College wist niet van VRZ Opgepast op de Vlakebru Raad van Bestuur Juzt is verbaasd over actie personeel 1 4i VC Vlissingen is alweer begonnen Bezorgd personeel van de Kortgeense jeugdzorginstelling De Vliethoeve stuurt een anonieme brief naar het college van B W Noord-Beveland. Rapport-Balkenende: Zeeland aan zet „De signalen die de medewerkers afgeven in de brief herkennen wij wel. En de zorgen die zij in de brief uiten delen wij ook", zegt Er- win Höppener van de Raad van Bestuur van Juzt, waar De Vliet hoeve onderdeel van is. „Maar die brief verrast mij wel enigszins. Want wij zijn al volop in gesprek met burgemeester en wethouders, politie en justitie en de inspectie over stappen die we kunnen zet ten om de zorg te verbeteren." 'Die brief is het anonieme ini tiatief van een aantal personeelsle den van jeugdzorgcentrum De Vliethoeve. De Kortgeense instel ling is een gesloten 24-uurszorg- verblijf voor jongeren met ernsti ge gedragsproblemen, waar kinde ren uit heel de provincie worden opgevangen. Het personeel uit in de brief zijn zorg over de veilig heid van personeel en clënten. De afgelopen maanden kwam het tot een aantal incidenten waar cliën ten van De Vliethoeve bij betrok ken waren. Die incidenten varieer den van brand in de eigen instel ling tot diefstal, inbraak, vernielin gen en bedreigingen. Dat weet ook burgemeester Mar cel Delhez van Noord-Beveland. „We zijn al enige tijd met De Vliethoeve in gesprek naar aanlei ding van metingen van de politie. Zij moesten wel erg vaak op De Vliethoeve aanwezig zijn om assis tentie te verlenen aan het perso neel." De burgemeester zegt de brief doorgestuurd te hebben naar de Inspectie Jeugdzorg. „Wij kopen de zorg in en maken ons ook zor gen om die zorg. Dus vonden wij het nodig dat de inspectie op de hoogte was van de brief. Het is nu aan Juzt om beterschap te laten zien. En ik moet zeggen; de laatste weken is het rustig." En dat mag ook wel, volgens de dorpsraad van Kortgene. Want ook die kwam in actie na de reeks incidenten van de voorbije maan den. „We hebben vorige week De politie moest wel erg vaak aanwezig zijn om assistentie te verlenen maandag overleg gehad op het ge meentehuis", legt Leo Bekker van de dorpsraad uit. „Want iedereen snapt dat er met die jongelui in De Vliethoeve wel eens wat kan gebeuren. Maar het werd een beet je te zot. De incidenten namen in aard en omvang toe en wij waren bang dat het een keer uit de hand zou lopen en iemand voor eigen rechter zou gaan spelen." Volgens Bekker vond ook burge meester Delhez dat de maat vol was en de grens van de tolerantie was bereikt. „Wat precies de con crete maatregelen zijn, weet ik niet. Er is natuurlijk veel overleg met de politie. Maar ze zitten er nu bovenop." Höppener is in elk geval van plan om de handschoen die het personeel geworpen heeft op te pakken. „Wij gaan woensdagochtend vroeg met de medewerkers van De Vliethoeve in gesprek. Want ik kan twee dingen doen. Ik kan zeg gen: het is anoniem dus laat maar zitten. Of ik kan met de medewer kers gaan kijken hoe we dit om kunnen buigen tot een positieve ontwikkeling. En dat laatste, daar ga ik voor." MIDDELBURG Ook wethou ders zijn maandenlang onwe tend gehouden over de perike len bij de Veiligheidsregio Zee land. Dat blijkt uit de eerste ant woorden op vragen die de SP in Middelburg had gesteld. Al sinds begin dit jaar is on derzoek gedaan naar mogelijke misstanden en het functione ren van directeur Gerrie Ruijs. Dat leidde in maart tot een ver nietigend rapport van de com- missie-Demmers. Het Middelburgse college zegt dat het tot de eerste publi catie in de PZC, eind juni, van niets wist en nog altijd niet de beschikking heeft over het rap- port-Demmers. Burgemeester Harald Bergmann, lid van het dagelijks bestuur van de Veilig heidsregio, heeft college en frac tievoorzitters inmiddels wel vertrouwelijk geïnformeerd. Het college stelt dat gemeen teraden 'ongevraagd recht' heb ben op alle informatie die no dig is om het beleid van ge meenschappelijke regelingen zoals de Veiligheidsregio juist te kunnen beoordelen. Op de Vlakebrug is het uitkijken gebla zen voor het verkeer. Het asfalt van het wegdek laat los. Het staal van de brug is daardoor te zien. Rijkswater staat waarschuwt voor gladheid bij nat weer. »P3 m woensdag 13 juli 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl 'We hadden uit Den Haag meer verwacht', zegt het provinciebestuur »P8 Na een wel zeer korte vakan tie hebben de spelers van VC Vlissingen gisteravond alweer de training hervat P12 Onrust in De Vliethoeve Willem Adriaansens Kortgene Marcel Delhez, burgemeester FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29