f 6 NIEUWS Zeker twintig doden bij botsing in zuiden van Italië 1-33% -30% V00rdeeluitjjes.nl O Voordeeluitjes.nl/w13-07 3 dagen Genieten in Hellendoom 4 dagen Heerlijk Sauerland De klap op het spoor tussen Andria en Corato nabij Bari, in de hiel van Italië, dreunt lang na. Boe ren en dorpelingen schrikken op. „Het was alsof er een vliegtuig neerstortte", zegt burgemeester Massimo Mazzilli van Andria. Maar het zijn twee treinen die op het enkelspoor middenin de landerijen frontaal op elkaar zijn geklapt. De ravage is enorm. De voorste treinstellen hebben zich in elkaar geboord. Ook de laatste wagons zijn ontspoord, maar staan nog overeind. In de zinderende hitte komt een reddingsactie op gang. Met breek ijzers en ander materieel worden twee passagiers, onder wie een kind, levend uit de brokstukken gehaald. „Pas als de wrakstukken aan de achterkanten uit elkaar zijn getrokken, weten we hoeveel slachtoffers we hebben moeten bergen", zegt Guiseppe Corrado, vice-president van de provincie. „Bovendien vechten sommigen van de zeventien zwaargewonden voor hun leven." Tot nu toe zijn 20 doden geteld. In een nabijgelegen veld wordt een veldhospitaal opgetrokken om de tientallen gewonden eerste hulp te kunnen bieden. Ambulan ces rijden af en aan. Ziekenhuizen roepen donoren op bloed te ge ven. Voor sommige reddingswer kers wordt de combinatie van hit te en emoties te veel. Ze worden in tranen en in shock afgevoerd. Riccardo Zingaro, politiecommis saris in Andria, spreekt van 'een grote tragedie'. Premier Matteo Renzi noemt het ongeluk 'een moment van tra nen'. Hij eist een grondig onder zoek dat pas mag worden afgeslo ten als de definitieve oorzaak is vastgesteld. Beide treinen zijn van een priva te spoorwegmaatschappij, Ferrot- ramviaria. Die onderhoudt verbin dingen van Bari met steden in het noorden en het nabijgelegen vlieg veld. Het bedrijf, opgericht in 1937, heeft 21 elektrische treinen in beheer, elk met vier wagons. Er worden vooral studenten en foren zen vervoerd. De directeur-generaal van de maatschappij, Massimo Nitti, wil niet op het onderzoeksresultaat vooruitlopen, maar 'het is in elk geval duidelijk dat een van de twee treinen zich op de verkeerde plek bevond'. Een openbare aanklager in het verderop gelegen Trani durft, ano niem, al verder te gaan. Volgens hem 'lijkt het erop dat een mense lijke fout de oorzaak moet zijn ge weest'. Het drama nabij Bari is niet het dodelijkste treinongeluk in Italië. In 2009 kwamen dertig mensen om, toen een trein met wagons vol vloeibaar gas in Viareggio ont spoorde en ontplofte. Bij een fron tale botsing tussen treinen in 1978 nabij Murazze Vado verloren 42 mensen het leven. Enkele wagons vielen toen in een diep ravijn. 085 760 5 760 p.p.p.a. p.p.p.a. woensdag 13 juli 2016 De ravage is enorm nadat twee passagierstreinen nabij Bari op elkaar zijn geklapt, foto ap Reddingswerkers bergen een lichaam uit de trein, foto ap Italië huilt om de beelden uit Pug lia. Twee treinstellen liggen na een frontale botsing uiteengere ten in een veld met olijfbomen. Hulpverleners bergen twintig do den uit het verwrongen staal. Hans van Zon Rotterdam/Bari Gisteren 11.05 u: twee treinen botsen op enkel spoor Trani Corato 2x overnachten in Hellendoorn, bij ****Landgoed De Uitkijk 2x ontbijtbuffet 1x 3-gangendiner 1x borrelplankje incl. drankje gratis wandel- en fietsroutes gratis WiFi gratis parkeren aankomst op: zo, ma, di, wo 99 do, vr, za 109 3x overnachten in Winterberg, bij ***Hotel Wartburg Winterberg 3x ontbijtbuffet 3x 3-gangendiner/buffet/grill gratis WinterbergCard Plus, de sleutel naar zo'n 40 recreatievoorzieningen gratis gebruik zwembad gratis gebruik sauna gratis gebruik fitness gratis WiFi aankomst op: zo 119 ma, di, wo, do, 139 vr, za 149 Aanbiedingen zijn geldig t/m 31 oktober 2016. Exd. boekingskosten 4,95 p.p. en door de hotels te heffen stads- en toeristenbelasting. Kijk op Voordeeluitjes.nl voor alle voorwaarden. Bellen tegen lokaal tarief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6