1 i dS fl 4 100 POP IN EEN ENVELOP Wat doe je als je zomaar 100 euro mag besteden aan een dagje uit? Vriendinnen Adrie van Gent en Corrie Jacobs nemen een kijkje bij het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen. ezond naar bed gaan en de vol gende morgen ontdekken datje je nauwelijks meer kunt bewe gen. Om dan, na vier volle dagen van nare onderzoe ken, de artsen het volgende vonnis te horen uitspreken: u heeft een acute, agressieve spierziekte en uw toe komst is ongewis. Het overkwam Adrie van Gent (60 jaar en alleenstaand) uit Terneuzen. „De afgelopen 38 jaar werkte ik full time en met groot plezier bij een ma kelaarskantoor. Tot die dag, afgelopen maart, waarop alles veranderde. Ik had plotseling geen snipper kracht meer en had overal hulp bij nodig." Die hulp kreeg ze, van een groot netwerk van mensen uit het apparte mentencomplex waarin ze woont. Eén van hen is buurvrouw Corrie Ja cobs (73). Elke dag maakt zij met Adrie een flinke wandeling. Adrie in de rolstoel, zij erachter en dan lekker op pad. Zo komt het dat het 100 pop team hen tegen het lijf loopt, in hartje Terneuzen. Of ze zin hebben die middag met ons op stap te gaan, ergens in Zeeland, met too pop in Dit uitstapje is geweldig, Corrie heeft dit echt verdiend een envelop. Heel even zijn ze stom verbaasd, maar dan grijpen ze hun kans. „Weet je wat ik nou altijd al eens heb willen doen?", zegt Adrie met een twinkeling in haar ogen. „Een kijkje nemen bij het Portaal van Vlaanderen, hier in Terneuzen." Cor rie vindt het een puik idee en gaat meteen akkoord. Op naar de auto, rolstoel in de kofferbak en rijden maar. Alles wat je ooit hebt willen weten over het sluizencomplex van Terneu zen kunnen ze je in het Portaal van Vlaanderen vertellen. Helaas vaart de rondvaarboot niet vandaag, maar de privérondleiding van gids Henk is aan Adrie en Corrie ook zeer besteed. Ze blijken uitstekend op de hoogte van de nieuwbouwplannen voor het sluizencomplex. Druk Adrie: „We zijn trots op onze stad, hoor. Dat we hier nog niet eerder zijn geweest, komt doordat we allebei een druk leven hebben. Ik met mijn werk, dat ik zo snel mogelijk hoe dan ook weer op wil pakken, en Corrie met haar mantelzorgtaken. Ze zorgt ook voor haar man, die hartpatiënt is. Corrie draait overal voor op en dat is niet niks. Daarom vind ik dit uit stapje zo geweldig; ze heeft het echt verdiend." Corrie en Adrie leerden de binnen stad van Terneuzen de laatste maan den van een heel andere kant ken nen, en dat alles dankzij de rolstoel. „Met af en toe wat gehots en geknots tegen hoge stoepranden, ontdek je welke wandelroutes rolstoelvriende- lijk zijn en waar je beter een straatje om kunt gaan. Inmiddels ben ik be- EVEN VOORSTELLEN woensdag 13 juli 2016 PZ Proosten op een hechte Paula Koster HET BONNETJE Portaal van Vlaanderen en borrelen met Adrie Corrie: Entree voor 4 personen€26 Koffie voor 4 personen€14 Borrelen in De Griete....€43,50 Totaal€83,50 Restant€16,50 44 —Adrie van Gent Adrie van Gent (60), Administratief medewerkster. Hobby's: koken, eropuit gaan Corrie Jacobs (73), Gepensio neerd consumptief medewerk ster in de keuken van een school. Hobby's: wenskaarten maken, lezen, wandelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48