Daar komt de dijk Bewonerscomité vindt dat er te veel naar horeca wordt geluisterd Commissie Balkenende Het parkeren in het stadscentrum van Terneuzen is al jaren een heet hangijzer. Tarieven veranderden, zones wijzigden. Er is weer een plan. Omwonenden, bezoekers en niet-horeca- ondernemers zijn Kier het kind van de rekening Kabinet maakt geen uitzondering voor Zeeland P8 Vanaf de grond lijkt het werk voor de uit breiding van Het Zwin bij Retranchement het dorp ligt uiterst rechts op de foto - nog wat hapsnap. Vanuit de lucht is een stuk duidelijker wat er gebeurt: de contou ren van de nieuwe dijk zijn al prima zicht baar. De provincie begint in augustus met het afgraven van de Internationale Dijk, die nu de rand van het natuurgebied vormt. Daarna wordt Het Zwin - nu op de achtergrond - zo'n 120 hectare groter. De discussie over het parkeerbe leid in het stadscentrum van Ter neuzen laait opnieuw op. Bewo ners hebben een comité opgericht om zich te verweren tegen nieu we plannen van de gemeente die, vinden ze, niet naar hen luistert. Een enquête onder bewoners en ondernemers wijst uit dat een au tovrije Markt op verzet stuit. In september beslist de gemeen teraad over wéér een wijziging van het betaald parkeren, het sys teem van de vergunningen voor bewoners en de bezoekersrege ling. Het comité, dat overigens anoniem opereert 'uit angst voor represailles', vraagt zich af waar om er steeds nieuwe systemen moeten worden bedacht. Vorig jaar werden ook al wijzigingen doorgevoerd. Ook vindt men het vreemd dat er nooit antwoord komt op vragen die tijdens bijeen komsten aan de ambtenaren wor den gesteld. En er is al helemaal geen begrip voor de inschakeling van het adviesbureau Together, dat verschillende scenario's heeft aangeleverd. Het eerste scenario ('houden zo als het is') wordt door de bewo ners betwist omdat het hen enkel maar meer geld gaat kosten en het logees en bezoekers alleen maar moeilijker wordt gemaakt. Dat is trouwens ook het geval in het tweede scenario ('gastvrij parke ren'), dat de bewoners ook be paald niet ontziet. Bovendien wordt het aantal parkeerzones be perkt, waardoor op verschillende plaatsen parkeerproblemen zullen ontstaan. Aan de enquête onder onderne mers, bewoners en bezoekers na men 118 mensen deel, het leeu wendeel ondernemers (82). Onder werp: parkeren op de Markt of niet. Vierennegentig procent is te gen volledige afsluiting van de Markt, 82 procent is voor meer dan zeventien parkeerplaatsen in de winter, 64 procent voor meer dan zeventien parkeerplaatsen in de zomer. En 82 procent is voor gratis parkeren. Dat wijkt af van het streven van ondernemerskoe pel Bizzy Stad Terneuzen en de wethouders Jack Begijn en Frank van Hulle, die voorstander zijn van een autovrije Markt, zodat op die manier meer ruimte kan wor den gecreëerd voor terrassen en een leukere aankleding. Het mot to: 'de Markt moet de huiskamer van de stad worden'. Het bewonerscomité: „Het is een kwestie van samen leven en rekening houden met elkaar. Maar het trekt nu wel erg richting de horeca. Alle andere omwonenden, bezoekers en bovenal de niet-hore- caondernemers zijn hier het kind van de rekening." Het comité vindt dat de gemeen te de enquêteresultaten onvol doende serieus neemt. Overigens blijkt bij navraag dat ook de hore ca sterk verdeeld is. Bij de gemeen te was gisteren niemand beschik baar voor commentaar. De verant woordelijke wethouders Begijn en Van Hulle zijn met vakantie. m woensdag 13 juli 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Opnieuw discussie over parkeren in Terneuzen Wout Bareman Terneuzen bewonerscomité

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68