Hard werken geen probleem SP en D66: verhoog toeristentaks Sluis De seizoens kracht 2 ZEELAND Nuance Justitie wil miljoen van dealer JONGEREN WERKSTRESS Commentaar De FNV heeft onderzoek gedaan naar vakantiewerk. Dat gaat soms niet goed. Meer dan de helft van de ondervraagde jon geren ervaart stress. Er zou te veel druk op de ketel staan. Veel verantwoordelijkheid, een hoge werkdruk en een onprettige sfeer. Navraag in Zeeland wijst echter niet op grote misstanden. Zo rijst het vermoeden dat de vakbond de zomer aangrijpt om zich onder jongeren te profileren. Dat kan overigens geen kwaad, want lang niet iedereen ziet het belang in van solidariteit tussen werknemers. Vakantiewerk is belangrijk. Veel jongelui hebben de inkomsten hard nodig om hun onderwijs te betalen. Op hun beurt kunnen veel ondernemers tijdelijke extra handen zeer goed gebruiken. Ze ker in Zeeland waar de seizoenspieken in het toerisme en in de land- en tuinbouw worden opgevangen met vakantiebanen. Vakantiewerk is echt werk. Jongelui komen er onvermijdelijk in aanraking met minder prettige aspecten van een baan. Lastige op drachten of een humeurige baas, het hoort er allemaal bij. Veel jon geren hebben die ervaring al met bijbaantjes die ze de rest van het jaar doen. Zo maken ze een ontdekkingsreis in de wereld van het echte werk. Zo'n baantje is vaak een aansporing om verder te leren voor een functie die je leuk vindt en waar je goed in bent. Vakantiewerk is vrijblijvend. Geen vakantiewerker zit aan zijn baas gebakken. Bevalt het niet, dan is er meestal redelijk snel iets anders te vinden. Dat geldt voor beide partijen. Als het goed is zorgt die losse verhouding juist voor een ongedwongen sfeer. Na tuurlijk mag de werkgever inzet verwachten, maar het blijft een vakantiebaantje. Stevig aanpakken? Geen probleem. Maar het moet wel leuk blijven. Uitputten kan nooit de bedoeling zijn. Baas mag inzet verwachten, maar vakantiewerk moet wel leuk blijven Ze doen een nieuwe poging, de fracties van D66 en de SP in de Sluise gemeenteraad. De twee par tijen stellen donderdag tijdens een raadsvergadering opnieuw voor om de toeristenbelasting vol gend jaar te verhogen met vijf cent, naar 1,25 euro. De partijen deden afgelopen no vember een voorstel om de toeris tentaks al in 2016 te verhogen. Dat zette kwaad bloed bij belangenver enigingen Saverka, Recron en Ve- kabo. Zij noemden het een 'over- valtactiek' omdat het voorstel zo kort voor het nieuwe jaar kwam. Een groot deel van de gemeente raad was het daarmee eens. De SP en D66 krijgen donder dag in elk geval steun van de PvdA. De partijen stellen voor de toeristenbelasting voor hotels, pensions en recreatiewoningen - dus niet op campings - te verho gen naar 1,25 euro. Recreanten worden volgens de fracties al ja ren ontzien, terwijl de gemeente- Toeristen worden al jaren ontzien, volgens SP en D66 Sluis lijke lasten voor de inwoners wél jaarlijks worden verhoogd. Ook de groei van het aantal toeristen speelt mee. Zij zorgen voor 'rela tief meer overlast' bij de inwo ners, leggen de partijen uit in het voorstel. De opbrengsten kunnen gebruikt worden om 'Sluis in het algemeen verder te ontwikkelen'. Almanak Als je, zoals Lyon uit Zierikzee, anderhalfjaar oud bent is het leven nog overzichtelijk. Alle mannen zijn 'papa's'. De hond en al het andere dat leeft en be weegt heet 'Kiki'. En alles dat leeft maar niet wegloopt, is 'boom'. Iets groots, dat uit zich- zelf beweegt is derhalve 'au- too'. Auto's boeien Lyon mate loos. Misschien dat hij daarom de eerste nuance in zijn taaltje aanbrengt. Als hij vol ontzag op kijkt naar een vrachtwagen is dat geen 'autoo' maar een 'auto- too'. Logisch toch. Nieuw asfalt en kruispunt Expositie over Jos Bedaux Kneistival op Heldenplein TERNEUZEN Maxima viert zomerfeest MIDDELBURG Iets meer dan 1,3 miljoen euro. Dat zou de 43-jarige Middelburger R. D. met cocaïne smokkel hebben verdiend. En dus - omdat het crimineel geld is - moet het geld in de kassa van justi tie worden gestort. Of het dat be drag ook wordt, is de vraag. De rechtbank in Middelburg besliste gisteren dat er nog een getuige moet worden gehoord. Volgens de raadsman van D. was dat bedrag gebaseerd op verklarin gen van M. van L. uit Kapelle die als sjorder in de Vlissingse haven voor D. pakjes cocaïne uit een schip uit Ecuador ophaalde. Van L. kreeg daarvoor riant betaald. In 2010 werd hij voor het bezit van een pakje met bijna elf kilo zuivere cocaïne veroordeeld tot vier jaar cel. Volgens Van L. was D. betrokken geweest bij zeker vier transporten. D. werd in 2014 door de Middel burgse rechtbank veroordeeld tot acht jaar cel. Het Hof in Den Bosch maakte daar vier jaar van. zestiende in de bediening bij De Zeeuwse Rivièra. „In de horeca is nu eenmaal het meeste werk te vinden én het verdient het best." Hoeveel ze per uur krijgt? Dat wil Marissa niet zeggen. Het is in elk geval genoeg om in een zomer haar collegegeld van tweeduizend euro bij elkaar te sprokkelen en af en toe nog eens een avondje te stappen of een nieuwe outfit te kopen. „Natuurlijk werk ik om geld te verdienen, maar ik vind het ook leuk om op het strand te werken. Soms ga ik eerst in de zon liggen en daarna werken. Ik heb leuke collega's. Na het werk drinken we vaak nog wat. Elke dag is anders. Ik vind het gezellig om met klanten te kletsen. Men sen die hier vaker komen, vragen hoe het met mij en met m'n stu die gaat." Lachend: „Ik heb ook een vakantievriendje: een jonge tje van acht jaar, dat hier elk jaar drie weken op vakantie is." Marissa werkt de he le zomer door, het liefst zeven dagen per week. „Ik wil zo De eerste zonnestralen breken door op het terras van strandpa viljoen De Zeeuwse Rivièra in Zoutelan- de. Marissa de Wolf (21) uit Vlis- singen snelt van buiten naar bin nen en weer terug: een dienblad vol muntthee, koffie en bier in haar hand. Een glimlach op haar gezicht. De HZ-studente ener gie- en procestechniek werkt vanaf haar woensdag 13 juli 2016 li Sophie Stockman Oostburg Tip? redactie@pzc.nl KRUISPOLDERHAVEN De Lange Nieuwstraat, Kruispolderkaai en Duiven- hoekseweg in Kruispolder haven krijgen binnenkort een nieuwe asfaltlaag. Daar naast krijgt het kruispunt van de drie straten een op knapbeurt. Ook komen er rode drempels ter hoogte van de grens met de be bouwde kom. De wegwerk zaamheden beginnen op 1 augustus en duren tot en met 4 augustus. Verkeer wordt omgeleid. SLUIS In de raadskelder van het belfort in Sluis is vanaf za terdag een expositie over Jos Bedaux te zien. De ar chitect ontwierp in 1946 honderd woningen, winkels en openbare gebouwen voor Sluis. De tentoonstel ling is tot en met 25 septem ber te zien. Ook is er onder meer een fotospeurtocht langs huizen van Bedaux. Kinderen tot en met 12 jaar betalen 2,50 euro, volwas senen 4,50 euro. KNOKKE-HEIST Het Heldenplein in Knokke- Heist is vanaf maandag weer het toneel van het Kneistival. Zes dagen lang is er elke avond vanaf 20.00 uur muziek, met gra tis toegang. Dagelijks wordt gekozen voor een ander genre. Er zijn optredens van onder meer De Jeugd van Tegenwoordig (maan dag 18 juli), Natalia (donder dag 21 juli) en The Sore Lo sers (vrijdag 22 juli). Alle in fo op www.kneistival.be. SVRZ Ter Schorre viert mor gen de zomer met een zo merfeest. In woonzorgcen trum Maxima in Terneuzen. staan de hele dag kraam pjes met onder meer Zeeuw se producten, handgemaak te spullen en er zijn verschil lende activiteiten. Shanty- koor West zorgt voor de mu zikale omlijsting. Aanpoten Cornelleke Blok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69