Polman wil azc in elke gemeente Pokémon laconiek over incidenten 2 NI JAN VAN DAMME OOK vaker met baan in schuldhulpverlening O.O Column De achterste as draait mee! Dat had ik bij een bus nog nooit gezien. Bij een vrachtwagenoplegger, daar kende ik het fenomeen wel. Als je zo'n oplegger ziet manoeuvreren hoor je de achterste bandenstellen knar sen op het asfalt of in het grind. Dat ook een bus met dubbele as zo'n paar meesturende achterwie len had, was nieuw voor me. Het met een Zeelandbrug gepimpte busvoertuig, waarmee we afgelo pen zaterdag met ruim vijftig PZC-lezers het Rijksmuseum in Amsterdam aandeden, was er zo een. Onze chauffeuse Linda kon lekker kort door de bocht sturen. Dat was ook nodig. In Amster dam hadden ze even meer oog voor het EK Atletiek dan voor een groep Zeeuwse museumbezoe kers. En altijd die Amsterdamse fietsers, die met bel en zonder rem op pad gaan. We konden ge lukkig naast het Museumplein par keren. Bedrijvige tribuneopbou wers maakten van het wandelinge tje naar het Rijks nog een kruip- door-sluip-door, langs hekken en tribunes en over kabelgoten. Tijdens de rondleiding heb ik de Zeeuwse vlag gehesen. In de 17e eeuw lieten we niet over ons lopen. De museumzalen rond de Nachtwacht getuigen daarvan. Na tuurlijk met de enige echte Michiel en de broertjes Evertsen. Vooral de spiegel van de Royal Charles, het Engelse vlaggenschip dat bij Chatham werd veroverd, maakt indruk, altijd weer. Ook het leren vest van Hendrik Casi- mir met het kogelgat in het rug pand, streelt onze Zeeuwse ziel. Hij droeg het toen een snode Span jaard hem in 1640 bij Hulst van zijn paard schoot. Wij hebben er gestaan, als een stukje verenigd Zeeland. In Am sterdam heb je dat gevoel eerder. Je schrijft er toch wel een stukje over, vroegen mijn reizigers. De volgende keer neem ik asper ges mee. Met een knipoog naar het schilderij én de servetten van onze Zeeuw Adriaen Coorte. Die laatste kun je kopen. Vooral de spiegel van de Royal Charles maakt indruk. STELLING TOPS HENK PAUL KUSTERS Man in water overleden Kim wint prijs voor scriptie Concert at SEA zaterdag op tv YERSEKE Mosselmotie aangenomen Het is nog steeds hard nodig dat alle Zeeuwse gemeenten een bij drage leveren aan de opvang van vluchtelingen. Met die medede ling kwam Polman gisteren spon taan na afloop van het wekelijk se beraad van het dagelijks pro vinciebestuur. Hoewel de instroom van vluch telingen in Nederland fiks is afge nomen, kunnen gemeenten niet achterover leunen. „Ik krijg hier en daar vragen of het nog wel no dig is om vluchtelingen op te vangen", zegt Polman. „Ja, het is zeker nodig." Hij draagt drie redenen aan. Ten eerste zijn de meeste vluch telingen het afgelopen jaar ge huisvest in noodopvangen her en der in Nederland. Ze moeten nu doorstromen naar een regu lier asielzoekerscentrum (azc). Daarvan zijn er niet genoeg. Dat komt onder meer omdat gemeen ten achterlopen met het huisves ten van vluchtelingen met een verblijfsvergunning, de zogehe ten statushouders. Die houden nu nog plekken bezet in asielzoe kerscentra. En als derde reden noemt Polman de onrustige in ternationale situatie. „De in stroom is nu misschien wat aan het teruglopen, maar dat kan snel veranderen. Er is dus buffer capaciteit nodig." Het bestuursakkoord dat Rijk en gemeenten vorig jaar hebben afgesloten over het aantal vluch telingen dat ze gaan opvangen, is zeker niet achterhaald, betoogt Polman. „Dus ook het Zeeuwse aanbod om een bijdrage te leve ren blijft actueel. Alle Zeeuwse gemeenten moeten een bijdrage leveren. Ik wil echt onderstrepen dat het nodig is dat naar opvang- locaties wordt gezocht. Wees dan ook solidair. We weten dat het moeilijk is, maar het moet echt gebeuren." We weten dat het moeilijk is, maar het moet echt gebeuren ProRail en VVN maken zich zor gen: het nieuwe spel Pokémon Go levert gevaarlijke situaties in het verkeer op. Op een aantal plaatsen in Nederland deden zich al enkele hachelijke inciden ten voor. „In Nunspeet werd een man van de weg gehaald die slingerend rondreed en te- gen de politie verklaarde \j/ dat hij Pokémon-poppe- tjes aan het zoeken was", zegt Rob Stomphorst van VVN. „Wat zet je op je graf als je veronge lukt: hij was een Pokémon aan het zoeken? Er gaan doden val len." Het spel Pokémon Go werd vorige week gelanceerd en is een wereldwijde hit. Het aan deel van Nintendo is sinds de lancering met liefst 50 procent in waarde gestegen. In Neder land is het spel officieel nog niet gelanceerd, maar via een omweg is de app wel al te downloaden. Spelers kunnen vervolgens via hun smartphone de virtuele we zentjes zoeken, vangen en gaan trainen. Hiervoor moeten ze naar buiten toe. De Pokémons zijn alleen via de smartphone te zien. Het spel groeit razendsnel uit tot een hype en zorgt ervoor dat spelers starend op hun scherm over straat lopen, zonder op te letten. De overlast beperkt zich niet alleen tot het verkeer. Het Academisch Medisch Cen trum (AMC) in Amsterdam wil dat Nintendo de wezentjes niet meer in hun ziekenhuis plaatst omdat Pokémon-spelers al binnen drongen. Lauren Dillon van The Pokémon Company in Londen laat per mail weten dat Pokémon z'n figuurtjes voor al bij 'publiek toeganke lijke locaties' plaatst zo als musea en monumen ten en dat klachten daarover ge maild kunnen worden naar Nian- tic, het Amerikaanse bedrijf dat Pokémon Go ontwikkelde'. woensdag 13 juli 2016 Naar het Ri ks Vandaag: Vakantiewerk is een feest Reageer op pzc.nl Gisteren: Het kabinet laat Zeeland in de steek 413 stemmen EENS ONEENS SCHERPENISSE In Scherpenisse is gistera vond een man overleden na dat hij te water was ge raakt. Omstreeks 20.45 uur werd gemeld dat er bij de Gorishoeksedijk iemand in het water lag. De brand weer heeft de man naar de kant gehaald. Een ambulan ce stond klaar, maar hulp mocht niet meer baten. De politie onderzoekt de identi teit van het slachtoffer. ARNEMUIDEN Kim de Ridder (23) uit Arne- muiden heeft de Wouter van Straten Scriptieprijs ge wonnen. De studente van de Avans Hogeschool in Breda kreeg de prijs voor haar onderzoek 'Algehele veiligheidsinstructie chauf feurs', dat ze uitvoerde bij Verbrugge Terminals. Kim nam de prijs afgelopen vrij dag in ontvangst in het bij zijn van Tjibbe Joustra, voor zitter van de Onderzoeks raad voor Veiligheid. BROUWERSDAM De NTR zendt zaterdag een verslag uit van Concert at SEA, dat op 1 en 2 juli plaatsvond op de Brouwers- dam. In de tv-uitzending zijn onder anderen Skunk Anan- sie, Typhoon, Guus Meeu- wis, Jett Rebel, The Com mon Linnets, De Jeugd van Tegenwoordig, Douwe Bob en BL0F te zien. De presen tatie is in handen van Michiel Veenstra. De uitzen ding van NTR is zaterdag om 22.25 uur op NPO 3. Kilo's mosselen werden gis teravond de raadszaal van Reimerswaal in Kruiningen binnengereden. Ze hoorden bij het pleidooi dat raadslid Andries Jumelet hield voor de mossel. Diens motie, die iedereen oproept om Zeeuw se mosselen te eten, werd vol overtuiging aangeno men. n Commissaris van de koning Han Polman waarschuwt de Zeeuwse gemeenten. Dat er minder vluchtelingen naar Ne derland komen, betekent niet dat zij geen opvang hoeven te organiseren. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Han Polman Spoorbeheerder ProRail en Vei lig Verkeer Nederland (VVN) vragen spelletjesproducent Nintendo om de virtuele wezen tjes van het spel Pokémon Go weg te halen van gevaarlijke verkeersplekken. Het bedrijf in Londen reageert gelaten. Victor Schildkamp Rotterdam HARtsER HENK, WE HA&&EN ER AL MOETEN ZIJN...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2