De moord op de linkse activist Louis Sévèke 9 Kijkcijfers On demand Heerschop maakt nieuwe'24 uur met...' SBS Nick blij met klus zonder Simon VANAVOND Goed doel In 'Mud Masters Vips' strijdt André van der Toorn samen met Kees van der Spek tegen andere duo's op een parcours vol hindernissen. Doel: geld inzamelen voor KNGF Geleidehonden. Televisiepresentator André van der Toorn wordt vaak voor realitypro- gramma's en quizzen gevraagd, maar doet bijna nooit mee. De presentator van Wegmisbruikers maakte voor KNGF Geleidehonden een uitzonde ring. „Ik had nog nooit van Mud Mas ters gehoord. Dan denk je misschien: onder welke steen heb jij gelegen?", vertelt hij. „Ik dacht dat het met een crossmotor lekker door de blubber rijden was; dat kan ik goed. Maar het ging dus om het lopen van een hin- dernisbaan." Voordeel was dat hij met journalist Kees van der Spek een team vormde. Ze hebben een bijzondere vriend schap. „We zijn allebei liefhebbers van Bach en gaan met regelmaat op zaterdag naar een cantatedienst in de Bullekerk in Zaandam. We drinken eerst samen koffie en gaan dan de kerk in. „Vaak zitten we tot tranen toe geroerd te luisteren. Daarna gaan we samen eten. We komen als een soort Peppie en Kokkie-duo over, want Kees is 2 meter lang en ik 1,65 meter. Hij draagt ook van die enorm grote puntlaarzen en armbanden. Maar we hebben een klik samen." Het was afzien tijdens de race, geeft de 54-jarige Van der Toorn toe. Van het voorgenomen trainen kwam helaas niets terecht. „Kees moest voor het programma Oplichters in het buitenland weg en ik had allerlei draaidagen voor Wegmisbruikers. We waren allebei gierend druk. Tot over maat van ramp moest ik een dag voor de opnames tot drie uur 's nachts draaien en kwam Kees uit het bui tenland met een enorme vertraging en dito jetlag aan. Wetende dat we geen reet hadden gedaan om conditie op te bouwen, zaten we huilend van het lachen in de auto op weg naar de We dachten allebei: waar zijn we aan begonnen? opnames. We dachten allebei: waar zijn we aan begonnen?" Daarbij kwam dat de andere deel nemers wél topfit waren. „Wij dach ten: die Frans Duijts maken we so wieso wel kapot. Van hem moeten we kunnen winnen. Maar ook Frans heeft vanaf het moment dat hij wist dat hij meedeed gewoon zeven dagen per week getraind." Het ergste wat Van der Toorn moest doen, was van een hoogte van vijf meter in het water springen. „Ik heb een beetje hoogtevrees. Toen we vielen, had ik mijn mond open en kreeg ik meteen een hap water bin nen. Ik dacht: als dit zo doorgaat, lig ik straks achter de kerk. Gelukkig wa ren er duikers aanwezig." Uiteindelijk heeft team Van der Toorn boven verwachting gepres teerd. „Dat heeft me geïnspireerd om meer te gaan bewegen. Dat doe ik al best regelmatig. Maar ik ga een heel drukke periode tegemoet. Dus wat meer kan geen kwaad." Zaak van je leven Sévèke stond bekend om zijn jarenlange strijd tegen de politie en de Binnen landse Veiligheidsdienst. Hij was ervan overtuigd dat deze instanties onno dig dossiers bijhielden van politieke activisten. Dat maakte hem tot een luis in de pels van de democratie. Op 15 november 2005 werd hij in het centrum van Nij megen doodgeschoten. Pas eind maart 2007 werd de 38-jarige Rotterdammer Marcel Teunissen als ver moedelijke dader aange houden. Teunissen be kende uiteindelijk de moord en kreeg een le venslange gevangenisstraf opgelegd. Slachtoffer en dader ken den elkaar uit het krakers circuit. Sévèke verdacht Teunissen ervan een infil trant van de inlichtingen dienst te zijn. Dat zorgde ervoor dat Teunissen uit de Nijmeegse krakersbewe ging werd weggewerkt, mogelijk was de moord een wraakactie. woensdag 13 juli 2016 GO Maandag 11 juli 1. We zijn er bijna NP0 1 2.072.000 2. Journaal 20.00 uur NP01 1.823.000 3. Groeten van MAX NP01 1.674.000 4. Half acht nieuws RTL 4 1.094.000 5. De avondetappe NP01 1.046.000 6. Hart van Nederland SBS 6 974.000 7. EenVandaag NP01 901.000 8. Nieuwe tijden RTL 4 883.000 9. Journaal 18.00 uur NP0 1 877.000 10. RTL Boulevard RTL 4 877.000 Het EK voetbal 2016 is achter de rug en sportliefhebbers schakelen moeiteloos over naar de Tour de France. De avond etappe plukt daar de vruchten van: het programma scoorde maandagavond voor het eerst dit jaar meer dan een miljoen kij kers. Opmerkelijk, want maandag was een rustdag in de Tour. De RTL 4-soap Nieuwe tijden blijft ook in de tweede week stabiel op een achtste plek in de top tien van best bekeken programma's staan. Peter Heerschop laat zich acht keer 24 uur opsluiten voor een nieuwe reeks van 24 uur met.... Het interviewprogramma is dit na jaar te zien bij KPN's on demand platform KPN Presenteert. 24 uur metwerd door de VPRO begin dit jaar na acht seizoenen van de buis gehaald. In Heerschops ver sie staan iconen uit de sportwe reld centraal. 3W» TOPPERS IN CONCERT De extravagante concertreeks van De Toppers vorig jaar gemist? Geen nood: NPO 3 komt met een bijna twee uur durende registra tie van het mu ziekfeest. FLOORTJE DESSING NPO 1 volgt Floortje Dessing op haar reis naar Alaska. Daar loopt ze mee met de Amerikaan Jerry Rygss, die er met zijn Aus tralische vrouw Jo een oester kwekerij runt. 2 DOC De bekroonde documentaire van Ester Gould over narcisme. Gould wil precies zo zijn als haar zus Rowan. Die heeft de wereld aan haar voeten liggen. Maar ten koste van wat? 0 35 1 5 Stevig ploeteren in de modder Suzanna Timmer - André van der Toorn Mud Masters Vipshelden over de hindernis, SBS 6,20.30 uur. De linkse activist Louis Sévèke werd in 2005 op 41-jarige leeftijd ver moord. Zaak van je leven blikt terug op de moei zame zoektocht naar de dader. Zaak van je leven, NPO 2,21.15 uur. André van der Toorn (r.) en teamgenoot Kees van der Spek hebben een bijzondere vriendschap, foto elvinboer Nick Schilder is blij met de soloklus die hij voor SBS 6 mag doen, zonder zijn mu- ziekmaat Simon Keizer. Dat vertelt hij in Tros Kompas. Nick is momenteel druk met de opnames van talenten jacht The Next Boy/Girl Band. Simon doet niet mee. „We maken soms een uit stapje naar iets an ders. Zo heeft Simon een solo tour gedaan. Zo laad je je op, krijg je nieuwe prik kels en houd je plezier in wat je doet", zegt de Vo- lendammer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53