Fietsend op zoek naar het Zeeuwse licht U 6 WALCHEREN Ik zit niet vast aan Nederlands repertoire IN DE REGIO Dj's van alle lokale, regionale en nationale radio en tv-zenders die het Nederlandstalig product een warm hart toedragen, worden be laagd met het verzoek om Prima! de ether in te slingeren. De vorige drie singles Handen naar boven, Zorg dat je happy wordt en Laat iedereenwerden ge produceerd door Martin Sterken, de Drent die provinciegenoot Jan nes als levensliedzanger in de markt zette. Hoewel Sterken 'goed werk' leverde, is Kaljouw deze keer in zee gegaan met Emi- le Hartkamp, de man achter ar tiesten als Frans Bauer, René Fro- ger en Marianne Weber. „Sterken heeft me destijds zeer geholpen hoor. Zo zorgde hij er voor dat Cindy Oudshoorn, bekend van Kayak, als achtergrondzangeres is te horen op Handen naar boven. Maar ik was toe aan iets anders. Hartkamp heeft Prima! bijvoor beeld een wat voller geluid mee- gegeven", Zijn manager zou liever horen dat Edwin Kal jouw hoog opgeeft over nieuwe carrièrekansen. Maar daar past de Oost-Souburg- se zanger voor. „Ik ben geen kind meer, dus ik verlies mezelf niet in onrealistische dromen." Het plaatje Prima! komt van daag officieel uit én Edwin staat sinds een paar dagen officieel bij de Kamer van Koophandel te boek als 'zanger'. Niet omdat Kal jouw (46) denkt dat hij binnen kort als artiest zijn brood kan ver dienen, maar nu hij meer dan vijftig keer per jaar optreedt, is het misschien toch tijd om de hobby een officiële status te ge ven. „Op problemen met de be lastingdienst zit ik niet te wach ten." Edwin Kaljouw bracht de afge lopen drie jaar evenveel singles uit. Hij trad in die jaren ook in een groot deel van Nederland en Vlaanderen op. Maar tot een ech te doorbraak leidde het nog niet. Edwin durft er niet echt op te ho pen dat Prima! hem eeuwige roem oplevert. Maar het plaatje wordt de ko- mende tijd wel betoogt Edwin. De promotietour voor de nieu we plaat is stukken uitgebreider dan bij de vorige singles en het professioneel pluggen zou ook re sultaat op moeten kunnen leve- ren. Mocht dat onverhoopt niet zo zijn, dan vergaat Kaljouws we reld niet. „Nee joh. Ik ben een Zeeuw, nuchter. Ik blijf altijd met twee voeten op de grond of, zo je wilt, met mijn poten in de klei staan." Twee mensen helpen Kaljouw daarbij: manager Arjo de Keizer - die vroeger nog met Edwin bij Rawa (Radio Walcheren, de toen malige ziekenomroep) program ma's maakte - en pr-vrouw Rei- nie de Meijer. Arjo handelt veel zaken voor Kaljouw af en gaat mee naar alle optredens en nicht Reinie doet de boekingen, schrijft persberichten en houdt de website (www.edwinkal- jouw.com) bij. Het belangrijkste voor Edwin is en blijft het plezier dat hij aan het zingen beleeft, juist door de lol die hij ande ren doet. „Als de hand jes direct de lucht in gaan als ik Handen naar boven inzet en de polonaise begint, dan ge niet ik." VEERE'S GENOEGEN Een mooi begin van een ontdek kingstocht per fiets over Walche ren. Op zoek naar het Zeeuwse licht. Met de kop in de wind. Het Polderhuis in Westkapelle heeft er een speciaal 'kunstdoosje' voor vervaardigd. Ivo van Beekhui zen: „Wij staan bekend om ons mooie Zeeuwse licht. En de wind natuurlijk. Maar we staan daar ei genlijk niet vaak bij stil. We reali seren ons te weinig hoe mooi en uniek dat is. Zo kwam ik op het idee iets met dat licht en de wind te doen." Tien kunstenaars doen mee aan het 'doosje'. Van schilde rijen van hen, geïnspireerd op het Zeeuwse licht, zijn ansichtkaarten gemaakt. Die tonen locaties op Walcheren, door de schilders in beeld gebracht. De Middelburgse Oostkerk, gevangen in strijklicht bijvoorbeeld. Of de molen van Oostkapelle; een zonnig zicht op Zoutelande; de monumentale Gro te Kerk in Veere en een bootje dobberend op het Veerse Meer Het doosje herbergt niet alleen de ansichtkaarten, maar ook een korte beschrijving van het onder zoek dat de Zeeuwse kunstenaar Loek Grootjans deed naar het Zeeuws Licht. En ja, het bestaat... Van Beekhuizen: „Je moet het zelf beleven. Zien. Daarom heb ben we een fietsroute uitgezet. In het doosje zit ook een fietsknoop- puntenkaart. Daarop zijn, met schilderspaletjes, de locaties van de tien kunstenaars aangegeven." Grinnikend: „Ik heb 'm voorge- fietst. Bleek al snel zo'n zeventig kilometer. Er zit nu een verkor tingsmogelijkheid in. Dan is het rond de 55 kilometer." Ontdek zelf het Zeeuwse Licht, Pol derhuis Westkapelle, 14,95 euro MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 13 juli 2016 Met zanger Edwin gaat het Prima! VLISSINGEN Rommelroute in Paauwenburg De bewoners van de wijk Paauwen burg in Vlissingen houden zaterdag een rommelroute. Bezoekers zijn wel kom tussen 9.00 uur en 15.00 uur op diverse adressen en de toegang is gratis. KOUDEKERKE Concert Harmonie Voorwaarts Harmonie Voor waarts uit Koudeker- ke geeft vrijdag een concert ter afslui ting van haar muzi kale seizoen. Zowel het leerlin genorkest als de harmonie treedt op. Het concert vindt, aansluitend op het sjezenrijden, plaats op het Dorpsplein in Koudekerke en be gint om 19.30 uur. MIDDELBURG Bijeenkomst over Zorgfonds In Middelburg wordt vrijdag een openba re avond verzorgd over een Nationaal Zorgfonds zonder eigen risico. Tijdens deze bijeen komst zullen Twee de Kamerlid Henk van Gerven en psy chiater Cobie Groe nendijk het plan voor een Nationaal Zorgfonds komen toelichten en be spreken. Bella Wis se, werkzaam als kli nisch psycholoog in Middelburg, zal ver tellen waar zij in de praktijk tegenaan loopt. Er is ook gele genheid tot het stel len van vragen. Geïn teresseerden zijn welkom in de Schouwburg. Inlo pen kan vanaf 19.30 uur. De avond be gint om 20.00 uur. René Hoonhorst nrofoccinn ooi Edwin Kaljouw, zanger Prima! is de derde single van Edwin Kaljouw. foto lex de meester Het lezeren torentje van Westka- pelle gloeit zacht in de ochtend zon. De karakteristiek rode da ken even verderop aan de voet van de zeedijk kleuren het dijk- dorp verder in. Annemarie Zevenbergen Westkapelle VEERE Muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere houdt vrijdag 15 juli een buitenconcert. Het concert sluit de reeks zomerconcerten af die de vereniging hield ter ere van haar 95-jarig bestaan. Het optreden vindt plaats bij Zorg- en Ver- pleegcentrum Nieuw Sandenburgh in Veere en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. DOMBURG Strandovergang Wa tertoren en bij slecht weer in het Badhotel, 09.30-10.30 uur- Beach Yoga; Schuit- vlotstraat 32, 13.30-15.00 uur- Mondriaan wande ling o.l.v. een gids; Dorpskerk, 20.30 uur-Zomerconcert Vocaal Ensemble Voice Four GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00-11,00 uur- Koffieochtend voor senioren; 14.00- 17.00 uur - Koers- bal en biljarten MIDDELBURG Hof 't Seijs, Griffi oenstraat 40, 11.00-12.00 uur - Voorlichtingsoch tend over zorg aan huis in de wijk Griffi oen; Koudekerkse- weg 139,14.00 uur -Jeu de Boules bij CJBM OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-16.00 uur - Activiteit bij Terra Maris, (W)onderwa- terwereld voor kin deren vanaf 6 jaar; De Egelantier, 13.30-14.30 uur- Wandelactiviteit voor senioren; Dorpskerk, 20.00 uur - Pianoconcert Rien Balkenende en Natalia Pavlova SEROOSKERKE Johanneskerk, 13.00-17.00 uur - Openstelling kerk en expositie schilde rijen Cocky Wattel VEERE Camping het Veer- sche Gat, Land- schuurweg, 10.00 uur - Kindersafari o.l.v. de hulpbos wachter; De Kaai, 11.00 en 14.00 uur- Vaartocht over het Veerse meer met aansluitend bezoek aan Museum Veere; Markt, 14.00 uur- Stadswandeling 'Be leef Veere' VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Spuistraat 38, 13.30 uur-Voor lees- en bouwmid dag met Lego voor kinderen van 6-10 jaar; Ter Reede, 14.30 uur - Optre den Joop Meulmees- ter 'Sweet memo ries' VROUWENPOL DER Fort den Haakweg en Dorpsdijk, 10.00- 19.00 uur-Sei- zoensmarkt; Fort den Haakweg 2, 13.00-17.00 uur- PKN Pelgrimskerk open ZOUTELANDE Strandpaviljoen Nep tunes, 19.00-21.00 uur - Badkoerier Be- achvolleybaltoer- nooi; Catharinakerk, 20.30 uur-Af scheidsconcert San- der van Marion (or gel) m.m.v. Pascal van de Velde (trompet)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34