l l9mk Concert van Bruce was een topavond 5 ÉM €1.400 pz Mijn vakantiebaantje Was ik een man geweest, dan was ik gaan varen hoorlijk handig geworden in het om zeilen van obstakels." Nou en of, beaamt Adrie. „Als er een rolstoelrijexamen bestond, had ze dat ruimschoots gehaald." Als om Adries woorden kracht bij te zetten, manoeuvreert Corrie de rolstoel fluks richting de sluis. Daar ligt net een kanjer van een zeeschip klaar voor vertrek. De sluis gaat open, de trossen gaan los. „Mooi, hè", zegt Corrie dromerig, terwijl de Ocean Venus richting Westerschelde vaart. „Was ik een man geweest, dan was ik gaan varen. In plaats daarvan moest ik leren naaien en koken", zegt ze spijtig. „Graag zou ik eens met een vracht schip meereizen. Zoiets is duur dus dat wordt niks, met mijn AOW'tje. Maar een mens moet wat te dromen hebben, toch?" Adrie daarentegen gruwt van het idee de kost te moeten verdienen op een schip. „Ik ben een schipperskind. Toen ik naar school moest, werd ik bij een pleeggezin op de wal ge plaatst. Wat hebben we elkaar ge mist, mijn ouders en ik. En altijd maar werken, zeven dagen per week, dag en nacht. Voor mij dus geen le ven op het water. Dat neemt niet weg dat ik graag naar schepen kijk." Terug in het bezoekerscentrum vertelt Adrie dat ze Corrie voordat ze ziek werd zelden sprak. „Ik was altijd aan het werk. Maar zodra ik ziek werd, stond Corrie voor me klaar. We zijn dikke vriendinnen geworden en praten veel, we zijn eikaars uitlaat klep." Sikkeneuren Corrie en Adrie hebben allebei geen eenvoudig leven. Maar klagen, daar hebben ze niks mee. Adrie: „Je moet er wat van maken, vind ik. En ga je zitten sikkeneuren, dan komt er al snel geen mens meer." „Gewoon doorgaan, het is zoals het is", zegt Corrie. Veeleisend zijn de vriendinnen niet. Corrie vindt 's zo mers drie weken in Breskens op de hond van haar dochter passen, bij wijze van vakantie, meer dan genoeg. Adrie daarentegen hoopt zo ver op te knappen dat ze nog eens een cruise kan maken. Eigenlijk had ze dat deze zomer willen doen. „Varen in tropi sche wateren was het idee. Daar komt nu niets van terecht. Maar ik pluk de dag, en deze dag is een heel leuke." Het slotakkoord van het too pop uitje is een borrel bij een tentje in De Griete. Adrie wijst de weg naar het gehucht onderaan de dijk langs de Westerschelde. Op het zonovergoten terras drinken de dames een tintelfris drankje en maken ze een vorstelijke schaal hartige hapjes soldaat. Glun derend heffen ze het glas. „Proost! Op de vriendschap en op onze gezond heid!" „Via een tip van een vriendin vond ik het uitzendbureau Eventure. Daar sta ik sinds enkele maanden ingeschre ven om te werken op festivals en an dere evenementen." „Op de website van Eventure kan ik zelf aangeven op welke evenementen ik graag wil werken. Bijvoorbeeld als kassa- of horecamedewerker. Mijn eerste klus was achter de bar op het Koningsdagfeest van SlamFM in Alk maar." „Het is niet alleen maar feest, maar ook hard en vaak lang werken. Daar staan gezelligheid, leuke collega's en goede live muziek tegenover. Na werktijd mag je het terrein op, maar tijdens drukke werkzaamheden krijg je niet veel van de optredens mee." „Ik heb wisselende ervaringen. Op Koningsdag was het koud en stonden er iets te veel dronken pubers rondom de bar. Laatst deed ik kassa werkzaamheden bij het optreden van Bruce Springsteen op het Haagse Ma lieveld. Dat was precies wat ik met dit WAT KOST DAT? werk voor ogen heb. Een supersfeer en een topavond." „Gemiddeld ontvang ik 6 euro per uur. De reiskosten worden niet ver goed en de meeste festivals zijn ver van huis. Vooralsnog reis ik gratis met het openbaar vervoer dankzij Veel geld houd ik niet over, maar het is een manier om nieuwe ervaringen op te doen mijn OV-jaarkaart. In de zomerva kantie is die niet geldig en moet ik een alternatief bedenken. Veel geld houd ik niet over aan dit werk, maar het is voor mij een manier om gratis festivals te bezoeken en nieuwe erva ringen op te doen." „Vanaf vrijdag sta ik achter de bar bij de Nijmeegse Vierdaagsefeesten. Mijn grote droom is werken op Low lands. Erg jammer dat ik dit jaar ben verhinderd in augustus. Ook vorige week tijdens Concert at Sea was ik niet beschikbaar. Dat lijkt me een leuk festival voor volgend jaar en voordelig wat betreft de reiskosten bovendien." faap budget woensdag 13 juli 2016 vriendschap Corrie Jacobs A Corrie (links) en Adrie leren van alles over het sluizen- complex. FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN Sophie Roland (18) uit Vlissingen Vakantiebaan: werken op festivals en evenementen Hans Puik Hoe ben je aan dit baantje geko men? Wat moet je precies doen? Wat vind je van de arbeid die je moet leveren? Hoe bevalt het? Petra Gipman (49) uit Goes Locatie: Kent in Engeland „Dit jaar staat een wandeltrip door Zuid oost Engeland op het programma. Het is een groepsreis waaraan ik samen met een vrien din deelneem. We trekken van het ene naar het andere land huis door het prach tige graafschap Kent. Deze 10-daagse reis kost 1400 euro. Daar zijn vrijwel alle kosten bij inbegrepen: vlieg tickets, overnachtin- Verdient het een beetje? Al nieuwe opdrachten in het verschiet? gen, ontbijt en diner. Ook boeken wij een gids bij, zodat we niet verdwalen. Daarnaast hechten we waarde aan een goed bed en goede sanitaire voor zieningen. Je loopt da gelijks 15 tot 20 kilo meter, dan heb je bij aankomst in het land huis behoefte aan enige luxe. Daar betaal je dan graag daar iets meer voor. Veel geld neem ik niet mee op reis. Aan een paar tientjes heb je al genoeg voor tussen doortjes, de lunch en mogelijke uitstapjes na afloop van de wan delingen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49