I Tennis bundelt krachten O 12 ZEELANE Sportvisserloop geldt als ZK Sander Post wint Boulevardloop Zeeuws elftal speelt op zaterdag Trainer Ruud Pennings voelt wel wat voor de Pep-methode: spelers op verschillende posities. VC VLISSINGEN VOORBEREIDING De Sportvisserloop in Yerseke is vanavond (woensdag) aan de zesde editie toe. De wed strijd is de tweede van het stratenloopcir- cuit. Tevens geldt de Sportvisserloop als het Zeeuws kampioenschap over tien kilome ter. De start en finish zijn bij café Brasserie de Sportvisser in Yerseke. Er worden drie ron den gelopen. De wedstrijd begint om 19.30 uur. De organisatie is in handen van AV56. Voorafgaand komt ook de jeugd aan zijn trekken. Er is een run over 1500 meter voor kinderen in de leeftijd tussen zeven en veer tien jaar. De aanvang is 19.15 uur. Sander Post was gisteravond een klasse apart bij de Boulevardloop in IJzendijke. De atleet uit Terneuzen won de wedstrijd over 9600 meter in een tijd van 35,22 minuten. Bij de vrouwen ging de zege naar Martine Boute uit het Belgische Waarschoot. Zij liep 46.12 minuten. Bij de wedstrijd over 6400 meter was de ze ge voor de Belg Kevin Strubbe (23.05 minu ten). Lise Mussely uit Assenede was de snel ste vrouw (29.50) op die afstand. Op de korste afstand (3200 meter) sloegen de Zeeuws-Vlamingen toe: Rowin Smekens (11.33) en Louise le Coq (13.15). Het Zeeuws elftal speelt volgende week za terdag 23 juli tegen FC Dordrecht. In de krant van dinsdag werd abusievelijk gemeld dat de ontmoeting vrijdag afgewerkt zou worden. De vriendschappelijke wedstrijd tussen het Zeeuws elftal en FC Dordrecht wordt op het veld van MZC'11 in Zierikzee gespeeld. Het duel maakt deel uit van de festiviteiten rond het vijfjarig bestaan van de fusieclub. De aanvang is 19.00 uur. In de aanloop naar het duel traint de Zeeuwse selectie twee keer in Zierikzee, op 19 en 21 juli. FC Dordrecht staat dit seizoen onder lei ding van hoofdtrainer Gérard de Nooijer uit Oost-Souburg. Zwemmen Korfbal Wielrennen Precies een maand na dat Vlissingen met een klinkende 6-o-overwinning op EDO het hoofdklasser schap veiligstelde, begon gistera vond het nieuwe seizoen voor de equipe van trainer Ruud Pen nings. Met acht blijvers, zes nieu welingen en een gastkeeper werd de kop van de oefencampagne ge haald. Vier weken rust is kort, erkende Pennings. „Maar het is voldoen de", meent hij. „Het gaat om fit heid en frisheid. Die korte pauze is een voordeel voor de fitheid van de spelers. Over de frisheid maak ik me ook niet zo veel zorgen. Door bij wedstrijden en trainin gen rekening te houden met de be lasting, zit iedereen vrij snel weer op een gelijk niveau." De spelers kregen gisteravond op het kunstgras een eerste rusti ge training voorgeschoteld. War- ming-upje, positiespel, sprint vormpje en enkele partijvormen. Het was goed te verteren voor de blijvers en de nieuwelingen. Al leen voor Roysel James duurde de training maar een kwartiertje. Hij raakte bij het positiespel gebles seerd en stapte eruit. Voor Pennings is het traditione le midzomer puzzelen weer be gonnen. Hoewel... In de ploeg waarmee hij de nacompetitie zo succesvol doorliep (zes duels, zes zeges), vallen eigenlijk maar twee gaten. Centraal achterin waar Per ry Bierkens vertrokken is (naar Halsteren) en in de spits waar Josi- mar Pattinama (naar Hoek) niet meer staat. Maar over de invulling daarvan heeft hij zijn ideeën klaarliggen. Achterin heeft hij meerdere op ties met Roysel James, Regilio Pi nas, Dangelo Martien en even tueel ook Quincy Gooding en Jar- reau Manuhuwa, hoewel hij die liever op het middenveld ziet. Voorin kan hij uit de voeten met Geraldi Geerman, Regilio Pinas, OEFENDUELS Abdoe Abdenbi, Hoessein en Said Bouzambou. Het is allemaal nog niet in be ton gegoten. Op vakantie in Tur kije heeft Pennings het boek 'Pep' over Manchester City-coach Pep Guardiola gelezen. „Hij werkt het liefst met een kleine selectie, waar in veel spelers op verschillende po sities kunnen spelen. Bij Vlissin gen heb ik vaker zo gewerkt en dat is me wel bevallen." Pinas is daarvan een lichtend voorbeeld. Hij kan immers cen traal achterin spelen, deed het in de nacompetitie voorbeeldig als rechtsback, maar is ook aanval lend op diverse posities inzetbaar. De komende weken heeft Pen nings zes oefenduels en de Borse le Sloepoort Cup om in zijn pan de ideale samenstelling te brou wen. Voorlopig doet hij dat alleen. Een assistent heeft hij immers niet. „Als er een assistent komt, moet hij wel complementair aan Op het Futuretoernooi in Amstel veen werden afgelopen week alle contracten getekend. Namens de tennisbond KNLTB gebeurde dat door directeur sportief Jan Sieme- rink en prestatiemanager tennis scholen Alex Reijnders. Sieme- rink: „De oude structuur van het opleiden van talenten bestond al tientallen jaren, terwijl het tennis- landschap enorm is veranderd. Ne derland beschikt over veel kwalita tief goede tennisscholen. We wil len intensief samenwerken met de beste mensen om Nederland tot de tien beste tennislanden ter wereld te laten horen. Onze rol bij het opleiden van jeugd zal minder een uitvoerende in de regio's wor den en meer die van regisseur over een landelijk netwerk van ge certificeerde tennisscholen." Namens Tennis Organisatie Zuidwest (TOZ) werden de con tracten getekend door Luc Govers en Jan Willem Baars. Govers is sa men met Jacco Filius verantwoor delijk voor de regio Zeeland. Baars neemt de talenten in West-Bra bant onder zijn hoede, samen met Gillis van de Gruiter. Met het oog op de dalende le denaantallen is er extra aandacht nodig om de jongste jeugd te ent housiasmeren voor het wedstrijd- tennis. „Het is cruciaal voor de toekomst van het wedstrijdten- nis, dat je net zoals vroeger bij de bondstrainingen, een overkoepe lende training aan kunt bieden voor de betere jeugdspelers", stelt Govers. „Nu zitten ze allemaal bij aparte clubjes. Als je die samen brengt zal je zien dat het niveau stijgt. Het is heel mooi dat daar nu een kwaliteitskeurmerk aan hangt en we op steun van de bond kunnen rekenen." Toch leidden de plannen de af- woensdag 13 juli 2016 YERSEKE IJZENDIJKE ZIERIKZEE De turnvereniging Delta Sport houdt zater dag 16 juli de clubkampioenschappen voor re creatieve turners en wedstrijdturners (pré-in stap, springgroepen en jongens B-selectie). Tijdens deze titelstrijd geven de A/B/C-selec- ties vrouwen en mannen een demonstratie. Er wordt gestreden om de Julianahoeve bokaal in de turnhal van het sportcentrum Sportblok in Zierikzee. De eerste wedstrijden beginnen om 9.00 uur. De Zeeuwse menners kwamen sterk voor de dag bij de districtskampioenschappen in Hoofddorp. Goud was er voor Wendy Boeck- hout, Kees Francke (dressuur), Leon van der Wekken (vaardigheid) en Nadja Broos (vaar digheid en dressuur). u Deelnemers aan de zwemtocht van Kattendijke naar Wemeldin- ge kunnen van daag (woens dag) kiezen uit twee afstanden: 3,8 en 1 kilome ter. De start is om 19.00 uur bij de Oude Zeedijk in Kattendijke. De finish ligt bij het strandje van We- meldinge. Korfbalster Nao mi Zuidweg kwam gisteren bij de vierde WK-wedstrijd van Oranje on der 23 jaar niet in actie. Tegen China kreeg de Middelburgse rust. Oranje won met 30-10 en leidt in poule B. i Hans Dekkers is gisteren bij een wielerkoers in Wachtebeke als derde geëindigd. De renner uit IJzendijke moest Steven Caetho- ven en Axel Flet voor laten gaan. Er waren 51 deel nemers, de af stand bedroeg 115 kilometer. Vlissingen is Rudy Boogert Vlissingen Vlissingen speelt in de voorbereiding zes oefen duels en neemt deel aan de Borsele Sloepoort Cup. Dinsdag 19 juli: Terneu zen (thuis) Zaterdag 23 juli: Barend- recht (thuis) Dinsdag 26 juli: Arnemui- den (thuis) Zaterdag 30 juli: Zeelan- dia Middelburg (thuis) Dinsdag 2 augustus: GPC Vlissingen (thuis) Zaterdag 6 augustus: AS- WH (thuis) In de week van maandag 8 augustus wordt deelgeno men aan de Borsele Sloepoort Cup met op zater dag 13 augustus de finale dag. Nederland moet terugkeren in de mondiale top tien van tennis- landen. Daarvoor gaat de bond een nieuw traject in met 26 ge certificeerde tennisscholen. In Zeeland krijgt TOZ het kwaliteits keurmerk. Menno Kole Amstelveen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40