pumoulin gaat ook voor bolletjestrui 23 i Orica was heel sterk, maar misschien heb ik ook wel wat foutjes gemaakt Die benen waren er. En de onder steuning. En het geluk dat de we reldkampioen zelf misschien een beetje te overmoedig werd, door werkelijk op elke prik van Orica te reageren. Werk waar de andere eenlingen voorop niet toe bereid bleken. „Orica was wel heel sterk, met drie man. Maar misschien dat ik ook wel wat kleine foutjes heb ge maakt", bekende Sagan, die zich liet insluiten in de sprint. „Maar dat kan allemaal gebeuren. That's cycling." Hij zei het met een ge meende glimlach op zijn gezicht. Want dat drieste gekoers bracht hem meer dan alleen die rottige tweede plaats. De smaakmaker stal er nog een paar extra harten van de wielerfans mee. En hij nam ook de groene trui weer over van Mark Cavendish. „Dus uitein delijk is het nog best een positieve dag", vond de renner van Tinkoff. Een tourrit verliezen en toch lachend naar bed gaan. Tweede worden en toch de meest bespro ken renner van de dag zijn, net als vorig jaar in Gap, na die doldwaze afdaling van de Col de Manse. Ruben Plaza won die rit, maar dat weet geen mens inmiddels meer. Een regeltje in de geschiede nisboeken is het, niet de eerste herinnering die de wielerfans heb ben aan die dag. Hoe pijnlijk ook, na zijn lang ge koesterde zege: het zou zomaar het lot kunnen zijn dat ook Mat thews na gisteren wacht. „Eentje hè, want die ander wil ik houden." De 12-jarige Yorick Slaets jaagt na de finish in Revel op toursouvenirs en heeft zijn zin nen gezet op het rode rugnum mer van Dumoulin. Het Vlaamse jochie mag 'm er zelf afhalen, als hij de speldjes maar teruggeeft en er eentje laat zitten. „Ik bewaar niet alles, maar dit vind ik wel leuk. Het is mijn eerste rode rug nummer in de Tour de France", zegt Dumoulin over het aanden ken aan de gewonnen etappe in Andorra van zondag, toen hij ook nog de prijs voor de strijdlust kreeg. Twee dagen na zijn zege op Arca- lis trok Dumoulin op de laatste Py- lk voelde me heel goed, had misschien nog wel betere benen dan zondag reneeën-berg van deze Tour op nieuw ten aanval. „Ik voelde me echt heel goed. Ik had misschien nog wel betere benen dan twee da gen terug." Eer te na Op de Porte d'Envalira kwam hij na Rui Costa als tweede boven, goed voor acht punten in het berg- klassement. Het is Dumoulins eer te na om die punten niet mee te pakken. „Ik was met een groepje weggereden en Thibaut Pinot en Rafal Majka zaten niet mee", zegt hij over de nummers één en twee in het bergklassement. „Dan is het zonde om ze te laten liggen. Zeker als ik er al redelijk voor sta na die ene dag." Dumoulin kende een moeizame eerste week in de Tour, door een valpartij daags voor de start en een verkoudheid. Sinds zijn zege in de koninginnenrit blaakt hij echter weer van het zelfvertrou wen. De komende weken aast hij naast winst in de tijdrit op nog een etappezege. En wanneer hij in de laatste week - met vier bergritten - in een succesvolle ontsnapping weet te komen, kan het zomaar zijn dat ook de bollentrui binnen bereik komt. Na gisteren staat hij 22 pun ten achter op Pinot. „Als het een felle strijd wordt, dan denk ik dat ik snel afhaak. Maar als je ze bijna gratis kunt pakken... Je weet nooit waar het goed voor is." woensdag 13 juli 2016 dus toch te kloppen f Peter Sagan Tom Dumoulin FOTO COR VOS Veelvraat Tom Dumoulin won al een etappe in de Tour, maar is nog lang niet klaar. De 25-jarige renner is in bloedvorm en aast op de tijdrit van vrijdag, nog een ritzege én de bolletjestrui. Daan Hakkenberg Revel —Tom Dumoulin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23