Hard werken geen probleem 'Opbrengst verkoop bedrijfsgrond onzeker' De seizoens kracht 2 ZEELAND Nuance Justitie wil miljoen van dealer JONGEREN WERKSTRESS Commentaar De FNV heeft onderzoek gedaan naar vakantiewerk. Dat gaat soms niet goed. Meer dan de helft van de ondervraagde jon geren ervaart stress. Er zou te veel druk op de ketel staan. Veel verantwoordelijkheid, een hoge werkdruk en een onprettige sfeer. Navraag in Zeeland wijst echter niet op grote misstanden. Zo rijst het vermoeden dat de vakbond de zomer aangrijpt om zich onder jongeren te profileren. Dat kan overigens geen kwaad, want lang niet iedereen ziet het belang in van solidariteit tussen werknemers. Vakantiewerk is belangrijk. Veel jongelui hebben de inkomsten hard nodig om hun onderwijs te betalen. Op hun beurt kunnen veel ondernemers tijdelijke extra handen zeer goed gebruiken. Ze ker in Zeeland waar de seizoenspieken in het toerisme en in de land- en tuinbouw worden opgevangen met vakantiebanen. Vakantiewerk is echt werk. Jongelui komen er onvermijdelijk in aanraking met minder prettige aspecten van een baan. Lastige op drachten of een humeurige baas, het hoort er allemaal bij. Veel jon geren hebben die ervaring al met bijbaantjes die ze de rest van het jaar doen. Zo maken ze een ontdekkingsreis in de wereld van het echte werk. Zo'n baantje is vaak een aansporing om verder te leren voor een functie die je leuk vindt en waar je goed in bent. Vakantiewerk is vrijblijvend. Geen vakantiewerker zit aan zijn baas gebakken. Bevalt het niet, dan is er meestal redelijk snel iets anders te vinden. Dat geldt voor beide partijen. Als het goed is zorgt die losse verhouding juist voor een ongedwongen sfeer. Na tuurlijk mag de werkgever inzet verwachten, maar het blijft een vakantiebaantje. Stevig aanpakken? Geen probleem. Maar het moet wel leuk blijven. Uitputten kan nooit de bedoeling zijn. Baas mag inzet verwachten, maar vakantiewerk moet wel leuk blijven De markt voor bedrijventerreinen is moeilijk, erkent accountant Neil van Engelen van YE. Hij be oordeelde de jaarrekening van de gemeente en lichtte gisteravond zijn oordeel toe aan de raadscom missie algemeen bestuur. Zijn ad vies: „U moet toch eens kijken of de verwachting dat u na 2030 voor 4,4 miljoen euro bedrijventerrei nen hebt verkocht, realistisch is." De gemeente heeft zelf weinig invloed op de verkoop, gaf Van En gelen toe. „Daarom noem ik het 'een onzekerheid. Mar u moet op dit punt wel echt aan de bak. U moet het in de toekomst oplos sen." Volgens wethouder Johan Aal- berts is de gemeente hier 'continu mee bezig'. „We proberen voort durend progressie te boeken." Mid delburg zal later dit jaar met de buurgemeenten Veere en Vlissin- gen spreken over het aanbod van bedrijfsgrond op Walcheren, kon digde hij aan. „De provincie heeft nu cijfers beschikbaar over het aan bod van bedrijventerreinen en hoe groot de voorraad daarvan op Walcheren moet zijn." Overigens heeft Middelburg vol gens Aalberts 'een uitstekende propositie' in de vorm van het plan voor het bedrijventerrein aan de Trekdijk, langs de A58, bij Nieuw- en Sint Joosland. Dat moet nog worden aangelegd en dat gebeurt zodra daar concrete be langstelling voor is. Aalberts: „Het heeft geen zin verouderde terrei nen aan te bieden." Almanak Als je, zoals Lyon uit Zierikzee, anderhalfjaar oud bent is het leven nog overzichtelijk. Alle mannen zijn 'papa's'. De hond en al het andere dat leeft en be weegt heet 'Kiki'. En alles dat leeft maar niet wegloopt, is 'boom'. Iets groots, dat uit zich- zelf beweegt is derhalve 'au- too'. Auto's boeien Lyon mate loos. Misschien dat hij daarom de eerste nuance in zijn taaltje aanbrengt. Als hij vol ontzag op kijkt naar een vrachtwagen is dat geen 'autoo' maar een 'auto- too'. Logisch toch. Vermindering wateroverlast Proef met duo-container Majoraat is nu wijkcentrum MIDDELBURG Digitaal spreekuur op Facebook MIDDELBURG Iets meer dan 1,3 miljoen euro. Dat zou de 43-jarige Middelburger R. D. met cocaïne smokkel hebben verdiend. En dus - omdat het crimineel geld is - moet het geld in de kassa van justi tie worden gestort. Of het dat be drag ook wordt, is de vraag. De rechtbank in Middelburg besliste gisteren dat er nog een getuige moet worden gehoord. Volgens de raadsman van D. was dat bedrag gebaseerd op verklarin gen van M. van L. uit Kapelle die als sjorder in de Vlissingse haven voor D. pakjes cocaïne uit een schip uit Ecuador ophaalde. Van L. kreeg daarvoor riant betaald. In 2010 werd hij voor het bezit van een pakje met bijna elf kilo zuivere cocaïne veroordeeld tot vier jaar cel. Volgens Van L. was D. betrokken geweest bij zeker vier transporten. D. werd in 2014 door de Middel burgse rechtbank veroordeeld tot acht jaar cel. Het Hof in Den Bosch maakte daar vier jaar van. zestiende in de bediening bij De Zeeuwse Rivièra. „In de horeca is nu eenmaal het meeste werk te vinden én het verdient het best." Hoeveel ze per uur krijgt? Dat wil Marissa niet zeggen. Het is in elk geval genoeg om in een zomer haar collegegeld van tweeduizend euro bij elkaar te sprokkelen en af en toe nog eens een avondje te stappen of een nieuwe outfit te kopen. „Natuurlijk werk ik om geld te verdienen, maar ik vind het ook leuk om op het strand te werken. Soms ga ik eerst in de zon liggen en daarna werken. Ik heb leuke collega's. Na het werk drinken we vaak nog wat. Elke dag is anders. Ik vind het gezellig om met klanten te kletsen. Men sen die hier vaker komen, vragen hoe het met mij en met m'n stu die gaat." Lachend: „Ik heb ook een vakantievriendje: een jonge tje van acht jaar, dat hier elk jaar drie weken op vakantie is." Marissa werkt de he le zomer door, het liefst zeven dagen per week. „Ik wil zo De eerste zonnestralen breken door op het terras van strandpa viljoen De Zeeuwse Rivièra in Zoutelan- de. Marissa de Wolf (21) uit Vlis- singen snelt van buiten naar bin nen en weer terug: een dienblad vol muntthee, koffie en bier in haar hand. Een glimlach op haar gezicht. De HZ-studente ener gie- en procestechniek werkt vanaf haar woensdag 13 juli 2016 li Middelburg krijgt een waarschu wing van de accountant: het is niet zeker of de gemeente wer kelijk 4,4 miljoen euro kan ver dienen op de verkoop van bedrij venterreinen. Maurits Sep Middelburg Tip? redactie@pzc.nl GRIJPSKERKE De Reigerhoutstraat in Grijpskerke krijgt een nieu we fundering, waarna ze wordt herstraat. Maar eerst wordt een apart regenwa terriool aangelegd. Dat moet wateroverlast na hoosbuien verminderen De gemeente Veere heeft het werk, dat na de bouw vak moet beginnen, inmid dels aanbesteed. De kosten bedragen 197.000 euro, in clusief de aanplant van extra openbaar groen. OOST-SOUBURG Op de Burgemeester Ste- merdinglaan, vlakbij de krui sing met de Lekstraat, staat bij wijze van proef een duo container voor zowel restaf val als plastic en drankkar tons. De container is (met toegangspasje) beschik baar voor omwonenden, die geen grijze kliko meer no dig hebben. In de service bus is morgen tussen 16.00 en 18.00 uur alle informatie te krijgen. Wethouder Jose phine Elliott komt langs. VLISSINGEN Alle Paauwenburgers kun nen terecht in het Majoraat. Het pand aan de Hogen- dorpweg was tot voor kort ontmoetingscentrum voor 50-plussers. Maar na het aanbrengen van de letters WIJKCENTRUM op de ge vel van het Majoraat is ieder een (jong en oud) welkom. De activiteiten die er al wa ren, blijven en er is ruimte voor nieuwe initiatieven, meldt het nieuwe, kersver se wijkraadbestuur. De wethouders van Middel burg zijn tevreden over de eerste chatsessie die ze gis teren hebben gehad met in woners. Via de Facebookpa- gina van de gemeente kon den mensen vragen stellen en ze kregen direct ant woord. De gemeente ziet het als een extra vorm van contact met burgers. Aanpoten Cornelleke Blok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30