44 6 COLUMN WOUTER KLOOTWIJK De zomervakantie is dé tijd om je broer op Singapore of studievriendin op Aruba op te zoeken. Elke woensdag volgen we op deze plek dierbaren die najaren weer worden herenigd. Van bubbelbad naar bubbel bad, hopten ze. Tot de meiden betrapt werden door een be waker die vroeg of laat argwaan kreeg. 'Wat is jullie kamernummer?' 'Eh, 33!' Zodra duidelijk werd dat dat niet klopte, was het tijd om op het droge te springen en er hard vandoor te rennen: Op naar het volgende ho tel. Het is maar een van de vele avontu ren die Manuela Bremer (25) beleefde op Aruba, met haar hartsvriendin Mimi. Ze snorkelden vanaf een pira- tenschip, barbecueden en dronken wijn en cocktails. Natuurlijk werd er ook gewerkt. Manuela was manager in een salsa dansclub en leerde Mimi kennen in het Hard Rock Café, waar ze allebei achter de bar stonden. Maar de twee jaar die ze op het tropische eiland doorbracht, 'voelden als één lange vakantie.' Intussen woont Manuela al weer een tijd in een iets minder exotische omgeving: Enschede. Het dagelijks leven - werken, eten, slapen - ervaart ze soms als een sleur. Maar daar is ze nu eventjes uitge broken; Manuela is voor een maand terug op Aruba. De aanleiding is een bijzondere. „Van de week", vertelt ze vanaf de Antillen, „was ik bij Mimi's bruiloft." Tijdens de ceremonie werd papia- ments gesproken en daardoor kon Manuela niet alles volgen. „Maar wat was het prachtig om erbij te zijn." De bruidegom had ze nog niet eerder ontmoet. „Maar hij is goedgekeurd hoor", zegt ze en glimlacht. Bioscoop Door alle drukte heeft Mimi amper tijd gehad om tegen haar vriendin te zeggen hoe fijn ze het vindt om haar weer te zien. „Speciaal voor mij heeft Manuela tien uur gevlogen. Ontzet tend bijzonder." De Enschedese blijft een maand op Aruba. En hoe langer ze er is, hoe meer herinneringen er boven komen. Manuela en Mimi waren er voor el kaar, ook in slechte tijden. De Aru baanse heeft strenge ouders en werd na een fikse ruzie door hen op straat gezet. Manuela: „Toen heb ik gehol pen om een nieuwe woning te vin den voor Mimi." In dezelfde periode overleed Mimi's nichtje, „en heb ik haar proberen te troosten." Nu de hectische bruiloft er op zit, hoopt Manuela er af en toe met Mimi op uit te trekken. Net als vroeger. „Soms zouden we naar het strand gaan, maar zaten we zo lekker te re laxen dat het daar niet meer van kwam. Dan deden we samen gezellig een dutje." Een bezoekje aan de bioscoop staat in elk geval gepland („dat kost hier omgerekend maar 3 euro") en uiter aard geniet Manuela volop van de zon. „Laat het in Nederland maar rege nen. Hier is het altijd zomer." Er zijn veel redenen om op een terras te gaan zitten. Je kan niet meer en ploft neer. Je hebt een afspraak. Je snakt naar wat fijnstof. Je hebt dorst. Maar ook als je dat niet hebt: op een terras moet je iets drinken. maar zo'n watje dat met dé dain bekeken wordt door an dere terrasbewoners. Loop de terrassen af en turf. Het is schier onmogelijk dat u ook maar één held zult zien zit ten die Rivella drinkt. Zulk onderscheid, tussen watjes en helden en tussen heel an dere typen, is kunstmatig. Verzonnen door marketeers. Acht jaar geleden ging Hei- neken cider aanbieden. Ci der is wijn, meestal van ap pels. Niks nieuws. Maar Hei- neken gaf er een nieuwe rare naam aan. Jillz. Het werd een doordrinkdrank genoemd. Mannen drinken bier en drinken door. Vrouwen vinden bier vies. Kan je niet hebben als man: worden betrapt achter een Jillz Ze willen naar huis. Dat moet voorkomen worden. Geef haar een eigen door drinkdrank. Zo werd Jillz be dacht. Voor vrouwen. Met als gevolg dat mannen er niks van moesten hebben. Kun je niet hebben als echte man, betrapt worden achter een Jillz. In Engeland is Strongbow populair, sterke cider. Hei- neken kocht de Engelse fa briek en probeerde Strong bow in Nederland te slijten. Geen succes. Jillz ook niet echt, vrouwen bleven maar naar huis willen, net als ik, altijd watje geweest. nieuwe cider uit België. Ap ple Bandit. Appelsap met al cohol. Voor de man. Op het etiket van Apple Bandit staat een vos afgebeeld. Op een website van Amerikaanse ci- dermakers in Oregon die ook Apple Bandit maken, staat de Apple Outlaw. En wat staat afgebeeld op het etiket: een sluwe vos. Nu zit een Nederlandse ci- dermacho 2016 op het terras met de kwestie, heeft Heine ken de naam Apple Bandit en het beeld van een vos ge pikt, geleend of gekocht? Heinekenpersdienst: 'Wij hebben de naam Apple Ban dit geregistreerd en alle rechten om deze naam te ge bruiken. Er is geen connectie met het bedrijf in de VS.' De Amerikanen antwoorden niet, vooralsnog. Intussen, ober doet u mij maar iets in de criminele sfeer. Ja, met prik. ^ba-BOlTkm enl5^inUten Om wat een terrasganger kiest wordt felle marketing bedreven. Door limonade fabrikanten en bierbrou wers. Want je bent wat je drinkt. Een held drinkt wat een held past. Of: hel den zijn te herken nen aan wat ze drinken. Of: wat je drinkt maakt je woensdag 13 juli 2016 GO Twee jaar lang 'vakantie' Mark van der Werf Wouter Klootwijk buigt zich deze zomer over typisch zomerse consumpties. Deze week: cider. Zomer 2016. Op de terras sen een nieuwe poging van Heineken om ook mannen aan de cider te krijgen. Met Reageren? wouter.kloot- wijk@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50