Verzoek om schorsen hechtenis ZEELAND 5 Verdachte hennepteelt verzet zich tegen straf bij gerechtshof Voormalig huurder van Vlaanderenhal beweert met klem niets te maken te hebben met de grootschalige vondst van hennep in het pand. Gemeenteraad Reimerswaal omarmt mosselmotie Er werden negenhonderd moederplanten en zo'n achttienduizend stekjes gevonden De 51-jarige S.K. uit Geldrop ver zet zich fel tegen de straf die de rechtbank in Middelburg hem op legde voor grootschalige hennep teelt in de Vlaanderenhal in Sas van Gent. Op luide toon en met een rood aangelopen gezicht ver kondigde hij gisteren bij het ge rechtshof in Den Bosch: „Ik heb er niks mee te maken, dus ik ga dit niet accepteren!" K. kwam aanrijden met zijn Mercedes toen de politie in mei 2011 een inval deed in de Vlaande renhal, tegenwoordig beter be kend als de Leutfabriek. In een voormalige fitnessruimte bleken negenhonderd moederplanten te staan en zo'n achttienduizend hennepstekjes. K. verscheen gisteren voor het gerechtshof met medeverdachte F. van B. (53) uit Eindhoven. Volgens de advocaat-generaal waren K. en zijn medeverdachte 'grote jon gens' die bedrijfsmatig bezig wa ren met de teelt van hennep. De vertegenwoordiger van het Open baar Ministerie bij het hof wil dat de twee eenzelfde straf krijgen als de rechtbank hen oplegde. Dat be tekent 240 uur werkstraf en een gevangenisstraf gelijk aan het voorarrest (79 dagen) voor K. en voor Van B. 180 uur werkstraf plus 72 dagen cel. Samen met een compagnon huurde K. sinds eind 2010 de Sas- se evenementenhal. De Vlaande renhal was toen al lang over zijn gloriedagen heen. Toch zag hij er brood in steeds naar Sas van Gent te rijden om het complex nieuw leven in te blazen. „U was er eigen lijk een beetje verliefd op gewor den", vatte de voorzitter van het hof zijn woorden in het kort sa men. Van de hennep wist hij niks, be weert K. Met zijn voormalige com pagnon, die niet meer leeft, zou hij hebben afgesproken wie ver antwoordelijk was voor welk deel van de Vlaanderenhal. Dat stond niet in het oorspronkelijke con tract, maar was er later bij geschre ven. Probleem is alleen dat juist die overeenkomst met de krabbels erop verdwenen is. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk becijferde eerder al dat de organisatie achter de hen nepteelt zo'n vier miljoen euro heeft verdiend. Maar K. beweert dat hij alleen schulden heeft over gehouden aan zijn avontuur met de Vlaanderenhal. Het hof doet uitspraak in deze zaak op vrijdag 29 juli. MIDDELBURG „Het is redden wat er te redden valt, en als er niet snel iets gebeurt, gaat het be drijf failliet", zei de raadsman van broer J. B. en zus C. B. uit res pectievelijk Steenbergen en Mijd recht. Om vervolgens de recht bank met klem te verzoeken de broer en zus uit de voorlopige hechtenis waarin ze al drie maan den zitten, te schorsen. Dat ver zoek werd afgewezen. De rechtbank in Middelburg behandelde gisteren een zogehe ten pro-formazaak in een Flip- landse drugszaak. Het duo wordt samen met hun 73-jarige vader J.B. verdacht van betrokkenheid bij de smokkel van honderden ki lo's cocaïne. De straatwaarde be draagt tientallen miljoenen eu ro's. De drugs werden medio april bij een inval aangetroffen in een container in een loods van papierhandel- en verwerkingsbe drijf Bechthold vof in Sint Philip- sland. Bij die inval werden ook twee vrachtwagens, drie perso nenauto's en een groot geldbe drag in beslag genomen. „We zijn volstrekt onschuldig", zei een emotionele C.B. „Mijn broer en ik werken vijftig tot tachtig per uur week. De zaak ligt nu drie maanden stil, mijn kinderen en man heb ik al die tijd niet kun nen zien. We worden neergezet als sjacheraars. Het is nu tijd op naar huis te gaan." Officier van justitie G. van der Hofstede dacht daar anders over en stelde genoeg redenen te hebben dat er meer aan de hand was. „Het busi nessplan laat prachtige cijfers zien, maar in werkelijkheid is het een zieltogend bedrijf. En wie zijn bedrijf beschikbaar stelt voor cocaïnetransporten loopt een risi co." MOSSELMOTIE woensdag 13 juli 2016 'Liefde bracht K naar hal' Pieter van Klinken Den Bosch Joeri Wisse Kruiningen Met een volle bak mosselen onder de arm en een recept van Andries Jumelet (foto) in het achterhoofd, verlieten de raadsleden van Reimerswaal gisteravond de raadszaal. Even daarvoor hadden ze de motie van raadslid Andries Jumelet, die iedereen op roept om Zeeuwse mosselen te eten, vol overtuiging aangenomen. Dat deden de raadsleden door tijdens de laatste besluit- raad voor het zomerreces massaal een t-shirt aan te trekken met de tekst 'Zeeuw se mosselen kunnen altijd'. Ook beant woordden ze het pleidooi van Jumelet om, ondanks de onrust rond de tetrodotoxine- besmetting die de sector in haar greep heeft vooral mosselen te blijven eten, met een warm applaus. Het college van B&W toonde zich ook solidair door het t-shirt met een mosselpan over het overhemd met stropdas aan te trekken. Jumelet had voor alle raadsleden twee kilo verse mosselen meegebracht. „De NVWA gaat uit van veel strengere waarden dan in andere Europese landen. Een volwassen persoon moet meer dan 90 kilo mossels eten voordat het van in vloed kan zijn op de gezondheid. Dat is dus meer dan al deze mossels bij elkaar!", zei Jumelet, wijzend op de stapel mossels die de raadszaal in Kruiningen was binnengere den. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33