Afgezwakte motie Veiligheidsregio krijgt toch steun raad Reimerswaal 'Samen' is nieuwste loot aan Goese horecastam M U BEVELANDEN EN THOLEN 7 Drie gidsen maken hun debuut in een splinternieuwe Zomerbus Het seizoen van de Zomerbus gaat fris van start. Met jonge gidsen en een nieuwe look. In het Duits presenteren is nog wel een dingetje moeten ze toch echt gaan probe ren, als extra service voor de toe risten uit ons buurland. „Ik vind het nog best wel een dingetje", geeft gids Gerard eerlijk toe. „Ge lukkig hebben we een spoedcur sus gehad. En de taal lijkt veel op Nederlands, dus hopelijk ver staan ze mijn steenkolen-Duits ook wel." Het nieuwe uiterlijk en de gid sen van de Zomerbus zijn niet de enige vernieuwingen. Ook de dienstregeling wijkt af van het de buutjaar. „We kregen regelmatig te horen dat mensen wel eens wil den uitstappen, maar geen twee uur wilden wachten op de volgen de bus. Daarom hebben we pau zes ingelast. In iedere rit zit een pauze van vijftien of dertig minu ten. Vaak bij een attractie, of op een plek waar je iets kunt eten of drinken", aldus Dekker. „We ho pen de tour zo nog aantrekkelij ker te maken voor mensen die de hele toer willen blijven zitten." De Zomerbus rijdt van 12 juli tot en met 27 augustus drie tot vier keer per dag op dinsdag, woensdag, donderdag en zater dag. Een ZeelandPas biedt onbe perkt toegang tot de toerbus. De ze is voor vier euro te koop bij de chauffeur. De nieuwe dienstregeling staat op zomerbus-zeeland.nl. De tekst waar alle raadsleden gis teren mee instemden, is echter lang niet zo scherp geformuleerd als Marien Weststrate had ge wild. De voorman van Leefbaar Reimerswaal riep vorige week nog op om, gedurende het onaf hankelijk organisatieonderzoek, burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen net als directeur Gerrie Ruijs op een zijspoor te zetten. Ook uitte de originele motie in scherpe bewoordingen het onge noegen over het feit dat het be stuur van de Veiligheidsregio de gemeenteraden buiten spel had gezet. Immers, raadsleden moes ten uit de PZC vernemen dat oud-burgemeester Letty Dem- mers van Vlissingen een onder zoek had ingesteld naar het func tioneren van Ruijs. Tijdens de opinieraad vorige week bleek al dat dit veel partijen te ver ging, te meer omdat het volgens burgemeester Piet Zoon buiten de bevoegdheid van de raad ligt. Om de gemeenteraad toch hun ongenoegen over de si tuatie uit te laten spreken, was Weststrate bereid de gewraakte passages als 'geste' volledig uit de motie te halen. Goes Het horeca-aanbod in de Goese binnenstad neemt gestaag toe. Sinds afgelopen week heeft happe- rij-tapperij 'Samen' aan de Vlas- markt de deuren geopend. Het bedrijf zit in het rijksmonu ment waar voorheen onder meer Le Clochard en De Joker waren ge vestigd. Het is de afgelopen maan den grondig verbouwd. Het con cept van de exploitanten is naar ei gen zeggen simpel: geen gedoe. 'We doen niet aan voor-, hoofd- of nagerechten. Bij ons kun je te recht voor een heerlijk (speciaal) biertje, een mooi glas wijn of een lekkere cocktail. Desgewenst ser veren wij plateaus met heerlijke kleine gerechtjes die je 'samen' kunt delen', staat te lezen op de website. Met onder meer de komst van '32', De Kluizenaer en Katoen gebeurt er de laatste tijd veel op horecagebied in Goes. Eind dit jaar komt daar nog Slot Oostende bij. Op de Markt staat al leen voormalig Lambik nog leeg. Zou ik jullie vriendelijk mogen verzoeken de gordels vast te doen? Dan kunnen we gaan rijden!" Gids Thijs Wassink (22) staat met de micro foon voorin de splinternieuwe Zo merbus die sinds gister weer door Zuid-Beveland en Goes toert. Deze zomer rijden drie jonge gidsen mee om live wetenswaar digheden te vertellen over de re gio; Gerard Poortvliet (20), Ro- wie Wullaert (23) en Thijs. „Zij zorgen voor wat meer beleving dan het bandje wat we voorheen afspeelden", licht woordvoerder Sandra Dekker toe. De bus passeert attracties, zoals de stoomtrein en Berkenhof s Tro pical Zoo, maar ook de 'Nee tegen AZC'-borden in 's-Gravenpolder en het iets vrolijker ogende platte land liggen op de route. Als de rit erop zit, stapt Thijs opgewekt en opgelucht uit. „De eerste keer was even spannend, maar ik vond het heel erg leuk om te doen", zegt hij. „Weinig mensen weten dat er in Zuid-Be veland zo veel te zien is. Voor mijn gevoel is het een stukje ver loren erfgoed. Ik vind dat het meer aandacht verdient en daar kan ik nu mooi voor zorgen." Ook buschauffeur Jan de Smit komt glunderend van achter het stuur. „Dat beviel goed", zegt hij. „Het is natuurlijk een prachtige bus. Al moest ik er wel even aan wennen. Ik bestuur normaal een In de bus kan ik ook van de zon genieten met open dak moest er een andere bus komen. Dat zorgde wel eens voor teleur stellingen bij de passagiers", ver telt woordvoerster Dekker. Daar om heeft touringcarbedrijf AMZ een knalrode cityhopper aange schaft, die beter bestand is tegen het Hollandse zomerweer. Het dak is van glas, dus als het regent kunnen de passagiers gewoon naar buiten kijken. En bij mooi weer gaat het dak open. Rowie: „Dus als het warm is, hoef ik niet te balen dat ik niet naar het strand kan. Want ik kan in de cabriobus net zo lekker ge nieten van de zon." Het enige waar de gidsen nog wel een beetje tegenop zien, is presenteren in het Duits. Dat Zuid-Beveland is zó mooi, dat verdient extra aandacht touringbus, waar ik vóór de wie len zit. Hier is dat andersom." Vorig jaar reed de Zomerbus voor het eerst, was hij wit en had-ie geen dak. „Als het regende woensdag 13 juli 2016 Met open dak door de Zak —Gerard Poortvliet, gids Het is Leefbaar Reimerswaal toch gelukt de hele gemeente raad achter een motie over de bestuurlijke crisis bij de Veilig heidsregio Zeeland te krijgen. Joeri Wisse Kruiningen Luc Oggel Elodie Kint Kwadendamme Rowie Wullaert, gids De cabriobus heeft een glazen dak, dat open kan bij mooi weer. foto's elodie kint —Thijs Wassink, gids

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67