u Fundering zekert oude grafstenen Bond wil meer geld voor fietspaden WALCHEREN 7 Wethouders Middelburg praten via Facebook met inwoners De wethouders van Middelburg experimenteren met een digitaal spreekuur op Facebook. Je kunt zo wel je boodschap kwijt, maar niet zien, horen, proeven hoe het gevoel is. Dat mis ik vrijdag 15 juli Johan Aalberts tikt zijn vin gers blauw tijdens de chat- sessie van de Middelburgse wethouders. Voor hem zijn er vra gen genoeg van inwoners, over de binnenstad, reclamebelasting, draaiorgel, AED's. Chris Simons zit naast Aalberts duimen te draaien. Voor hem geen vragen over sport en sport- voorzieningen. „Misschien heb ben we dat dus wel goed geregeld als gemeente", oppert hij. Het geeft hem in ieder geval de tijd om zijn collega's te souffleren. „Maar Johan, is het ophangen van defibrillatoren dan een taak voor de gemeente?" Taken voor de gemeente, daarop bezint Middelburg zich. De wet houders willen wel eens weten wat de inwoners verwachten. Over bedrijvigheid, sport, groen- beleid, onderwijs. Chatten via Facebook is een nieuwe manier voor ze. Ze houden allemaal elke dinsdag van vier tot vijf uur een 'fysiek' spreekuur op het Stadskan toor. „Dat zijn individuele gesprek ken. Met chatten kun je meer men sen bereiken, en het houdt niet op na een uur", verklaart wethouder Arjan Beekman (burgerparticipa tie) het initiatief. De spreekuren worden 'niet zo heel druk bezocht', erkent Aal berts. Maar ook het chatten is een sprong in het diepe. Want hoeveel Middelburgers zullen daaraan meedoen? Nou, dat valt behoorlijk mee, vinden de wethouders. Het loopt zeker niet storm, maar daar door kan iedereen wel meteen ant woord krijgen. En voor een eerste poging zijn er vragen genoeg. Al gaan die minder over de taken van de toekomst, en meer over de problemen van nu. „En misschien niet over sport, wel over school zwemmen", glimlacht onderwijs wethouder Chris Dekker richting Simons. Dekker krijgt ook een vraag van Cees Corstanje, bestuursvoorzit ter van de Archipelscholen: Wat kan de gemeente samen met het on derwijs betekenen bij het oprichten van een kindcentrumDekker schrijft terug: Dan wil de gemeente daar graag in meedenken en advise ren over de mogelijkheden voor huis vesting. Een ingewikkeld onder werp voor een chatsessie, blikken ze terug. Corstanje: „Het is 'een' mogelijkheid, niet 'de' mogelijk heid. Je kunt je boodschap kwijt, maar niet zien, horen, proeven hoe het gevoel is. Ik ben meer van telefoon, mail en persoonlijk over leg." Dat vindt Dekker ook. „Com municeren is meer dan woorden uitwisselen. En met chatten kun je wel aan de gang blijven. De ene vraag lokt de andere uit." De chatsessie zal ongetwijfeld een vervolg krijgen. Dan doen mo gelijk ook wethouder Saskia Szara- fïnski en burgemeester Harald Bergmann mee. De persoonlijke spreekuren blij ven ook, beloven de wethouders. Aalberts: „En op sociale media zijn we zelf ook actief hoor." Dek ker: „Twitter, Facebook, Whatsapp." Nog geen Instagram of Snapchat, waar vooral de jeugd te vinden is. Beekman: „Het me dium moet wel bij je passen. Jon geren prikken er als geen ander doorheen en zien meteen: die zit ook populair te doen." meer nieuws zie: pzc.nl Om te voorkomen dat gerestau reerde grafstenen op het oude kerkhofje in Koudekerke omval len, moet een nieuwe fundering onder de stenen worden aange legd. Bij de opknapbeurt van be graafplaats en parkje aan de Kerk- hoflaan bleek dat de bestaande fundering slecht is of zelfs ont breekt. Daardoor kunnen herstel de stenen omvallen of breken. De gemeente Veere wil een extra bijdrage van 2100 euro, uit het nieuwe fonds leefbaarheid, beschikbaar stellen voor de aan leg van de fundering. Parkje en dodenakker kregen een flinke opknapbeurt. De klus is bijna geklaard. Paden zijn her steld, verwilderd groen getemd, er is meer openheid aangebracht en de verbinding tussen parkje en naastgelegen speelplaats is ver beterd. De dikke haag is daar weggehaald. De dorpsraad stak zelfs de jaarlijkse bijdrage van de gemeente erin. Dorpsgemeen schap en woningcorporatie Woonburg droegen eveneens hun steentje bij. Het werk wordt en is gedaan door vrijwilligers. Als Middelburg de fiets echt op de eerste plaats wil zetten in het ver keersbeleid, dan moet er meer geld naar paden en voorzieningen. Dat stelt de Fietsersbond Middel burg. De belangenvereniging is bij voorbeeld ontevreden over de fïetsring rond de binnenstad. Het comfort van het wegdek is 'abomi nabel'. Ook de veiligheid voor fiet sers laat op sommige plekken te wensen over. Op de fietsring heb ben wielrijders voorrang, behalve bij de kruising met de Koestraat. Daar heeft de auto weer voorrang gekregen na enkele (bijna-)onge- lukken. De Fietsersbond vindt het op die plek nu 'een chaos'. Behalve de fietsring moet ook het fietsparkeren in het centum worden verbeterd, vindt de belan genvereniging. De bewegwijze ring naar de stalling aan het Zus terplein moet beter en die stalling moet gratis worden. Volgens wethouder van verkeer Chris Simons wordt in het najaar een evaluatie van het fietsparke ren besproken. Bovendien komen er meer fietsbeugels in de stad. woensdag 13 juli 2016 Chatten met het college Maurits Sep Middelburg —Cees Corstanje, Archipelscholen O op naar een Nationaal ZorgFonds zonder eigen risico Een Nationaal ZorgFonds voor iedereen. Zonder eigen risico en zonder peperdure zorgverzeke raars. Maar mét fysio.ggz en tandarts. Het is mogelijk! Meer weten? Praat mee met o.a Henk van Gerven, Coby Groenendijk en Bella Wisse. Kom naar de avond en sluit je aan! Schouwburg Molenwater 99 Middelburg aanvang 20.00 uur inloop vanaf 19.30 uur Annemarie Zevenbergen Koudekerke Maurits Sep Middelburg Cees Corstanje foto Lex de Meester Chris Dekker foto Ruben Oreel Corstanje: Een kindcentrum heeft toegevoegde waarden als het gaat om doorgaande pedagogische lijn en doorgaande ontwikkelingslijn van ieder kind. Cees Corstanje, bestuursvoorzitter Archipelscholen aan de wethouder van Onderwijs: Wat kan de ge meente Middelburg in samenwerking met het onder wijs betekenen bij het oprichten van een kindcentrum? Chris Dekker, wethouder onderwijs: Als een school wil doorontwikkelen naar een kindcen trum, wil de gemeente daar graag in meedenken en ad viseren over de mogelijkheden voor huisvesting. Dekker: Wat is volgens jou de toegevoegde waarde van een kindcentrum ten opzichte van de huidige school? Dekker: Heel belangrijk. De meeste scholen zijn actief bezig om hier invulling aan te geven. Corstanje: Bedankt voor de reactie en bij gelegenheid praten we daar over door, mvg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35