Dansend de strijd aan voor plekje op WK hiphop Meer banen arbeidsgehandicapten nodig Orionis krijgt order van Staatbosbeheer 4 ZEELAND De laatste twee tickets voor het WK hiphop in Glasgow vormen zaterdag de inzet van de Dance battles op City of Dance in Middel burg. In één op één-battles strij den de dansers om die felbegeer de laatste kans op deelname aan het WK dat van 19 tot en met 21 augustus gehouden wordt. Dansschool Moves, in Middel burg en Goes, is nu bezig met de laatste voorbereidingen. Eigenaar Guus Vos: „Het wordt heel span nend. We werken voor het eerst samen met de internationale dans- bond UDO. De vorige vier dance battles hadden we tussen de 25 en 50 deelnemers, maar de dansbond vertelde ons al dat we nu moeten rekenen op zo'n 200 tot 250 dan sers. Ook uit het buitenland. Die tickets zijn erg gewild. Het is echt de laatste mogelijkheid om nog mee te kunnen doen aan het WK. Alle voorrondes zijn al geweest. Maar we weten pas zaterdag hoe veel dansers er meedansen. Als het er inderdaad zo veel worden, doen we zaterdag een pre-selectie kan naar Glasgow. Het tweede tic ket is voor een deelnemer boven de zestien. In 'runs' van dertig se conden bestrijden de dansers el kaar. „Dat lijkt kort, maar je bent op daarna. Je tong ligt dan echt op je hielen hoor", lacht Guus. De dansers worden beoordeeld door een jury bestaande uit cho reograaf en danser Eszteca (foto), Andreas Maintz en de Belgische hiphopper Eric. Cefas presenteert de middag. Moves geeft demon straties en er zijn kraampjes en dj's. De battles zijn op Plein 1940 tussen 12.00 en 17.00 uur. De Brabants-Zeeuwse Werkge versvereniging (BZW) geeft daar om nog maar eens een duw aan de kar. De BZW verspreidt deze maand onder 11.000 werkgevers het speciaal gemaakte tijdschrift 'Samen werken in Zeeland en Bra bant'. Met het magazine wil de werkgeversvereniging bedrijven motiveren om werkplekken te scheppen voor mensen met een ar- beidsbeperking. Het bedrijfsleven heeft zich daartoe verplicht in het Sociaal Akkoord uit 2013. Het moet leiden tot 100.000 banen voor arbeidsgehandicapten. Dit jaar moeten er landelijk 11.000 ba nen worden gecreëerd. Eind dit jaar bekijkt het ministe rie van Sociale Zaken en Werkgele genheid of de toegezegde banen er daadwerkelijk zijn gekomen. Is dat niet het geval, dan geldt vanaf 2017 een quotum. Een bedrijf met 25 of meer werknemers is dan ver plicht een percentage arbeidsge handicapten in dienst te nemen. Wie daar niet aan voldoet, ris keert een boete van 5000 euro per werkplek per jaar. Vooral in de industrie is het lastig om banen voor mensen met een beperking te scheppen. Zeeland telt naar schatting 8000 tot 9000 arbeidsgehandicapten. Voorheen vielen die onder de Wet Werk en Bijstand, de Wet So ciale Werkvoorziening en de Wet werk en arbeidsondersteuning jonggehandicapten (Wajong). De Participatiewet, sinds vorig jaar van kracht, vereist dat mensen die voor meer dan 30 procent de kost kunnen verdienen, bij reguliere werkgevers aan de slag gaan. Maar op eigen kracht lukt het hen vaak niet een baan te vinden. Zee land-breed is daarom de Banenaf- spraak gemaakt. Onder de titel Aan de slag in Zeeland zijn harde afspraken gemaakt: tot voorjaar 2017 worden 440 banen voor men sen met een arbeidsbeperking ge creëerd, waarvan zo'n 290 bij be drijven. Op papier zijn er zo'n 155 geplaatst, vooral bij bedrijven. Overheid en semi-overheid, waar fors is bezuinigd, blijven achter. 112 NIEUWS Vlissinger vast voor bedreiging via telefoon Meisje gepakt met gestolen ID TBS met jaar verlengd Orionis Walcheren heeft een mooie order binnengesleept. Het bedrijf mag de komende vier jaar alle borden van Staatsbosbe heer maken. Het gaat om onder meer de kenmerkende alumini um borden die bij in- en door gangen staan op paden in de bos sen, borden met pictogrammen, bestemming- en verwijsborden en informatieve panelen. Voor de order worden mensen ingzet die vallen onder de Wet Sociale Werkvoorziening en de Participatiewet leerplekken en werkgelegenheid. Bij de uitvoering zijn verschil lende afdelingen van het Werk- bedrijf van Orionis Walcheren betrokken. Het gaat om de afde lingen Metaal Poedercoaten, Singning Graveer en Trans port Logistiek. Bij Metaal Poedercoating worden borden van de juiste afmetingen ge maakt en gecoat. Signing Gra veer zet er teksten en afbeeldin gen op en voorziet de borden van een beschermende folie. De ze werkwijze is milieuvriendelij ker dan zeefdrukkken, de tradi tionele manier om deze borden te bedrukkken. Medewerkers van Transport Logistiek zorgen voor de afleve ring van de borden, door heel Ne derland heen. vóór die battles. Groepen van 25 strijden dan eerst tegen elkaar op het toneel. De vijf besten gaan door." De kinderen onder de zestien beginnen de battles. Eén winnaar woensdag 13 juli 2016 Annemarie Zevenbergen Middelburg Sas van Gent Zeeuwse werkgevers moeten nog een flinke slag maken om voldoende mensen met een ar- beidsbeperking aan een baan te helpen. Er zijn tot nu toe 155 ba nen voor arbeidsgehandicapten gecreëerd. Volgens afspraak moeten dat er komend voorjaar 440 zijn. VLISSINGEN De politie heeft een 28-jarige Vlissinger opgepakt voor een ernstige telefonische bedrei ging van een 18-jarige Vlissin ger. De politie arresteerde de man maandagavond om 21.00 uur in zijn woning aan de Willem Tholenlaan in Vlissingen. De reden voor de bedreiging is vermoedelijk een eerder con flict tussen beide mannen. Agenten doorzochten zijn wo ning naar een vuurwapen, waar de man tijdens de dreige menten over sprak. Maar de politie heeft geen wapen aan getroffen. SCHARENDIJKE Een 15-jarig meisje uit Berkel en Rodenrijs is maandaga vond in Scharendijke aange houden, omdat ze gebruik maakte van een identiteitsbe wijs dat niet van haar was. Ze deed zich bewust voor als ie mand anders en dat is verbo den. Het meisje werd op een camping aan de Kuijerdamse- weg in Scharendijke betrapt en de politie werd ingescha keld. In eerste instantie legde ze een vage verklaring af. Uit onderzoek bleek dat het docu ment een paar dagen geleden gestolen was van een me vrouw uit Schiedam. Het meis je is aangehouden en overge bracht naar Torentijd. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft de tbs met dwangverple ging waartoe de 53-jarige Vlis singer G. F. in 2000 werd ver oordeeld, met één jaar ver lengd. In die tijd wordt onder zocht of hij zich met minder begeleiding kan houden aan gemaakte afspraken. Het ver zoek om de dwangverpleging te beëindigen werd door de rechtbank afgewezen. De Vlissinger, die sinds 1986 al een historie op het gebied van bedreigingen en mishan delingen heeft opgebouwd, werd ervan verdacht dat hij eind maart 1999 zijn 20-jarige nicht met geweld heeft ver kracht. Ondine van der Vleuten Vlissingen De fabricage van de borden voor Staatsbosbeheer bij Orionis is al in volle gang. foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32