Progressief Hulst: krimpgeld naar reiskosten studenten Philippe Muylle weg bij 'de Compagnie' ZEEUWS-VLAANDEREN 7 JUMBO IN OOSTBURG ONGERUSTE BEWONERS Bewoners van de Langestraat in Oostburg krijgen, als het aan de Sluise politiek ligt, een supermarkt voor hun deur. Daar zijn ze niet erg over te spreken. We krijgen geen antwoorden, niet eens een echte reactie - Reiskosten zijn grote kostenpost voor ouders Ze snappen er niets van, de bewoners van de Oostburg- se Langestraat. Dat er recht voor hun neus, pal naast de nieu we brede school en aan een weg waar dagelijks tientallen scholie ren fietsen, een nieuwe super markt moet komen. De Sluise ge meenteraad lijkt echter onver murwbaar. De raad besluit morgen over het voorstel van B en W om de bouw van een Jumbo aan de Langestraat goed te keuren. Die komt tussen de nieuwe brede school en de Lidl, op de plek waar nu nog een parkeerplaats is. En daarmee ook recht voor de neus van een aantal bewoners van de Langestraat. Buren Gea Haagsma, Tonny Ghijs en Pietje Simpelaar zijn vol onbegrip, net als 'bezorgde Oost- burgenaar' Walter van Hee. „Ik heb kleinkinderen hier op school", verklaart Van Hee zijn be- trokkenheid. Buurtbewoonster Simpelaar ook. „Ze komen regel matig tussen de middag bij me eten. Dan moeten ze deze weg dus oversteken." De verkeerssituatie is voor de buren het heetste hangijzer. „Al leen al door het aantal fietsende kinderen houd ik mijn hart vast", zegt Haagsma. Ze somt op: veel leerlingen van de twee basisscho len komen dagelijks langs, net als tal van leerlingen op weg naar het Zwin College. „En deze straat ligt ook op de route van de basisscho len richting de sporthal, waar ze gymmen", vult Van Hee aan. Erg veel ruimte is er, ondanks de recente sloop van centrum Den Hoekzak, aan de Langestraat niet. Daardoor moeten vrachtwa gens die straks komen lossen, ach teruit insteken. „Te zot voor woor den", meent Ghijs. En door die be perkte ruimte komt het gebouw ook dichtbij de huizen van de buurtbewoners, geven ze aan. „We kijken straks op een kale muur", concludeert Haagsma. Nog los van de vraag of er wel een supermarkt bij moet komen in Oostburg - er zijn er al drie - zijn er betere locaties denkbaar, vinden de buurtbewoners. Haags ma en Van Hee spraken vorige week nog in tijdens een commis sievergadering van de gemeente raad. „We krijgen eigenlijk geen antwoord, niet eens een echte reactie", vindt Van Hee. „Daaraan merk je dat er méér speelt." Hij doelt op de situatie omtrent de financiering van de herinrich ting van het Oostburgse centrum. Die moet deels worden betaald uit de bouw van de Jumbo, die de gemeente Sluis 1,4 miljoen eu ro oplevert. Zonder super markt dus ook geen herinrich ting, beseffen de raadsleden. Ze stemmen daarom morgen in meerderheid in met het plan, zoveel is wel al duidelijk. „Het gaat om het grote geld, en dan doet de burger er niet meer toe", concludeert Ghijs bitter. Andere supermarktke tens dreigden al naar de Raad van State te stappen als de raad het plan goedkeurt. De bewo ners overwegen zich daarbij aan te sluiten. Volgens de partij is het van le vensbelang dat er boter bij de vis komt voor Zeeuws-Vlaamse stu denten. Die moeten steeds ver der reizen om een studie te kun nen volgen, omdat in de regio middelbare opleidingen verdwij nen of naar de overkant gaan, schrijft de partij. „Opleidingen zijn veelal alleen te bereiken met een auto of openbaar vervoer, wat grote kosten met zich mee brengt voor ouders of opvoe ders", aldus fractievoorzitter René van Domburg. Volgens hem zijn studenten haast ge dwongen te kiezen voor een op leiding elders. Daardoor wonen er nog minder studenten in Zeeuws-Vlaanderen. Het Hulster college gaat, als het aan PH ligt, in conclaaf met betrokken par tijen om een oplossing voor de stijgende reiskosten te vinden. Een deel van de krimpgelden kunnen benut worden, eventueel in combinatie met Europese sub sidie, inbreng van het bedrijfsle ven en mogelijk een gemeentelij ke bijdrage, aldus Van Domburg. Philippe Muylle vertrekt per di rect als directeur bij ontwikkelaar Compagnie Het Zoute in Knokke- Heist. De Retranchementenaar 'heeft besloten zijn loopbaan te herontiëren om een nieuwe uitda ging aan te gaan', meldt het be drijf in een persbericht. Muylle kwam in 1987 in dienst bij Het Zoute als boekhouder en werkte zich daarna op tot alge meen directeur. In die functie werd hij het gezicht van het be drijf, dat de afgelopen jaren enorm investeerde in Cadzand- Bad. Het Zoute liet daar al 130 ap partementen zetten, is bezig met de bouw van 120 exemplaren en heeft plannen voor nog eens min stens 100 stuks. Muylle gaat zich de komende tijd onder meer toeleggen op de verdere ontwikkeling van de nieu we jachthaven in Cadzand-Bad. Hij is voorzitter van de Raad van Commissarissen van haveneige naar Yacht@Cadzand-Bad. De plek van Muylle blijft voorlo pig vacant: het directiecomité neemt de komende tijd de dage lijkse gang van zaken waar. Zowel Het Zoute als Muylle wil len geen verdere uitleg geven. woensdag 13 juli 2016 ATonny Ghijs, Pietje Simpelaar, Walter van Hee en Gea Haagsma vlak vóór de beoogde locatie van de supermarkt. Op de achtergrond hun woningen, foto camile schelstraete Het gaat om het geld, niet om ons Martijn de Koning Oostburg Walter van Hee, inwoner Oostburg De Zeeuws-Vlaamse krimpgel- den moeten worden ingezet als reiskostenvergoeding voor stu denten. Dat vindt de raadsfrac tie van Progressief Hulst (PH). De partij dient daarom tijdens de raadsvergadering van don derdag een motie in. Bob Maes Hulst René van Domburg, fractie PH Martijn de Koning Knokke-Heist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71