1 Topman Abellan: terugroepen Renaults had niets met dieselgesjoemel te maken E 13 'Wees voorbereid' 'Trefwoorden zijn kapitaal' fT)KOOPJEDEAL.NL) dagaanbiedingen van De rol van sociaal netwerk Lin- kedln bij het solliciteren is cru ciaal. Bijna zestig procent van de personeelsfunctionarissen checkt hun sollicitanten via het netwerk. En omdat Linkedln ook men sen traint in het digitaal solliciteren, kwam minister Lodewijk Asscher van Sociale Za ken en Werkgelegenheid gisteren zelf pools hoogte nemen. „Ik spreek genoeg mensen die 150 brie ven hebben gestuurd en vergeefs bij de brie venbus wachten op een uitnodiging", ver telt hij. „Op Linkedln kun je jezelf wél pre senteren, met je talenten, ervaring en inte ressant vrijwilligerswerk. Zo solliciteren wordt als het mobieltje: we kunnen niet zonder. Het is een interessante manier om mensen te helpen nu er meer banen zijn." Linkedln-manager Marcel Molenaar heeft in zijn workshops deelnemers van twintig tot meer dan zestig jaar oud, vertelt hij. Hij toont ze hoe ze overkomen via internet. „Veel mensen zeggen dan: 'dit is incom pleet maar de rest zeg ik liever aan tafel.' Dan lig je al op de stapel afwijzingen." Mo lenaar weet uit onderzoek dat mensen moeite hebben met het digitaal opsommen van hun sterke punten. „Dat voelt als op scheppen. Dus laat je het maar bij een op somming van banen. Terwijl het juist goed is te vertellen wat je taken en verantwoor delijkheden waren en wat je hebt bereikt." Zijn advies: laat de samenvatting aan het be gin van je profiel niet zitten. „Juist dat wordt goed bekeken. Werkgevers willen niet weten wat je hebt gedaan maar kijken naar wat je kunt, nu en in de toekomst." Asscher erkent dat zijn eigen gedateerde profiel geen goed voorbeeld is. „Als je aan het werk bent, houd je het niet goed bij. In tussen is alles rond solliciteren veranderd. Daarvan zijn we ons amper bewust." De Spaanse topman (foto) getuig de gisteren bij de onderzoekscom missie naar het dieselschandaal in het Europees Parlement in Brussel. „De 11.000 auto's die wij hebben teruggehaald nadat het Volkswagenschandaal vorig jaar naar buiten kwam, hadden een ij- kingsfout en dat had niets met sjoemelsoftware te maken", al dus Gascon Abellan. Ook de technologiebaas van Volkswagen, Ulrich Eichhorn, werd gehoord. Eichhorn zei meer maals dat de software in de die selauto's van Volkswagen 'geen sjoemelsoftware' is, maar niet gebruikt had mogen worden zoals is gebeurd. Er rijden naar zijn zeg gen 11 miljoen 'sjoemel- auto's' rond, waarvan 8,5 I miljoen in de EU. Bijna de helft is inmiddels aange past, de rest volgt nog dit jaar. Eichhorn zei zich te schamen. Ook verklaarde hij dat de Europe se klanten beter af zijn dan de Amerikaanse. In de VS is VW miljarden dollars kwijt aan scha- devergoedingen omdat de circa 600.000 getroffen wagens om technische redenen niet kunnen worden gerepareerd. Gascon van Renault zei dat de emissiewaarden voor kooldi oxide (CO2) en stikstof oxiden (NOx) in de EU-wetgeving 'heel moeilijk gehaald kun nen worden. Ze zijn ei genlijk niet hanteerbaar in de praktijk'. Renault heeft volgens hem nooit overwo gen om Volkswagen aan te kla gen wegens oneerlijke concurren tie. „Dan moet je precies weten wat er gebeurd is. Dat begrijpen wij nog steeds niet." Vanaf slechts 79,95 Nu slechts 39,95 Vanaf slechts 89,95 Vanaf slechts 7,95 Nu slechts 39,95 WOLFGANG donderdag 14 juli 2016 BESTELLEN V DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Jezelf promoten is iets anders dan opscheppen Bart van Eldert Amsterdam Edwin Mars (50) „Ik was tot de crisis aande lenhandelaar bij ING. Na zes maanden als zzp'er kwam mijn nieuwe kans bij sales in de financiële sector. Ik had de ervaring en een groot netwerk op directieniveau, maar dat benadrukte ik eerst te weinig. Ik boog mijn verhaal om naar wat ik ken en kan. Ik heb het nu gewon nen van mensen zonder die skills die het product van Saskia Waldekker (45) mijn nieuwe bedrijf beter kenden. Nog een tip: kijk vooruit. Dat je niet bij je ont slag op nul contacten zit bij Linkedln." vicemanager bij Stedin, de netbeheerder van de Rand stad. Dan ben je de link tus sen de interne klant en de iet. Ik heb les gehad om mijn profiel volledig te ma ken. Daarna had ik binnen twee weken twee aanbiedin gen en dus een baan. Mijn tip: lees op Linkedln de vaca tures, kijk welke trefwoor den ze gebruiken voor wat ze zoeken. Gebruik die tref woorden als het past bij wat je kunt en wat je bent. Zo word je sneller gevonden." „Ik koos na twee jaar mantel zorg weer voor fulltime wer ken en wilde vooral via Lin kedln aan de slag. Ik was ser- BRUSSEL Renault ontkent met klem dat het heeft geknoeid met de uitstootwaarden van die selwagens. Dat stelt de techni sche topman van de Franse au tofabrikant, Gaspar Gascon Ab ellan. Nieuw: Achteraf betalen! RPterPay (y^K[ I) NIET TEVREOEN? GELO TERUG! korting korting A korting korting 16-pack Opzetborstels voor Oral-B/Braun en Philips Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Slechts 0,50 per stuk - poetsen wordt weer leuk! Groot ingekocht dus FLINKE korting Adviesprijs 59,95 Korting 87% U bespaart: 52,- Luxe Uittrekbare Wind- Zonneschermen Beschikbaar in zwart en crème en in 2 maten Nooit meer last van de wind in de tuin Ideaal op een terras of balkon voor meer privacy Voorzien van automatische roll-back functie Uiteraard ook geschikt als zonnescherm Adviesprijs 299,95 Korting 73% U bespaart: 220,- Adviesprijs 129,95 Korting 69% U bespaart: 90,- Adviesprijs 299,95 Korting 70% U bespaart: 210,- Bluetooth Smartwatch voor Android en Apple Een horloge met de functionaliteiten van je telefoon Eenvoudig via bluetooth aan je smartphone te koppelen Handsfree bellen, foto's maken en nog veel meer Adviesprijs 149,95 Korting 73% U bespaart: €110,- 170-delige HSS Borenset van Wolfgang Germany Alle gangbare boormaten in veelvoud opgenomen Met extreem harde Titanium Coating; blijft langdurig scherp Geschikt voor kunststof, (hard)hout en metaal Luxe NASA Traagschuim Topdekmatras van Alaska Bedding Druk-verlagend; ideaal bij heup-, nek- en rugklachten Beschikbaar in alle gangbare maten NASA Traagschuim; vormt zich naar je lichaam Geschikt voor ieder matras OC GERMANY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13