t aia 25 'Ze willen ook hier gewoon goals van me zien' Vincent Janssen (22) genoot van zijn eerste dag bij Tottenham Hotspur. „Een tijdje geleden zou ik hebben gezegd: doe eens even normaal!" Britten geven nu toch 'gruwelijke' vergissing toe Bronzen plak Van Rouwendaal Löw blijft aan als bondscoach m aar zit hij dan einde- lijk, aan een tafel op het trainingscomplex van Tottenham Hots pur in Londen. Een pen in de hand en een vierjarig con tract voor zijn neus dat hem in één klap miljonair maakt. Zijn nieuwe trainer Mauricio Pochettino legt goedkeurend een arm op zijn schou der en zegt: „Hij past perfect bij ons. Uiteraard als speler, maar óók als persoon in een team. Het karak ter, daar kijken we altijd naar." Vincent Janssen lacht. Zoals elke nieuwe speler wordt hij meteen geïnterviewd door de eigen clubme dia. Over zijn eerste indrukken en verwachtingen zegt hij droogjes: „Ze hebben gezegd dat ik gewoon moet doorgaan met waar ik mee be zig ben. Dus ze willen ook hier ge woon goals van me zien." Die quote past mooi bij zijn eerdere over con current Harry Kane. „Kane? Ik ben voor niemand bang." Over het voet bal dat hem te wachten staat in En geland zegt hij: „Mannelijk voetbal, daar houd ik van." Apetrots Zijn ouders en broertje zijn van daag meegekomen. Apetrots natuur lijk. Net als zijn zaakwaarnemers Pa trick van Diemen en Louis Laros volgen ze zijn eerste training. Moe der Annemarie (voormalig wereld kampioene zwemmen) deelt onder tussen vrolijk enkele tweets over de droomtransfer van haar zoon. Meer dan 20 miljoen euro, plus bonussen, legt Spurs op tafel voor een talent van wie ze hopen dat-ie dezelfde weg gaat bewandelen als Dele Alii en Eric Dier. Niet veel mensen waren een jaar geleden be kend met Alli, toen nog spelend in de League One voor Milton Keynes Dons. Inderdaad, een niveau nog ón der het Championship. Alli bleek vorig seizoen één van de spelers die ervoor zorgden dat Spurs knap der de werd in Engeland. Op White Hart Lane treft Janssen met Jan Vertonghen, Toby Alderwei- reld, Moussa Dembélé, Christian Erik- sen, Nacer Chadli en Michel Vorm een rits aan voormalige eredivisiespe lers, die bekend zijn met de stap van Nederland naar de Premier League. Dat die stap immens kan zijn weten we van Memphis. In zijn kielzog is Janssen de tweede opeenvolgende ere divisietopscorer die rechtstreeks naar een Engelse topclub vertrekt. Voor Memphis startte bij Manches ter United, dacht hij dat hij van zijn 22 eredivisiedoelpunten er '15 ook wel zou kunnen gaan maken in de Pre mier League'. Uiteindelijk bleef hij in een mislukt debuutjaar op twee scha mele competitiegoals steken. Janssen maakte 27 goals in Nederland. Het meest beklijft zijn tweede treffer in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord, toen hij verdediger Sven van Beek simpel uitspeelde en vervolgens fraai scoorde in de verre hoek. Maar lukt dat hem straks ook tegen betere ver dedigers? Voorproefje Volgende week wacht hem direct een voorproefje. Spurs reist dan naar Au stralië voor een stage en vriendschap pelijke wedstrijden tegen Juventus en Atlético Madrid. Janssen, met glim mende ogen aan het eind van een en erverende eerste dag: „Als iemand me dit een tijd geleden had verteld, zou ik gezegd hebben: doe eens even nor maal!" woensdag 13 juli 2016 DOPING De Britse anti-dopingautoriteit UKAD geeft toe dat er 'gruwe lijke' fouten zijn gemaakt in de zaak van dopingarts Mark Bo- nar, die in de afgelopen zes jaar zo'n 150 Britse sporters - onder wie profvoetballers, -wielrenners en -tennissers - aan verboden middelen hielp. Voormalig wielrenner en dopingzondaar Dan Stevens waarschuwde de UKAD zeven keer over de dopingarts, maar met zijn meldingen werd niks gedaan. Het onafhankelijk onderzoek van justitie naar het functioneren van UKAD noemde het moeilijk te begrij pen dat er niks met de informa tie van Stevens gebeurde. ZWEMMEN Sharon van Rouwendaal heeft bij de EK open water in Hoorn de bronzen medaille veroverd op de 5 kilometer. De Neder landse zwemster zette met 59.54,9 de derde tijd neer, een kleine negen tellen achter de Britse winnares Danielle Huskisson (59.46,1). Het zilver was voor de Duitse Finnia Wun- ram in 59.52,4. Twee jaar gele den op de EK in Berlijn was Van Rouwendaal goed voor zil ver op de 5 kilometer. Op de 10 kilometer verloor ze afgelo pen weekeinde haar Europese titel. Ze ging langs de verkeerde kant van de boei, moest een stukje terug zwem men en verloor kostbare tijd. VOETBAL Joachim Löw blijft aan als bondscoach van Duitsland. Dat heeft de Duitse voetbal bond DFB dinsdag laten we ten. Na de uitschakeling in de halve finale van het EK tegen Frankrijk gaf de 56-jarige Löw aan het toernooi te willen eva lueren met zijn staf en enkele spelers. De Duitse bond sprak direct na het verlies het vertrouwen uit in Löw, die in maart 2015 zijn contract met twee jaar ver lengde tot en met het WK van 2018 in Rusland. Onder leiding van Löw, die al sinds 2006 bondscoach is, wonnen de Duitsers twee jaar geleden in Brazilië de wereldtitel. Vincent Janssen werkte gisteren bij Spurs een test af, tekende een vierjarig contract en liet zich met een clubsjaal fotograferen. Janssen geniet nu al bij de Spurs Nik Kok en Maarten Wijffels Londen D Vincent Janssen was afgelopen sei zoen bij AZ topscorer in de eredivisie met liefst 27 treffers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25