6 Mariniers en Zeeuwse hulpdiensten samen aan de bak „Hadden we vragen dan stelden we die toch al. Maar je hebt nu een gezicht bij mensen en dat is positief', zegt Joyce van Bakel van het Buurtzorgteam. „Wij signale ren van alles tijdens ons werk, zijn eigenlijk een spin in het web. En nu we hier zitten, kunnen we makkelijker even binnenlopen en wat navragen. De lijnen zijn kort". En korte lijnen, daar houden ze van bij Buurtzorg. Teams zijn niet Ik ben zelf heel erg te spreken over Buurtzorg groter dan twaalf mensen. Cliën ten krijgen, met uitzondering van de vakantieperiode, zoveel moge lijk dezelfde mensen te zien. En als er iets wijzigt in de plannen, valt er snel iets te regelen weet cliënt Johan Bax -betrokken bij het Platform voor mensen met een beperking- uit ervaring. Hij moet bijvoorbeeld in zijn jas ge holpen worden voor hij de deur uit gaat. Is zijn vrouw een dagje vrij, of is de vergadering die Bax heeft vervroegd, dan valt dat snel met het Buurtzorgteam kort te sluiten. „Ik ben zelf heel erg te spreken over Buurtzorg. Ik heb geen ervaring met andere organi saties, maar als alle teams zo wer ken dan zou dat heel fijn zijn." Bax opende samen met Ko van Beveren het Buurtzorgkantoor. Dat gebeurde feestelijk met een zorgmarkt, waar onder meer fy- sio, audicien en pedicure present waren. Voor het team zelf is de nieuwe stek ook een vooruitgang. Het vorige pand was oud en koud. IN DE REGIO OEFENING KUNSTMARKT MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 13 juli 2016 Buurtzorg opent nieuw kantoor Ze zitten warm en droog, maar -veel belangrijker nog- de mede werkers van het Zierikzeese Buurtzorgteam Mid-West stap pen voortaan zo even binnen bij de Wmo-deskundigen van de ge meente. Gistermiddag openden de teamleden in het gemeente huis hun nieuwe kantoor. Esme Soesman Zierikzee Johan Bax, cliënt BROUWERSHA VEN Orgelconcert Van der Hoek in Brou wershaven Niels-Jan van der Hoek geeft op dins dag 19 juli een orgel concert in de Grote of Sint-Nicolaas- kerk in Brouwersha ven. Van der Hoek won veel prijzen op orgel concoursen, maar geeft zelden orgel concerten. Het con cert begint om 20.00 uur. De toegang is 7,50 euro voor volwasse nen en 2,50 euro voor studenten. Kin deren onder de 12 jaar mogen gratis naar binnen. Na af loop is er een nazit met koffie of thee. NIEUWERKERKE Openluchtdienst in Nieuwerkerke De Protestantse Ge meente Kerkwerve houdt op zondag 17 juli een openlucht- dienst in Nieuwer kerke. Het thema die och tend is 'In de Wol ken'. De dienst wordt ge houden bij familie Bil, Turelureweg 1a (parkeren via de Heuvelsweg). ledereen is welkom om 10.00 uur. GOES Gratis rondleidin gen in Museum De Bevelanden Historisch Museum De Bevelanden in Goes houdt in juli en augustus iedere dinsdag een gratis rondleiding door het museum. Het mu seum biedt onder meer informatie over de geschiede nis van Goes, de wa tersnoden van de Bevelanden en de Zeeuwse streek- drachten. De rondlei dingen beginnen om 11.30 uur. Daarna kunnen bezoekers de wisselexposities bezoeken. BROUWERSHAVEN Vier Vikings (rupsvoertuigen) vol mariniers, vier brandweerwagens met be manningen uit Brouwershaven, Renesse en Zierikzee. Krijsende mensen en een zware brand. Het ging er heftig aan toe in Brouwershaven, gisteravond tij dens een oefening van het 11e Raiding Squadron van de first Marine Combat Group in samen werking met Zeeuwse hulpdien sten. Met enkel wat coördinaten in on bekend gebied, is het niet moei lijk om aanvankelijk op een dood lopende dijk te belanden. „No plan survives the first bullet", haalt kapitein Leo de Haan een bekend militair gezegde aan. Of tewel: elk plan verandert zodra je het start. „Je moet heel flexi bel zijn. Ook in het echt krijg je te maken met steeds wisselen de situaties." Het komt goed en ook nog eens snel. Ongeveer een uur nadat de oefening is ge start, kijkt De Haan in het rond over het terrein dat eerst wel een slagveld leek. „Als je ziet hoe snel dit afgehandeld is. Er is een snelle analyse van de situa tie gemaakt: wat is er gaande en wat moet er gebeuren? De situa tie is snel beheersbaar ge maakt", oordeelt hij. Wat niet wil zeggen dat er niets mis ging. „Er wordt altijd geleerd, van elke ca lamiteit. En ook van de onderlin ge communicatie en de commu nicatie met de hulpdiensten." Vorig jaar hield de marine ook al een grote oefening in Brouwers haven. De marinierskazerne die in Vlissingen komt, intensiveert de relatie tussen defensie en Zeeland, schetst de kapitein. „De provincie is behulpzaam en ondersteunend en ook de sa menwerking met de hulpdien sten wordt ons aangeboden. Dat maakt het leuk en dat geeft het een extra dimensie. Geografisch gezien heeft Zeeland voor ons ook een bijzondere ligging, om dat wij opereren van zee op land." foto dirk-jan gjeltema ZIERIKZEE Op plein Montmaertre in Zierikzee wordt op za terdag 16 juli een kunstmarkt gehouden. Diverse kunste naars strijken neer om hun werk te tonen. Ook kunstenaars die in Zeeland op vakantie zijn, worden uitgenodigd om mee te doen. De markt begint om 11.00 uur. foto stichting montmaertre BROUWERSHA VEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Joy ce Weber; Den Os- se,13.30 uur: Rond vaart Grevelingen; Grote of Sint Nico- laaskerk, 13.00- 17.00 uur: Expositie diverse kunste naars; Tonnenmaga- zijn, 10.00-12.00 uur: Katholieke Bond Ouderen; 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Sint Jan, BRUINISSE Brusea, 11.00-16.00 uur: Demonstraties bolus bakken; Sport park Volharding, 9.45 uur: Koffie in loop en jeu de bou les; BURGH-HAAM- STEDE Brasserie Zeelust 10.00 uur: Strandyo- ga; Burghse Schoole, 13.00- 16.00 uur: Openstel ling museum en wan deling door Bos, Duin en Burgh; Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drum band; Slot Haamste de, 11.30-12.30 uur: Diapresentatie en bezoek aan de rid derzaal; 19.00- 21.00 uur: Wande len in de Zeepedui- nen; DREISCHOR Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Volwasse nen Ontmoetings Plaats (VOP); Wijn hoeve de Kleine Schorre, 15.00 uur: Rondlei ding; KERKWERVE Heerenkeet, gehele dag, Expositie Ma rian Schellekens; NIEUWERKERK Dorpshuis, 18.00 uur: Zumbales; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvereni ging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; OUWERKERK De Schelphoek, 9.30-14.30 uur: Ka- jaktocht vanaf Schouwen-Duive- land; Watersnood museum, 11.00 en 13.00 uur: Familie rondleiding; RENESSE Corazon Strandpa viljoen, 10.00-11.00 uur: Strandyoga; Centrum, 8.00- 15.00 uur: markt; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum en fototour door Zierikzee met Leen Koper; Camping Kloet, 10.00-16.00 uur: Vlooien- en Brocan- temarkt; Fizi, 14.30 uur: Kung Fu Panda 3; Gasthuiskerk aan het Havenplein, 13.30-16.30 uur: Openstelling; Kaas- kenswater, 9.00 uur: Buitentraining Perfect Pilates; 14.00 uur: Meezei len met Scaldis/ Morgenster; Stad huismuseum, 14.30 uur: Rondleiding in het Gravensteen, oudste gevangenis van Zee land;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58