Grote gaten in asfalt Vlakebrug Hondje Suus gevonden De werkgever 3 Onregelmatig werk, hoge werkdruk, vervelende chefs. FNV Jong slaat alarm: bijna twee derde van de jongeren ervaart stress tijdens zijn vakantiebaan. Wat vinden een Zeeuwse werkgever en een vakantie kracht in het toerisme hiervan? veel mogelijk uren draaien. Dat ik 's avonds moet werken, vind ik niet erg. Mijn vriendinnen wer ken ook allemaal in de horeca, en ik vind het fijn om 's ochtends uit te kunnen slapen. Natuurlijk ben ik wel moe aan het eind van de zo mer, maar die slaap haal ik in een weekendje wel weer in. En het voordeel van werken in de bedie ning is dat je niet naar de sport school hoeft." Stressvolle situaties maakt Ma- rissa ook mee. „Als het terras vol met mensen zit, die allemaal vra gen hebben en niet graag willen wachten, dan heb je soms het ge voel dat je achter de feiten aan loopt." Ze ervaart dat niet als be lastend. Het helpt ook dat ze weet dat haar toekomst niet in de hore ca ligt. „Ik weet dat ik over twee jaar totaal iets anders ga doen. Er zit een einde aan dit werk." Leer zaam is het ook. „Een bijbaan zorgt ervoor dat je een beetje op gevoed wordt. Het is goed voor je, dan lig je tenminste niet de hele dag op je bed. Je leert aanpakken. Op school doe ik kennis op, hier leer ik met mensen omgaan." VIJF TIPS VLAKE Het asfalt van het weg dek over de Vlakebrug laat op meerdere plaatsen los. Rijkswa terstaat laat inspecties uitvoeren en neemt naar aanleiding daar van volgende week herstelmaatre gelen. In de rijstrook richting Kapelle is op meerdere plekken het staal van de brug te zien. De afgebrok kelde stukken asfalt liggen onder de reling tussen de autoweg en het fietspad over het Kanaal door Zuid-Beveland. De gaten in de zo geheten slijtlaag werden vorige week voor het eerst gesignaleerd door weginspecteurs. „We heb ben toen meteen een onderzoek ingesteld en tijdelijke maatrege len genomen", vertelt woordvoer der Eric van Beerendonk van Rijkswaterstaat „Vooral voor mo torrijders kan het gevaarlijk zijn, omdat vooral bij nat weer het staal van de brug glad kan wor den." Er geldt een snelheidsbeper king van 50 op de brug, ook wor den weggebruikers gewaar schuwd voor losse steentjes. Hoe de slijtlaag los kan laten, weet Rijkswaterstaat nog niet. „Ook dat moet het onderzoek uit wijzen." Maandag en gisteren is de brug deels afgesloten geweest voor inspecties. Het rapport wordt eind deze week of begin volgende week verwacht. „Hel der is al wel dat er iets aan de slijtlaag moet gebeuren." SLIJKPLAAT Het hondje Suus is terecht. Ze is gisterochtend gevon den door een inwoonster van Zuidzande. De bruine yorkshireterriër verkeert in een re delijke gezondheid. Volgens eigenaar Peter Stiekema is ze gevonden aan de Dodden- hoek, tussen Nummer Een en Sas- put. Dat is niet gek ver van het aardappelveld waar het hondje za terdagmiddag in vluchtte. „De vrouw zag haar kopje boven het gras uitkomen. Ze nam het hond je mee naar de dierenarts in Oost burg die de chip checkte", zegt Stiekema. Het bleek Suus te zijn. De vrouw uit Zuidzande krijgt duizend euro vindersloon. Het hondje liep zaterdag weg toen ze werd uitgelaten. Eigenaren Stieke ma en Krista Caers vreesden dat het hondje niet meer levend terug zou worden gevonden. „We zijn ontzettend opgelucht", aldus Stie kema. len op. We zijn zelfs met onze mascotte Koos Konijn op wer- vingstocht geweest in Goes. Daar naast werkt mond-tot-mondrecla- me erg goed: voormalige vakantie krachten die vertellen hoe leuk het was bij Roompot." Het gros van de vakantiekrach ten woont in de buurt, zegt Van Belzen. Dat geldt voor zowel Cad- zand-Bad als Kamperland. Voor seizoenswerkers van elders wordt accommodatie geregeld. Dat ze van heinde en verre toch naar Zee land komen, heeft te maken met het imago en het pretpakket van Roompot. Van Belzen: „Roompot is landelijk bekend en ons wieler- team spreekt tot de verbeelding. Naast een salaris op basis van de cao Recreatie bieden we goede se cundaire arbeidsvoorwaarden. Zo'n kitesurfex- perience of onbeperkt gebruik van parkvoorzie ningen, zo- Een chalet aan zee, inclu sief een kitesurfexpe- rience. Met zo'n luxe vooruitzicht lokt re- creatiebedrijf Roompot vakantiekrachten naar de kustpar- ken. In het hoogseizoen heeft het grootste recreatiebedrijf van Ne derland elk jaar 300 vakantiekrach ten nodig, waarvan 100 in Zee land. „Het is een uitdaging om vol doende vakantiewerkers te wer ven, want het aanbod is beperkt, maar het lukt elk seizoen weer", zegt Mandy van Belzen, perso- neelsmanager bij Roompot. Het recreatiebedrijf trekt bij de werving wel alle registers open. „We voeren een campagne op Face- book en andere sociale media, wer ken samen met de UWV en uit zendbureaus, werven op onze web site en diverse vacaturesites, adverteren in huis-aan-huisbladen en hangen posters op scho- als zwemmen, bowlen en squashen bijvoorbeeld. Ja, dat helpt wel." De gemiddelde vakantiewerker is tussen de 14 en 22 jaar. „Het sport- en animatieteam is favoriet. Ook de receptie en de horeca zijn in trek. Op koks en keukenhulpen na. Daar is gebrek aan." Roompot biedt vakantiekrachten doorgroei mogelijkheden, mits je natuurlijk 'flexibel, gemotiveerd en sociaal bent'. En een mondje Duits is ook een pre, zegt Van Belzen. „Onze Roompot Academy biedt verschil lende opleidingen en trainingen. In de praktijk zie je dat vakantie krachten soms vaste medewerkers worden. Zo is een hulpkracht in de supermarkt doorgegroeid naar manager van twee parken. Hij is nog maar 26 jaar. Dat is een mooi succesverhaal." En stress op de werkvloer, zoals de FNV aansnijdt, komt dat voor bij Roompot? „Ik hoor er nooit iets over. Onze vakantiewerkers zijn leuke en gemotiveerde mensen. Misschien helpt het type vakantie baan ook. In feite ben je bij Room pot ook een beetje op vakantie." woensdag 13 juli 2016 in je vakantiebaantje Marissa de Wolf bedient bij De Zeeuwse Rivièra in Zoutelande. FOTO RUBEN OREEL 1. Kijk op tijd naar een vakantiebaan 2. Zoek een baan die bij je past 3. Ga verzorgd naar je sollicitatiegesprek en wees open 4. Lees je arbeidscontract goed na 5. Pak in je vrije uren vol doende rust Frank Balkenende Mandy van Belzen, personeels- manager bij Roompot Vakan ties. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31