Ruziënde reisbaas n Wiebes moet om tafel met pomphouders uit grensstreek 12 ECONOMIE AAN HET WERK VIA SOCIAAL NETWERK Linkedln traint 3.000 mensen in het digitaal solliciteren. Zes miljoen werkenden gebruiken het platform, net als de meeste hr-functionarissen. 'Nu nog de lesbevoegdheid halen' In de schijnwerper In een rapport van 51 pagina's beschrijft de toezichthouder tot in detail hoe Coren- don herhaaldelijk is gemaand om zijn boekingskosten duidelijker te vermelden, maar dat niet deed. Onzin, sloeg Van der Heijden terug. Corendon was meteen aan de slag gegaan, maar een website heb je midden in het boekingsseizoen niet zomaar aange past. En trouwens: andere reisaanbieders ver stoppen zulke kosten nog veel erger. Coren don gaat daarom tegen de 'bizarre boete' in beroep. In zijn vorige baan, als ceo van reisreus TUI, kreeg Van der Heijden ook al ruzie met de consumentenwaakhond. Die betichtte de machtigste man van 's lands reiswereld (hij was toen ook voorzitter van bracheorganisa- tie ANVR) ervan spin in het web van een kartel te zijn. Bewijs werd niet gevonden, het onderzoek ge staakt. In de zwaar competitieve reis- D branche staat Van der Heijden niet bepaald be kend als diplo maat. Hij noem de concurrenten als Ryanair beun hazen, stelde dat het failliete Oad hem had bela zerd en verkon- wv». digde de impopu- Was vijf laire boodschap jaar voorzit- dat de helft van de reisorganisa ties zou omval len - wat ook ge- ANVR beurde. „Ik zou me terughouden der opstellen als ik vaker ongelijk zou hebben ge had", verklaarde hij in een interview. „Mijn missie is niet om iedereen te vriend te houden." Bij Corendon volgde Van der Heijden oprichter Atilay Us- lu op, de gastarbeiderszoon die een serieuze rivaal van TUI uit de grond stampte. De gebo ren Tilburger knokt daar nu om de prijsvech ter om te smeden tot geoliede reisorganisa tie van 'Cor en Don'. 111 111 111 111 111 h Flitsen Randstad Gemalto ING Shell IE9 Onder leiding van een rechter moeten de partijen die een rol spe len in het conflict over de accijns verhoging, bekijken of er een op lossing mogelijk is. Advocaat Dirk van den Berg van 'De Grens Bereikt' spreekt van een mooie overwinning. Vorig jaar wees de Haagse rechtbank de eis nog af. „Dit is de eerste stap naar ons uiteindelijke doel: com pensatie voor de gedupeerde Dit is de eerste stap naar ons uiteindelijke doel: compensatie van de pomphouders pomphouders." Honderden pomp houders in de grensstreek zagen hun omzet soms wel 80 tot 90 pro cent teruglopen doordat automobi listen na de accijnsverhoging door reden naar België en Duitsland. Bij pomphouder Roger Smeets uit Maria-Hoop, een van de initiatief nemers, kelderde de verkoop van 4 miljoen liter brandstof per jaar naar nog geen 300.000 liter. Advo caat van den Berg hoopt dat er een snelle oplossing komt. Wiebes heeft altijd geweigerd de ondernemers iets te vergoeden. Hij laat weten de uitspraak te be studeren en te overwegen om in cassatie bij de Hoge Raad te gaan. Corendon-topman Steven van der Heijden heeft het weer aan de stok met de Autori teit Consument Markt (ACM). Die legde de reisorganisatie gisteren 350.000 euro boete op omdat het extra kosten verstop te in de kleine lettertjes. Annemieke van Dongen donderdag 14 juli 2016 Geboren in 1960, Tilburg Sinds 2014 top man van Corendon Was vijf jaar voorzit ter van reis brancheor ganisatie ANVR Gehuwd, twee doch ters Google heeft tot 7 september om te rea geren op een klacht over misbruik van Android. Google eist van telefoonfabrikan ten dat ze vooraf apps voor Google Search en Google Chrome installeren. De EU vindt dit een vorm van machtsmisbruik. Ook jongeren zien het nut in van extra vrije dagen voor oudere werknemers. Dat blijkt uit een rapport van onderzoeksbureau Intelligence Group. Zowel onder ouderen als jongeren vindt maar 20 procent dat de 'ouwe- lullendagen' moeten verdwijnen. Uitzender Rand stad lijkt de na weeën van de Brexit weer enigszins te bo ven te zijn. Analisten gaven een koopadvies voor Gemalto. Het leverde de chipkaartenfabri kant niet veel op. De grootbank bungelde giste ren de hele dag onderaan de Amsterdamse hoofdindex AEX. Oliemaatschap pij kreeg een la ger rapportcijfer van kredietbe oordelaar Stan dard Poor's. O o o Mirjam Dijkstra (52) „Na twintig jaar project manager reclame bij Achmea werd ik in sep tember boventallig. Ik spreek mijn talen en wilde het onderwijs in. Op Linkedln ben ik de personeelsmensen van mbo's gaan volgen. Bijna direct kon ik aan de slag als docente Spaans voor een korte cursus en vlak daarna invallen voor Duits. Ik paste mijn profiel aan en kreeg een lawi ne aanbiedingen. Ik heb nu een baan en ga mijn lesbevoegdheid halen. Mijn tip: volg en benader de mensen in je nieuwe branche. Ver tel wat je kunt, ook als vrijwilliger. Op open sollicitaties heb ik nooit een reactie ge had." Goed nieuws voor de zeventig pomphouders in de grensstreek die al twee jaar strijden voor compensatie van de accijnsver hogingen die het kabinet in 2014 invoerde. Het Gerechtshof Den Haag beveelt dat staatssecreta ris Wiebes (Financiën) met hen om tafel moet. David Bremmer Den Haag Dirk van den Berg, advocaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12