang niet de enige die met dat soort verhalen te maken heeft. Kat ja Schuurman werd meerder ma len zwanger verklaard, een tede re hand van Rafael van der Vaart op de buik van Sabia Boulah- rouz was genoeg voor babyge ruchten en een wijd zittend jurkje maakte van Amal Clooney meteen een moeder in spe. Het relaas van Aniston kan dan ook op bijval rekenen. Van andere acteurs en actrices, van niet-beroemde mensen. GTST-actrice Babette van Veen prijst het 'tegengeluid'. „Eindelijk eens een wereldster, een rolmodel is voor velen, die niet de hele dag in de sport school hangt maar gewoon ge niet van haar leven en geluk." Xenia Kasper, manager van on der anderen Linda de Mol en Yo- lanthe Sneijder-Cabau, probeert haar sterren te beschermen te gen al te gretige fotografen. Zo weerde ze de pers bij de doop van Yolanthes zoontje Xess Xava eerder deze maand. „Deze vrou wen zijn bekend omdat ze goed zijn in hun vak. We moeten het maar oké vinden dat hun privéle- ven publiek domein is. Maar dat is natuurlijk niet zo. Zoiets als een doop vind ik echt privé, pers is niet uitgenodigd, we stu ren die zelf foto's toe." Ze is het 'helemaal eens' met Aniston. „Linda de Mol is nu 52, dus niemand heeft het meer over zwangerschappen. Maar tus sen haar 30ste en 40ste had ze, als het aan Duitse bladen had ge legen, wel achttien kinderen ge kregen en is ze vijftien keer ge trouwd geweest. Bij een man kijkt niemand ervan op als hij aankomt of afvalt. Als een vrouw twee kilo aankomt, is ze zwanger. Als ze twee kilo afvalt, gaat het intens slecht met haar." Volgens artiestenpsycholoog Daisy Gubbels smullen we van dat soort roddels. „Alles wat de pers publiceert, draait op de be hoefte van de consument. Want een blad dat verkoopt, is een blad dat blijft bestaan. De consu ment wil artikelen lezen waarin wordt getwijfeld of iemand zwanger is. De consument ge niet ervan om te lezen dat ie mand die ze hoog in aanzien hebben ook last heeft van een jo jo-effect met diëten. Het pu bliek wil lezen dat een ster ook problemen heeft. Dat geeft ons de illusie, of droom, dat we alle maal beroemd kunnen zijn." wmiiactiisNi 2013 2016 2009 donderdag 14 juli 2016 Peter Reageren: angela@persgroep.nl MUSICAL Negen acteurs van de geflopte musical Sky, on der wie Matteo van der Grijn (fo to), hebben geen recht op doorbetaling van loon, zo heeft de rechter bepaald. Sky, met muziek van Marco Bor- sato, ging 3 april in première en stopte 30 juni. TELEVISIE De uitzending Eu ropean Dawn Chorus, waar ra dioshow Vroege Vogels onder deel van was, is genomineerd voor de presti gieuze Europese mediaprijs Gou den Roos. Het programma volg de het ontwaken van vogels in heel Europa. i -v Patty Brard heeft daar om deze week haar bor sten laten verkleinen, schrijft ze in haar co lumn in Weekend L *4-/j 0 1 zwanger Marlies van Leeuwen Babette van Veen hwwhc PHOIOS WSlOt Ik ben

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19