Hard werken geen probleem Reimerswaal groeit dit jaar het hardst De seizoens kracht ll 2 ZEELAND Nuance Justitie wil miljoen van dealer A JONGEREN WERKSTRESS Commentaar De FNV heeft onderzoek gedaan naar vakantiewerk. Dat gaat soms niet goed. Meer dan de helft van de ondervraagde jon geren ervaart stress. Er zou te veel druk op de ketel staan. Veel verantwoordelijkheid, een hoge werkdruk en een onprettige sfeer. Navraag in Zeeland wijst echter niet op grote misstanden. Zo rijst het vermoeden dat de vakbond de zomer aangrijpt om zich onder jongeren te profileren. Dat kan overigens geen kwaad, want lang niet iedereen ziet het belang in van solidariteit tussen werknemers. Vakantiewerk is belangrijk. Veel jongelui hebben de inkomsten hard nodig om hun onderwijs te betalen. Op hun beurt kunnen veel ondernemers tijdelijke extra handen zeer goed gebruiken. Ze ker in Zeeland waar de seizoenspieken in het toerisme en in de land- en tuinbouw worden opgevangen met vakantiebanen. Vakantiewerk is echt werk. Jongelui komen er onvermijdelijk in aanraking met minder prettige aspecten van een baan. Lastige op drachten of een humeurige baas, het hoort er allemaal bij. Veel jon geren hebben die ervaring al met bijbaantjes die ze de rest van het jaar doen. Zo maken ze een ontdekkingsreis in de wereld van het echte werk. Zo'n baantje is vaak een aansporing om verder te leren voor een functie die je leuk vindt en waar je goed in bent. Vakantiewerk is vrijblijvend. Geen vakantiewerker zit aan zijn baas gebakken. Bevalt het niet, dan is er meestal redelijk snel iets anders te vinden. Dat geldt voor beide partijen. Als het goed is zorgt die losse verhouding juist voor een ongedwongen sfeer. Na tuurlijk mag de werkgever inzet verwachten, maar het blijft een vakantiebaantje. Stevig aanpakken? Geen probleem. Maar het moet wel leuk blijven. Uitputten kan nooit de bedoeling zijn. Baas mag inzet verwachten, maar vakantiewerk moet wel leuk blijven De bevolkingscijfers op de Beve- landen en Tholen vertonen in de eerste vijf maanden van 2016 een stijgende lijn. Alleen Noord-Beve land kwam niet in de plus. Die ge meente telde op 1 juni exact even veel inwoners (7416) als op 1 janua ri van dit jaar. De andere vijf ge meenten (Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal en Tholen) kregen er meer inwoners bij. Reimerswaal spant de kroon in dit gezelschap. Daar steeg het aan tal inwoners met 91 personen tot 22.351. Daarmee zit het al op de helft van de totale aanwas van 2015 (+195). Een geboorte-over schot van 51 zorgde voor het groot ste deel van de groei. De rest is toe te schrijven aan het feit dat er min- Geboorteoverschot van 51 zorgt voor het grootste deel van de groei der mensen vertrokken uit Rei merswaal dan dat er bijkwamen. Tholen was de op een na groot ste groeier. Daar steeg het aantal inwoners met 40 tot een totaal van 25.458. Borsele (+18), Goes (+9) en Kapelle (+7) groeiden aan tot totalen van respectievelijk 22.631,37.222 en 12.647. Almanak Als je, zoals Lyon uit Zierikzee, anderhalfjaar oud bent is het leven nog overzichtelijk. Alle mannen zijn 'papa's'. De hond en al het andere dat leeft en be weegt heet 'Kiki'. En alles dat leeft maar niet wegloopt, is 'boom'. Iets groots, dat uit zich- zelf beweegt is derhalve 'au- too'. Auto's boeien Lyon mate loos. Misschien dat hij daarom de eerste nuance in zijn taaltje aanbrengt. Als hij vol ontzag op kijkt naar een vrachtwagen is dat geen 'autoo' maar een 'auto- too'. Logisch toch. Brainstormen over Goes West l V LPB trekt steun voor AZC in Wallaby legt het loodje MIDDELBURG Iets meer dan 1,3 miljoen euro. Dat zou de 43-jarige Middelburger R. D. met cocaïne smokkel hebben verdiend. En dus - omdat het crimineel geld is - moet het geld in de kassa van justi tie worden gestort. Of het dat be drag ook wordt, is de vraag. De rechtbank in Middelburg besliste gisteren dat er nog een getuige moet worden gehoord. Volgens de raadsman van D. was dat bedrag gebaseerd op verklarin gen van M. van L. uit Kapelle die als sjorder in de Vlissingse haven voor D. pakjes cocaïne uit een schip uit Ecuador ophaalde. Van L. kreeg daarvoor riant betaald. In 2010 werd hij voor het bezit van een pakje met bijna elf kilo zuivere cocaïne veroordeeld tot vier jaar cel. Volgens Van L. was D. betrokken geweest bij zeker vier transporten. D. werd in 2014 door de Middel burgse rechtbank veroordeeld tot acht jaar cel. Het Hof in Den Bosch maakte daar vier jaar van. zestiende in de bediening bij De Zeeuwse Rivièra. „In de horeca is nu eenmaal het meeste werk te vinden én het verdient het best." Hoeveel ze per uur krijgt? Dat wil Marissa niet zeggen. Het is in elk geval genoeg om in een zomer haar collegegeld van tweeduizend euro bij elkaar te sprokkelen en af en toe nog eens een avondje te stappen of een nieuwe outfit te kopen. „Natuurlijk werk ik om geld te verdienen, maar ik vind het ook leuk om op het strand te werken. Soms ga ik eerst in de zon liggen en daarna werken. Ik heb leuke collega's. Na het werk drinken we vaak nog wat. Elke dag is anders. Ik vind het gezellig om met klanten te kletsen. Men sen die hier vaker komen, vragen hoe het met mij en met m'n stu die gaat." Lachend: „Ik heb ook een vakantievriendje: een jonge tje van acht jaar, dat hier elk jaar drie weken op vakantie is." Marissa werkt de he le zomer door, het liefst zeven dagen per week. „Ik wil zo De eerste zonnestralen breken door op het terras van strandpa viljoen De Zeeuwse Rivièra in Zoutelan- de. Marissa de Wolf (21) uit Vlis- singen snelt van buiten naar bin nen en weer terug: een dienblad vol muntthee, koffie en bier in haar hand. Een glimlach op haar gezicht. De HZ-studente ener gie- en procestechniek werkt vanaf haar woensdag 13 juli 2016 li De zes gemeenten op de Beve- landen en Tholen er sinds 1 ja nuari samen 165 inwoners bij ge kregen. Reimerswaal zorgt met een plus van 91 voor het leeu wendeel daarvan. Willem Adriaansens Kruiningen Tip? redactie@pzc.nl GOES In Goes West wordt op dins dag 19 juli een braistorma- vond gehouden om te pra ten over de toekomst van de wijkvereniging en het wijkgebouw de Westkant aan de Evertsenstraat. Er zal gesproken worden over een nieuw op te rich ten bestuur. De avond wordt gehouden in wijkge bouw de Westkant en start om 19.30 uur. Voor meer in formatie: Nel Bouterse: n.bouterse@smwo.nl HEINKENSZAND De Lokale Partij Borsele trekt de steun aan de komst van een AZC in 's-Gravenpolder in. De partij vindt het geplande centrum te grootschalig. Bovendien voelt de partij zich voor het blok gezet, laat Berry Kooistra weten. De fractie vraagt om het be sluit te heroverwegen. LPB wil wel mee blijven denken over kleinschalige opvang van maximaal 100 asielzoe kers. HANSWEERT De wallaby die sinds vorig weekend bij de kinderboer derij in Hansweert vertoef de, is overleden. Het dier ontsnapte uit zijn wei en moest daarom verdoofd worden. De kangoeroe was al voor transport verdoofd, daarom is een halve dose ring toegepast. Dit heeft het dier echter niet over leefd. De wallaby wordt waarschijnlijk opgezet, meldt de Facebookpagina van de kinderboerderij. Het seizoen van de Zomer- bus is gisteren weer van start gegaan. Er is nogal wat veranderd ten opzichte van vorig jaar. Zo zijn er bijvoor beeld drie jonge gidsen die li ve in de bus vertellen over wetenswaardigheden in de Zak van Zuid-Beveland. Aanpoten Cornelleke Blok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65