JjdfJ.fjJ Da uiai: yarrraksjan 4 NIEUWS Speculaties over mogelijke 'running mates' Nu de presidentskandidaten Clinton en Trump bekend zijn, is de vraag: met wie gaan ze de strijd in? Gaan de Democraten voor twéé vrouwen, en wie kiest Trump als potentiële vicepresident voor zijn campagne? Sarah Palin wordt de slechtste 'running mate' in de geschiedenis genoemd Nabestaanden van vlucht MH17 zijn boos dat Oekraïne niet ingaat op hun verzoek om nieuwe radar beelden. Die zouden meer kun nen zeggen over de toedracht van de ramp. „Oekraïne geeft ons geen duidelijkheid en maakt zich daarmee niet minder verdacht. Wij vinden dit een gemiste kans", zeggen nabestaanden. Oekraïne beschikt naar eigen zeggen alleen over data van de se cundaire radar, die informatie op pikt van vliegtuigen, zoals de iden titeit, snelheid, hoogte en locatie. Alle beschikbare informatie over vlucht MH17 is aan de Onderzoeksraad verstrekt Zowel Rusland als Oekraïne be weert dat er geen primaire radar- gegevens zijn van grondstations, die voorwerpen in de lucht kun nen zien zoals een raket of brok stukken. De Oekraïense stations zouden op het moment van de ramp kapot of in onderhoud zijn. Later beweer de het land dat enkele stations zijn kapotgeschoten. In de brief rept Oekraïne hier met geen letter over. „Op het moment van het onge luk werd de luchtverkeersdienst uitgevoerd met hulp van gegevens van secundaire radarstations, wat volledig in overeenstemming is met de richtlijnen van de Interna tionale Burgerluchtvaartorganisa- tie", schrijft vicepremier Zubko. „Alle beschikbare informatie over vlucht MH17 is aan de Onder zoeksraad voor Veiligheid ver strekt." Frustratie Volgens Zubko vond de Onder zoeksraad dat Oekraïne alle beno digde informatie had verschaft die nodig is voor haar onderzoek. De radargegevens zijn ook verstuurd naar het internationale team dat onderzoek doet naar de daders. „Verzoeken voor aanvullende in formatie moeten aan de Neder landse instanties worden gericht." De nabestaanden vinden dat Oekraïne een kans laat liggen om duidelijkheid te verschaffen over de radarinstallaties. „We zijn erg teleurgesteld", zegt Silène Fre- deriksz-Hoogzand, een van de ini tiatiefnemers. Ze verloor haar zoon Bryce en diens vriendin Daisy Oehlers bij de ramp. „Oek raïne gaat helemaal niet in op on ze vragen. Twee jaar na de ramp weten we nog steeds niks. Dat is frustrerend." De 21 families uit Groot-Brittan- nië, Canada, Australië, Zwitser land en Nederland hadden presi dent Prosjenko en zijn Russische ambtgenoot Poetin in januari ge vraagd om meer radargegevens. Van Rusland hebben ze formeel nooit een reactie gekregen. Frederiksz-Hoogzand: „We moe ten nu wachten op de bewijzen die het Openbaar Ministerie heeft. Ik heb er nog wel vertrouwen in, maar het duurt verschrikkelijk lang. Ons geduld wordt flink op de proef gesteld." Twee stralende, strijdbare vrou wen op een po dium in Cincin nati, achter een bord met de tekst 'stronger to gether*, samen sterker. De handen ineen, beiden gestoken in Demo cratisch blauw. Het had het eer ste optreden van Hillary Clinton en haar running mate Elizabeth Warren kunnen zijn. Dat was het niet, maar het stookte deze maand het speculatievuurtje wel op. Kiest Clinton, de eerste vrou welijke presidentskandidaat van Amerika, ook een vrouw als po tentiële vicepresident? De linkse senator Warren (65) staat op de shortlist, liet het Clin- tonkamp doorschemeren. Ze was in het verleden uiterst kritisch over Clintons banden met Wall Street, is een heldin voor aanhan gers van Clintons voormalige te genstander Bernie Sanders, maar bleek ook een charismatische luis in de pels van Donald Trump ('racistische pestkop', en 'loser' noemde ze hem). Hij be dacht een bijnaam voor Warren, zoals hij voor al zijn serieuze te genstanders deed. Het werd 'mal le Elizabeth', en soms 'Pocahon tas', naar haar inheemse voorou ders van wie het bestaan wel in twijfel is getrokken. Andere gegadigden zijn onder meer minister Julian Castro, een rijzende Mexicaans-Texaanse ster die de eerste latino-vicepresi- dent zou kunnen worden, en se nator en ex-gouverneur Tim Kai- ne uit Virginia, een naar eigen zeggen wat 'saaie' centrumlinkse Democraat. Voor geen goud Donald Trump heeft een klein vijvertje om uit te vissen. Diver se Republikeinse kanshebbers - zoals ex-presidentskandidaat Marco Rubio - lieten blijken dat ze voor geen goud een duo wil len vormen met Trump. Joel Goldstein, professor aan de St. Louis University en Amerika's vi- cepresidentenexpert, begrijpt het wel: „Je bent de eerste die zijn omstreden uitspraken moet ver dedigen. Het kan je eigen carrière beschadigen." Enkele namen blijven terugke ren: Chris Christie, ex-concur- rent en gouverneur van New Jer sey; Newt Gingrich, ex-voorzit ter van het Huis van Afgevaardig den; Mike Pence, gouverneur van Indiana, en Michael Flynn, gene raal en opvallend genoeg een De mocraat, zij het met forse kritiek 8 dagen Kufstein en omgeving 'Light All-Inclusive' 10 dagen Dolomieten en meren 12 dagen De ongerepte Hoge Tatra en Praag 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 10 dagen Venetië en Zuid-Tirol (0318) 58 09 58 woensdag 13 juli 2016 Geen beeld radar MH17 Wie wil regeren met Hillary, wie durft het aan met Donald? Oekraïne heeft nabestaanden van de ramp met vlucht MH17 geen antwoord gegeven op het verzoek satelliet- en radarbeel den over de crash te verstrek ken. Tonny van der Mee Kiev/Rotterdam Hennadiy Zubko, vicepremier Oekraïne Karlijn van Houwelingen Washington ÏWJWMf Vertrekdata: 30 juli 27 aug 10 sep 10 okt Vertrekdata: 22 aug/5,12 sept Vertrekdata 29 aug/12, 26 sept/10 okt. Vertrekdata: 25 juli 22 aug 19 sept 10 okt Vertrekdata: 29 aug26 sept/10 okt Brochure en boekingen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4