Remake voegt bar weinig toe 16 Met 'Ice Age: Collision Course' vestigt filmstudio Blue Sky een record. Nooit eerder kreeg een animatiefilm een vijfde vervolg. Het succes is deels te danken aan Scrat, het eekhoorntje met de grote tanden. FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios The Legend of Tarzan Finding Dory Film op het dakterras The Red Turtle Timberlake krijgt rol van Allen Ghostbusters Natuurlijk is er niets op tegen om een remake te maken van Ghostbus ters met een vrouwelijke cast. Zolang het scenario maar geestig is en de in houd ook maar iets toevoegt aan de vorige twee Ghostbusters-füms waarin mannen de dienst uitmaak ten. Helaas hebben de vrouwelijke comédiennes die Bill Murray en Dan Aykroyd hebben opgevolgd veel slechter materiaal in handen gekre- gen. De personages zijn tamelijk flets en onderscheiden zich nauwelijks van elkaar. De grap om een man - sexy Chris Hemsworth - als een secretaresse (dom, maar lekker blondje) in te hu ren op een kantoor vol vrouwen is al heel snel uitgewerkt. Ook inhoude lijk scoort Ghostbusters onder de maat. Dat is tragisch omdat de hoofd rolspeelsters - met name Melissa McCarthy en Kristen Wiig - in vo rige films Bridesmaidsbewezen hebben over een hilarisch komisch talent te beschikken. Zelfs een gastoptreden van Bill Murray, als een scepticus die niet in geesten gelooft, kan deze remake niet redden. 0 rijf het er maar in.' H Gelukkig ^^^B ^^^B Pe- ter de een van de animatiekunstenaars van filmstudio Blue Sky, het zinnetje met enige iro nie uit. Hij mag zich de trotse beden ker noemen van Scrat, een van de meest herkenbare tekenfilmhelden sinds Mickey Mouse. Spijtig voor De Sève is dat hij niet de auteursrechten bezit van de prehistorische eekhoorn met de grote tanden. „Anders was ik nu wel veelvoudig miljonair ge weest." Klagen doet de animatiekunste naar niet. „Ik verdien als freelancer een goedbelegde boterham, maar het had heel anders kunnen lopen." De geboorte van Scrat was een kwestie van toeval. Toen regisseur Chris Wedge bezig was met de eerste Ice Age-film was er bij de makers be hoefte aan een klein wezen dat afstak bij de hoofdfiguren: de mammoet Manny, de sabeltijger Diego en de aartsluie Sid. Toen De Sève zijn sketch liet zien van een eekhoorntje met buitensporig grote sabeltanden was Wedge verkocht. Een kort optre den in Ice Age was aanvankelijk de bedoeling. Ook zou Scrat de eerste film niet overleven. „Maar het publiek dat de trailer van Ice Age zag, was meteen verrukt", weet De Sève nog. „Eigenlijk was het de bedoeling dat hij onder de poten van een mammoet zou eindigen, maar dat hebben we later teruggedraaid. Nu zit hij in elke fee Age-film." De rest is animatiegeschiedenis. Scrat is uitgegroeid tot een van de po pulairste tekenfilmfiguren aller tij den. Hoewel zijn aandeel in de vijf Jee Age-films niet dominerend is, kijkt iedereen naar hem uit. Zijn ver woede en vergeefse pogingen om een eikeltje te verorberen onder onmoge lijke condities wekken de lachlust op. Eigenlijk was het de bedoeling dat hij onder de poten van een mammoet zou eindigen donderdag 14 juli 2016 4 (-) The Purge €198.215 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Finding Dory €910.000 2 (-) Legend of Tarzan €764.915 3 (2) Independance Day €236.346 5 (3) Central Intelligence €156.686 ACTIE In deze moderne filmversie van de Tarzanlegende neemt hij het op tegen slavenjagers en de man die zijn vrouw Jane heeft ontvoerd. Veel actie en spektakel kenmerkt dit jungle-avon tuur, waarin Jane bepaald geen doetje is. ANIMATIE Het vervolg op Finding Nemo is mis schien iets minder geestig, maar toch zeker de moeite waard. Dory, een blauw tropisch visje met geheugen problemen, zoekt naar haar verdwe nen ouders. Zij krijgt de hulp van een bonte verzameling vriendjes. CineMec Utrecht ver toont als eerste Nederlandse bioscoop films op het eigen dakterras, onder de naam Rooftop Ci nema. Er draait steeds één top- film van afgelo pen jaar, waar onder James Bond - Spectre en The Hunger Games - Mockingjay (foto). Ook zijn de muziekfilms Purple Rain en Roger Waters: The Wall gepro grammeerd. ANIMATIE De Nederlandse animatiefilmer Mi chael Dudok de Wit maakt een eigen bewerking van het Robinson Crusoë- verhaal over een man die aanspoelt op een onbewoond eiland. Een reus achtige rode schildpad belet hem te ontsnappen. Indrukwekkend in beeld gebracht. Voor zijn nieuwe film heeft Woody Allen zanger/acteur Justin Timber lake gevraagd. Het is de eerste keer dat beiden samenwerken. Timberlake bouwt inmiddels een behoorlijke filmcarrière op. Hij was eerder te zien in The Social Network. Over de nieuwe productie is zoals gebruike lijk weinig be kend: geen titel, geen inhoud. GO Een eekhoorn KOMEDIE Regie: Paul Feig. Hoofdrollen: Me lissa McCarthy en Kristen Wiig. De vrouwe lijke Ghostbus ters. FOTO SONY - A.Z. Ab Zagt 44 Peter de Sève

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16